فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب احترام

کتاب احترام
شهامت انصاف و همدلی با دیگران

نسخه الکترونیک کتاب احترام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۸۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب احترام

احترام، واژه‌ای است که این روزها توجه زیادی را به خودش جلب می‌کند. مثل این است که در میان یک کویرخشک و سوزان، واژه آب را به زبان بیاورید: به سرعت متوجه می‌شوید که هیچ آبی دور و اطرافتان نیست و همگی آرزو می‌کنید که کاش بود! خصوصاً زمانی که به مبحث تربیت و پرورش کودکان می رسیم؛ بسیار مهم است که به ضرورت احترام گذاشتن بیاندیشیم. می‌دانیم که بسیاری از هنجارها و چارچوب‌های بینشی، رفتاری و اخلاقی در سال‌های اولیه زندگی تا دوران جوانی در افراد شکل می‌گیرند. همچنین می‌دانیم که دوران کودکی زمان آموختن یا به بیان بهتر، «کسب» این مهارت‌هاست. آیا «روش‌های قدیمی» و ظریفِ احترام گذاشتن، قابل‌تطبیق با جامعه مدرن امروز هست؟ ما همگی می‌دانیم بازگشت آن ارزش‌ها و فضیلت‌ها به دنیایی که هر روز بیش‌ازپیش تغییر می‌کند و پرجمعیت‌تر و وابسته‌تر می‌شود، یک امر حیاتی است. شاید آموزه‌ها و تصاویر این کتاب کمکتان کند تا احترام را به خانه و فرزندانتان هدیه کنید!

ادامه...

بخشی از کتاب احترام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخنی با والدین و مربیان

احترام، واژه ای است که این روزها توجه زیادی را به خودش جلب می کند. مثل این است که در میان یک کویرخشک و سوزان، واژه آب را به زبان بیاورید: به سرعت متوجه می شوید که هیچ آبی دور و اطرافتان نیست و همگی آرزو می کنید که کاش بود!
خصوصاً زمانی که به مبحث تربیت و پرورش کودکان می رسیم؛ بسیار مهم است که به ضرورت احترام گذاشتن بیاندیشیم. می دانیم که بسیاری از هنجارها و چارچوب های بینشی، رفتاری و اخلاقی در سال های اولیه زندگی تا دوران جوانی در افراد شکل می گیرند. همچنین می دانیم که دوران کودکی زمان آموختن یا به بیان بهتر، «کسب» این مهارت هاست.
ما مفاهیم اخلاقی را که والدین و آموزگاران برایمان شکل می دادند، به یاد می آوریم: ادب، راست گویی، شکیبایی، مهربانی، خیرخواهی و صبر. حتی اگر این ها دقیقاً همان کلماتی نباشند که استفاده می شد؛ اما همان ارزش هایی هستند که بزرگسالانمان می خواستند در ما نهادینه کنند. احتمالاً جملاتی که می شنیدیم، چیزی شبیه این ها بودند: «صبر کن تا نوبتت شود.»، «به دیگران کمک کن.»، «خودت را جای دوستت بگذار.» یا «حواست باشد سر وقت برسی.»
اما بهترین درس هایی که در زمینه احترام گذاشتن می آموختیم، از طریق رفتار آن ها بود و نه گفتارشان. مثلاً: پدر به مادر کمک می کرد پوره سیب زمینی درست کند؛ مادربزرگ از پدربزرگ عذرخواهی می کرد که او را منتظر گذاشته است؛ مادر کمکتان می کرد برای دوستانتان شربت درست کنید؛ مربی حواسش بود که همه بچه ها سوار سرسره شوند!
آیا «روش های قدیمی» و ظریفِ احترام گذاشتن، قابل تطبیق با جامعه مدرن امروز هست؟ ما همگی می دانیم بازگشت آن ارزش ها و فضیلت ها به دنیایی که هر روز بیش ازپیش تغییر می کند و پرجمعیت تر و وابسته تر می شود، یک امر حیاتی است.
شاید آموزه ها و تصاویر این کتاب کمکتان کند تا احترام را به خانه و فرزندانتان هدیه کنید!

ـ تد و جنی اونیل

احترام چیست؟

شاید وقتی کلمه «احترام» را می شنوی، فکر کنی داری به یک افسانه گوش می کنی، مثل وقت هایی که یک خدمتکار به پادشاه تعظیم می کند و به او «احترام» می گذارد. «احترام» می تواند به معنی تعظیم کردن باشد اما معانی دیگری هم دارد.

احترام یک ارزش است. احترام، راهی خوب برای زندگی کردن و راهی برای خوب زندگی کردن است. راهی است برای حفاظت از دیگران، خودمان و دنیایمان. ما با کمک احترام، سعی می کنیم از مردم و تمام دنیا با عشق و محبتی بیشتر از گذشته، مراقبت کنیم.

منظور از احترام می تواند چنین کارهایی باشد: در اتوبوس یا جایی دیگر از جایت بلند شوی تا کسی که سنش زیاد است بنشیند، یا در را نگه داری تا یک نفر داخل یا خارج شود. مودب بودن، جوانمردی، صداقت و مهربان بودن هم یک نوع احترام گذاشتن است.

قانون طلایی 

قانون طلایی می گوید: «با دیگران همان طوری رفتار کن که می خواهی با تو رفتار کنند.» یعنی: «مراقب دیگران باش، همان گونه که انتظار داری آن ها مراقب تو باشند.» وقتی قانون طلایی را رعایت می کنی، در واقع به دیگران احترام می گذاری و به احساسات و قوانین آن ها توجه نشان می دهی.

مثلاً وقتی از دوستت یک بازی رایانه ای قرض می گیری، باید طوری از آن مواظبت کنی که انگار مال خودت است. وقتی هم که آن را به دوستت پس می دهی، باید بگویی: «ممنونم که اجازه دادی از آن استفاده کنم.» همان طور که دوست داری وقتی چیزی به دوستت می دهی و او آن را برمی گرداند، این جمله را به تو بگوید.

وقتی خوب و مودب هستی، ممکن است بعضی از بچه ها مسخره ات کنند. کافی است به آن ها توجه و اعتنا نکنی. رعایت قانون طلایی، بسیار خوب و خوشایند است.

نظرات کاربران درباره کتاب احترام

برای آموزش احترام به بچه ها مثال ها و عکس های خوبی داره
در 4 ماه پیش توسط sad...eh1