فیدیبو نماینده قانونی شکیب و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب پیشرفت‌ها در سیستم‌ها و محاسبات هوشمند

کتاب پیشرفت‌ها در سیستم‌ها و محاسبات هوشمند
نوآوری برای توسعه پایدار

نسخه الکترونیک کتاب پیشرفت‌ها در سیستم‌ها و محاسبات هوشمند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب پیشرفت‌ها در سیستم‌ها و محاسبات هوشمند

کتاب حاضر به تشریح مفاهیم اصلی و روش‌های حوزه‌ی نوظهور تحقیق و عمل، فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه‌ی پایدار (ICT4S) می‌پردازد. آثار(کارکردهای) موجود در حوزه‌ی ICT4S، بر پایه‌ی ارکان دوگانه‌ی زیر استوار هستند: • توسعه‌ی پایدار در فناوری اطلاعات و ارتباطات با پایدارترکردن فناوری اطلاعات و ارتباطات • توسعه‌ی پایدار به‌واسطه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌منظور تشویق شیوه‌های پایدار در جامعه به‌عنوان یک مرجع کل. عنصر کلیدی و عضو حیاتی آثار در هر دو عرصه‌ی شمول پایداری به‌عنوان یک معیار کلیدی در طراحی سیستم‌هاست که باید همراه با موارد سنتی مانند کیفیت، هزینه و سرعت بهینه‌سازی شوند که حرکت مهمی در قیاس با عملکردهای پیشین است. بخش اعظمی از گذشته، کمیابی و فقدان مواد و منابع را هنجار می‌دانست و از این‌رو صرفه‌جویی درخصوص تلاش انسان امری بدیهی و لازم تلقی می‌شد. باید فراتر از عادات متعالی‌شده و ارزش‌یافته در چنین گذشته‌ای و برای پیشرفت در قرن بیست و یک حرکت کنیم و دریابیم که در جهانی با منابع متناهی زندگی می‌کنیم. فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه‌ی پایدار (ICT4S) اذهان را معطوف به پذیرش محاسبه‌ای نوین می‌کند که پایداری را از ابتدا با تفکر دقیق، در آغاز فرایند طراحی، ترکیب کرده تا بتواند اثرات زیست‌محیطی را کاهش داده و از حصول انصاف اجتماعی بیشتر اطمینان حاصل کند که تغییری بنیادین در قیاس با عملکرد های پیشین در بطن حوزه ICT4S است.

ادامه...
  • ناشر شکیب
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 11.35 مگابایت
  • تعداد صفحات ۷۲۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب پیشرفت‌ها در سیستم‌ها و محاسبات هوشمند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش اول: مقدمه

فصل اول: فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور توسعه ی پایدار: حوزه ی پژوهشی نوظهور

لورنز ام. هیلتی و برنارد آبیشر(۲)

چکیده:

این فصل آغازین به ارائه ی تعاریف پایداری، توسعه ی پایدار، افتراق و اصطلاحات مرتبط می پردازد و دورنمایی کلی از حوزه های تحقیقاتی میان رشته ای موجود مربوط به ICT در توسعه ی پایدارکه شامل اطلاعات (انفورماتیک) زیست محیطی، توسعه ی پایدار محاسباتی، HCI پایدار و فناوری اطلاعات و ارتباطات سبز را بیان می کند و چارچوبی نظری درباره ی ساختار آثار فناوری اطلاعات و ارتباطات بر توسعه ی پایدار و دیدگاهی کلی حول محتوای این کتاب فراهم می کند.
کلمات کلیدی: استفاده ی پایدار، توسعه ی پایدار، جایگزینی فناورانه، افتراق(۳)، غیرمادی سازی(۴)، فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه ی پایدار(۵)

۱. معرفی

این کتاب درباره ی نحوه ی استفاده از قدرت تحول گرای فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به منظور توسعه ی الگوهای پایدارتر تولید و مصرف است و اساس نوشتن این کتاب هم اولین کنفرانس بین المللی زوریخ در سال ۲۰۱۳ در زمینه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه ی پایدار بود که ویراستاران آن را برنامه ریزی کرده بودند که به اختصار ICT4S نامیده می شود.
پس از چاپ [ ۲ ] مجموعه ی مقالات، نیاز به یک کتاب که رهاوردی منظم تر درباره ی ایده ها و روش های بنیادین فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه ی پایدار به عنوان یک رشته ی متمایز باشد، احساس شد و این کتاب که حاصل تلاش مشترک ۴۷ نویسنده است، نوشته شد.
همان طور که انتظار می رود، این کتاب، تنها نخستین گام است. بسیاری از جنبه های مهم را نتوانستیم در این مقال بگنجانیم و تلاش برای ایجاد اصطلاحات و روش های مستمر و تطبیقی هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد. با این حال امیدواریم که خواننده پیام و جهت گیری لازم را در این زمینه ی هیجان انگیز جدید تحقیق و نوآوری دریابد.
چگونه می توان از فناوری اطلاعات و ارتباطات به نفع پایداری بهره برد؟ در اینجا ذکر دو مسئله ضروری است:
۱. جلوگیری از رشد آثار خود فناوری اطلاعات و ارتباطات
۲. یافتن راه هایی برای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یک توانمندساز با منظور کاهش آثار تولید و مصرف جامعه
با این حال مفهوم «پایداری» یا «آثار» هنوز عنوان نشده و فقط به دریافت های خوانندگان کتاب اتکا کرده ایم.
بخش ۲ به تعریف مفاهیم اساسی مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه ی پایدار می پردازد. در بخش ۳ مروری کلی از دیگر زمینه های تحقیقاتی مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه ی پایدار مانند اطلاعات زیست محیطی، پایداری محاسباتی، تعامل کامپیوتر و انسان (۶)پایدارو فناوری اطلاعات و ارتباطات سبز بیان می شود. بخش ۴ چارچوبی مفهومی برای ساختار آثار فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی می کند و در نهایت، بخش۵ نمایی کلی از موضوعات مطرح شده در این کتاب را ارائه می دهد.

نظرات کاربران درباره کتاب پیشرفت‌ها در سیستم‌ها و محاسبات هوشمند