فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدیریت بر مدیران بالادست

کتاب مدیریت بر مدیران بالادست
مدیریت معکوس

نسخه الکترونیک کتاب مدیریت بر مدیران بالادست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مدیریت بر مدیران بالادست

شاید اولین سؤالی که درباره مدیرتان بپرسید این باشد که آیا می‌توانم برای چنین شخصی کار کنم؟ امکان دارد یک مدیر ضعیف، دلیل خوبی برای پیشرفت باشد. در اینجا، به هر حال ما یک خط سازنده‌تر را در نظر داریم و فرض می‌کنیم که چه در کوتاه‌مدت و چه در بلندمدت می‌خواهید با مدیرتان همکاری کنید. اگر بر بالادستان تأثیری نداشته باشید همواره این خطر وجود دارد که در شغلتان حالت انفعالی داشته باشید و نه چیزی بیشتر از آن. تعیین و حفظ روابط با افراد بالادست تا حدود زیادی بر عهده شماست. در این کتاب چگونگی ایجاد روابط سازنده و مفید با افراد بالادست را بیان کرده‌ایم و همچنین به تعریف مدیریت بر رؤسا و تحت تأثیر قرار دادن این افراد پرداخته‌ایم. بر این اساس شما می‌توانید به صورت مؤثر و با به دست آوردن رضایت بیشتر کارهایتان را به انجام رسانید

ادامه...

بخشی از کتاب مدیریت بر مدیران بالادست

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

جمله خردمندانهخوب، بد و... سهم شما

مدیر شما ممکن است یک کابوس وحشتناک باشد. مفیدترین نظر او می تواند این باشد: "اگر نظرتان را خواستم به شما خواهم گفت". شما مجبورید بگویید: "هر چه شما بفرمایید" و سپس او می گوید: "بگذار به عهده من" و در نهایت سکوت می کند.
شاید اولین سوالی که درباره مدیرتان بپرسید این باشد که آیا می توانم برای چنین شخصی کار کنم؟ امکان دارد یک مدیر ضعیف، دلیل خوبی برای پیشرفت باشد. در اینجا، به هر حال ما یک خط سازنده تر را در نظر داریم و فرض می کنیم که چه در کوتاه مدت و چه در بلندمدت می خواهید با مدیرتان همکاری کنید. اگر بر بالادستان تاثیری نداشته باشید همواره این خطر وجود دارد که در شغلتان حالت انفعالی داشته باشید و نه چیزی بیشتر از آن. تعیین و حفظ روابط با افراد بالادست تا حدود زیادی بر عهده شماست.

اهداف

با توجه به روابط کاری تان با افراد بالادست، خصوصاً در رابطه با مدیرتان، می بایست در جنبه های مختلف کاری، اهداف مشابه را به کار بندید:

* کارهایی را در اولویت قرار دهید که انجام آن ها موجب توجه بیشتر و قدردانی از شما می گردد.
* از انجام کارهایی که اعتبار کاریتان را پایین می آورد و باعث می شود تا پیشنهادات و ابتکارات شما کم ارزش به نظر برسد اجتناب کنید.
* به طور موثر با مواردی که نیاز به تایید، پذیرش و موافقت با درخواست های شما در کار یا حرفه تان دارد، مقابله کنید.

در این کتاب چگونگی ایجاد روابط سازنده و مفید با افراد بالادست را بیان کرده ایم و همچنین به تعریف مدیریت بر روسا و تحت تاثیر قرار دادن این افراد پرداخته ایم. بر این اساس شما می توانید به صورت موثر و با به دست آوردن رضایت بیشتر کارهایتان را به انجام رسانید

اولین اصل این است: اول تحت تاثیر قرار دادن، سپس نفوذ کردن.

تعریف یک مدیر

اجازه دهید صریح باشیم. ممکن است مدیران بر اساس عواملی چون بهره وری، کفایت، اثربخشی، سنجش مالی مانند سودآوری یا درآمد حاصل از فروش و غیره انتخاب شوند. برای موفقیت می بایست وظایف خود را انجام دهند و جهت رسیدن به این هدف باید در شش عرصه کلیدی مدیریت به فعالیت بپردازند:
برنامه ریزی، سازمان دهی، استخدام و گزینش، آموزش و توسعه، انگیزش و نظارت.
آن ها برای دستیابی به اهداف، به منابع گوناگونی نیاز دارند اما یک عامل مشترک وجود دارد: افراد.
به عبارت ساده تر مدیریت به این معنی است: دستیابی به اهداف از طریق افراد دیگر؛ بنابراین بزرگ ترین سرمایه یک مدیر افراد هستند. مدیران نمی توانند همه کارها را شخصاً انجام دهند و موفقیت و شکست آن ها به کار تیمی مربوط می شود. پیتر دراکر استاد مدیریت می گوید:
اساسی ترین وظیفه ی مدیریت، ایجاد بهره وری در افراد است. مدیر شما نیز مثل خودتان به همکاری موثر با شما راغب است: در واقع نقطه شروع موفقیت شما، مدیریت بر روسا است.

بزرگ ترین سرمایه

باتوجه به نقش مدیر، یک مدیر خوب می تواند بزرگ ترین دارایی شما باشد. این فرد می تواند:

* به موفقیت شما در کار فعلی کمک کند.
* مهارت ها و قابلیت های شما را بهبود بخشد.
* شما را برای مسئولیت پذیری بیشتر آماده سازد.
* به پیشرفت و ترقی شما کمک کند.
* اوقات کاری را برایتان راضی کننده و حتی مفرح کند.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن باشید مدیرتان این کارها را انجام خواهد داد.آنچه شما از مدیرتان می خواهید

برخی عوامل بدیهی هستند:

* مثبت: شما مدیری می خواهید که عادل، در روابط شفاف، توانا در انجام وظایف، قاطع و مشاوری خوب باشد، کسی که به شما اعتماد داشته باشد و شما را برای پذیرش مسئولیت آماده سازد.
* منفی: شما مدیری نمی خواهید که مرموز و پرمشغله- آن طور که وقت کافی برای شما نداشته باشد- کسی که از شما حمایت نکرده و به شما اعتماد ندارد و یا شخصی که از چیزهای جزئی ایراد گرفته، دیکتاتور و مقاوم در برابر تغییرات باشد.
برخی عوامل از اهمیت بیشتری برخوردارند. در بسیاری از بررسی های انجام شده اغلب افراد گفته اند که می خواهند مدیرشان شخصی باشد که از او بیاموزند. اگر شغلی نباید همیشه تکراری انجام پذیرد، این نکته بیشتر به چشم می خورد. این امر منجر به تغییرات، خلاقیت و چالش های جدید می شود کهنه تنها به نفع سازمان، بلکه به نفع همه خواهد بود. این عوامل شبیه به اهدافتان است. به آنچه می خواهید به عنوان شرایط ایده آل ارتقا دهید، فکر کنید. سپس با توجه به تاثیرگذاری بر مسائل، در مسیر درست یک روند فعالانه را پیش رو بگیرید.

آنچه مدیر از شما می خواهد

ساده است: او می خواهد شما کارتان را به خوبی انجام دهید. شما باید بدانید با چه چیزهایی سر و کار دارید. همچنین باید این موضوع را درک کنید که افکار او کار را امکان پذیر می سازد.

* تا چه حد از شما انتظار دارد خودکار باشید؟
* چه اندازه فعال و خلاق باشید؟
* در مورد مدیریت زمان، بهره وری، اثربخشی و بازدهی از شما چه انتظاری دارد؟
* آیا او انتظار دارد با افراد روابط خوبی داشته باشید، یا به عنوان نماینده او عمل کنید؟
* و اینکه او چه چیزی نمی خواهد؟ یقیناً او فردی بی فایده و دردسرساز که مدیریتش زمان بر است را نمی خواهد.

به این موارد فکر کرده و یک دید روشن در ذهنتان بسازید. مطمئن نیستید؟ پاسخ این نیز ساده است: اگر از اول با شخص دیگری کار می کرده اید، یا احتمالاً تغییر شغلی داشته اید، می توانید درخواستی جهت یک گفتگو و روشن نمودن برخی مسائل با طرف مقابل داشته باشید. در صورت روشن نبودن خواسته هایتان و انتظارات دیگر از شما، مدیریت بر روسا چیزی جز پیش رفتن کورکورانه در تاریکی نخواهد بود.

مزایای همکاری موثر

شما می بایست با افراد بالادست به روشی صحیح همکاری داشته باشید. بدین معنی که آن ها از این روش احساس خوشنودی کنند (تا اینکه از روشی استفاده کنید که آن ها فکر کنند باید این چنین باشد)؛ بنابراین می بایست به همان اندازه که دستورات آن ها را اجرا می کنید نیز ابتکار عمل داشته باشید. در این صورت نتایج بسیار ارزنده خواهد بود. برای مثال آن ها تمایل دارند که:

* به شما اعتماد کنند (و کمتر شما را زیر نظر داشته باشند).
* با شما مشورت کنند، به نظرات شما گوش داده و به آن ها معتقد باشند.
* کارها را به شما بسپارند.
* کمتر در کارهایتان مداخله کنند (برای مثال به جزئیات نپردازند).
* منطقی باشند (در خصوص مسائل با شما هم عقیده باشند به جای اینکه بگویند: "این کار را انجام بده" و در اولین فرصت نتیجه کار را بخواهند.)
* پشتیبان شما باشند (در برابر دیگران و آنچه انجام می دهید.)
* به شما پاداش بدهند.

می توانید موارد دیگری را به این لیست اضافه کرده و دقیقاً آنچه را که تمایل دارید رخ دهد، مشخص کنید. سرانجام بهترین راهکار برای هر دو طرف مفید واقع خواهد شد، حتی اگر راهکارهای گوناگونی باشد.

نظرات کاربران درباره کتاب مدیریت بر مدیران بالادست

ترجمه بسیار ضعیف است و مطالب به صورت تیتروار گفته شده که فهم و به خاطر سپردن ان را مشکل میکند. در کل به درد نخورد
در 1 سال پیش توسط آرمین