فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب زندگی مرموز استیو جابز

کتاب زندگی مرموز استیو جابز

نسخه الکترونیک کتاب زندگی مرموز استیو جابز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب زندگی مرموز استیو جابز

بعضی وقت ها زندگی مثل سنگ توی سر شما میکوبد ولی شما ایمانتان را از دست ندهید.من مطمئن هستم تنها چیزی که باعث شد من در زندگی ام همیشه در حرکت باشم این بود که کاری را انجام می دادم که واقعا دوسش داشتم... هفده سالم بود جایی خواندم اگر جوری زندگی کنید که انگار آن روز آخرین روز زندگی تان باشد شاید یک روز این نظر به حقیقت تبدیل بشود...

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.54 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۱۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب زندگی مرموز استیو جابز

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سرآغاز

***
بخشی از کتاب براساس وقایع و انسان های واقعی نوشته شده است اما بیش تر آن از قبیل گفت و گوها، افکار و نگرش های شخصیت های کتاب برای بالا بردن هزل داستان ساخته ی ذهن نویسنده می باشد.
***
من یکی از ثروتمندترین مردم دنیا هستم و به عنوان تاجری مشهور شناخته شده ام. لاغر و خوش تیپ، با موهایی تقریباً کم پشت و ریشی فلفل نمکی مانند شون کونری! شهرت من مثل افراد مجله ی مردم(۳) است. وقتی جایی می روم همه اطراف من جمع می شوند. آیا شما دلیلش را می دانید؟ من عاشق این وضعیت هستم و هرگز از آن خسته نمی شوم. هرگز به خاطر کمی تاخیر مانند بریتنی اسپیرز نمی گویم که ای کاش معروف نبودم. اگر به خاطر شهرت، احساسی مانند بریتنی داشته باشید، پس همه ی پول خود را ببخشید، به سرویس های حمایت از کودکان بپردازید و با آن ها رو برو شوید، هر کجا که باشند. کلبه ی بی ارزش خود را به تبت منتقل کنید؛ این فکر من است؛ پس لطفاً ساکت!
باید بدانید که من ستاره ی فیلم های سینمایی، خواننده و یا بازیکن تیم بسکتبال نیستم. شهرت من بابت نبوغ و اداره ی برترین شرکت الکترونیکی دنیاست. شرکتی که به تنهایی در گاراژ منزلم پایه گذاری کردم؛ البته یکی دیگر از دوستانم نیز در این کار نقش داشت که اکنون حضور ندارد. چه کسی به این موضوع اهمیت می دهد! شهرت من به خاطر دستگاه هایی است که هنرمندانه کار می کنند، ماشین هایی که به خاطر طراحی هنرمندانه و صنعتی باید در موزه نگهداری شوند. کامپیوترهای آی مک، نرم افزارهای آی لایف من حس خوب کودکی را به زندگی بشر بر می گردانند و باعث می شوند تا مالک دستگاه، خود را از دیگران باهوشتر بداند. آی پد را نیز ساخته ام. چیزی از آی پد شنیده اید؟
مردم همیشه منشا انگیزه ی کارهایم را می پرسند؛ مطمئن باشید که پول انگیزه ی من نیست. راه های زیادی برای پول سازی موجود است، البته که من هرگز به پول توجه نکرده ام. آنقدر پول برای من بی اهمیت است که می توانم با اسکناس صد دلاری بوتم را پاک کنم و یکبار این کار را انجام داده ام.
حالا با هم مرور می کنیم: من مردی جذاب، مشهور و انسانی روحانی و با استعداد هستم و به پول اهمیتی نمی دهم. حسادت مردم به من خیلی عجیب نیست؛ قابل درک است. حتی من نیز به خودم حسادت می کنم. اما چیزی که مردم نمی دانند این است که زندگی اِل جابسو همیشه جالب و شگفت انگیز نیست. مسافرت های زیاد، کار زیاد و خواب کم بخشی از زندگی من است. به ندرت روزی تعطیل هستم. صادقانه باید بگویم زندگی سختی است. وقتی با بونو وقت گذرانی می کنیم، او همیشه می گوید: مردم فکر می کنند ستاره ی راک بودن یعنی لذت!
اما واقعیت محض درباره ی فرد فوق العاده موفق و باهوش حسادت دیگران با وی است و این حسادت به حدی است که تلاش می کنند نابودش سازند. حسودترین فرد در زندگی من وکیلی دولتی بنام فرانسیس ایکس دویل بود؛ احمقی که یک روز تصمیم گرفت برای فرماندار کالیفرنیا کار کند و فکر کرد بهترین راه رسیدن به این مقام، محکوم کردن یک مدیر عامل مشهور است. چرا که نه، مگر الیوت اسپیتزر با افراد وال استریت چنین رفتاری نداشت و اکنون فرماندار نیویورک نیست؟
دویل و وکیلی جوان بنام ویلیام پون، تصمیم گرفتند اِل جابسو را به زمین بکوبند. آن ها در دفتر خود در سانفرانسیسکو نشستند، با لپ تاپ های ویندوز خود سرگرم شدند، نقشه کشیدند، با ماموران امنیتی تماس گرفتند و گزارشات خود را در اختیار مطبوعات قرار دادند. ما آن ها را رابین و چاقالو، یا سربازرس کلوز و کاتو می نامیم.
من، تنها هدفشان نبودم؛ این افراد با همه ی شرکتهای سیلیکون ولی کار داشتند. درباره ی افرادی که سرمایه گذاران را فریب می دهند، ماجراهای جالبی ساختند و احمق های مطبوعات نیز این قصه ها را به صورت کامل خریدند. این افراد کینه توز و متنفر، همه ی زندگی شان را در حسادت و رنجش به سر بردند. شغل آن ها به این صورت توصیف می شود: آن هایی را که از شما ثروتمندتر، موفق تر و جذاب تر هستند بیابید و در مطبوعات تخریب کنید. این افراد انگل و زالو صفت هستند. برای آرامش خود وانمود می کنند که با تخریب افراد موفق و جذاب حقه باز، دنیا را نجات می دهند. واقعاً مضحک است، اما نمی توان کاری کرد!
بی شک ماجرای مرا شنیده اید و داستان های رسوایی بزرگ اپل را خوانده اید. این داستان ها بر اساس دروغ و شایعات افرد دولتی و مزدوران مطبوعاتی است. حال نوبت من است. مرا باور کنید، دروغ ها و حرف های ساختگی من از آن ها قابل قبول تر است.

گاهی احساس می کنم سرآشپز خیلی بزرگی هستم

گاهی احساس می کنم سرآشپز بزرگی هستم که همه ی زندگیش را در مطالعه ی رهبانی آشپزی و جمع آوری بهترین ترکیبات و ساختن پیشرفته ترین آشپزخانه و آماده کردن بی نظیرترین وعده ی غذایی که از هر غذای دیگری خوش مزه تر، کامل تر و فراتر است، صرف کرده است؛ در حالی که هر روز کنار پنجره می ایستم و مشاهده می کنم نودوهفت درصد مردم دنیا از کنار رستوران من می گذرند و به آن سوی خیابان می روند.
به مک دونالد.

اف. اس.جی
***
برای «ال. اس. پی. بی» و «ام. بی». با عشق و سلام و آرامش
***
برای استیو جابز و همه ی آن هایی که با قدرتی
خداگونه در آفرینش زیبایی های هنری و علمی
زندگی ما نقش دارند.

مترجم

نظرات کاربران درباره کتاب زندگی مرموز استیو جابز