فیدیبو نماینده قانونی انتشارات ویهان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب روش‌های تلفیقی نوین در آموزش زبان انگلیسی

کتاب روش‌های تلفیقی نوین در آموزش زبان انگلیسی

نسخه الکترونیک کتاب روش‌های تلفیقی نوین در آموزش زبان انگلیسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب روش‌های تلفیقی نوین در آموزش زبان انگلیسی

جوامع بشری از ابتدا برای برقراری ارتباط با یکدیگر از ابزارهای متعددی استفاده می‌کرده اند که در این میان زبان تنها وسیله‌ای است که می‌توان از طریق آن پیچیده‌ترین مفاهیم را به شکلی ساده و کامل انتقال داد. اما نکته‌ای که در این‌جا به ذهن خطور می‌کند این است که مردم سراسر این کره خاکی با زبان‌های مختلفی باهم صحبت می‌کنند و این موضوع برقراری ارتباط میان جوامع مختلف را مشکل می‌سازد. پس باید زبانی مشترک در سراسر دنیا وجود داشته باشد تا مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آن استفاده کنند. در طی سالیان اخیر بنا به دلایل مختلف، زبان انگلیسی بدین منظور برگزیده شده و امروزه در فعالیت‌های مختلف به عنوان ابزار اصلی انتقال مفاهیم به کار گرفته می‌شود. از این‌رو اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در جهان کنونی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و روزبه‌روز نیز با گسترش ارتباطات بین جوامع مختلف بر اهمیت آن افزوده می‌شود.

ادامه...

بخشی از کتاب روش‌های تلفیقی نوین در آموزش زبان انگلیسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سخنی با خواننده

چاپ همگانی و بسامان را می توان نقطه آغاز و محرک اصلی رشد روزافزون و شگفت انگیز دانش در چند سده گذشته دانست. از یک سو کتاب تفکرات نویسنده خود را از مرز زمان و مکان می رهاند و از سوی دیگر در آستانه همین رهایی، خواسته یا ناخواسته ماهیت خود را به محک نقد و بررسی وامی گذارد. تنها در چنین ساحتی و از برخورد دیدگاه های گوناگون است که بشر گامی به پیش برمی دارد. انتشارات کتاب های معتبر دانشگاهی از دیرباز مورد توجه انتشارات ویهان بوده است. این موسسه فرهنگی با رویکردی جدید و متناسب با تغییرات در دنیای نوین، طرح توسعه کتاب های دانشگاهی را در برنامه انتشاراتی خود قرار داده است. این برنامه از یک سو متاثر از پیشرفت ها و نوآوری هایی است که در سطح بین المللی در زمینه های آموزش علوم و فن آوری رخ داده و از سوی دیگر متناسب با نیازهایی است که در جامعه دانشگاهی کشور بر اساس رشد و توسعه سال های اخیر به لحاظ کمی و کیفی پدید آمده است.
انتشارات دانشگاهی ویهان با این نگرش در عرصه چاپ و نشر کتب علمی گام نهاده است. روند نشر آثار در این موسسه فرهنگی تمام مراحل پذیرش، داوری، ویراستاری فنی و ادبی، اخذ مجوز، چاپ و انتشار به هر دو شیوه؛ «چاپ شمارگانی» و «چاپ در ازای سفارش» را دربرمی گیرد.
شما دانش پژوه ارجمند می توانید آثار مکتوب یا چندرسانه ای، پیشنهادات همکاری و نظرات راهگشای خود را با فرستادن پیام به نشانی رایانامه «nashrvihan@gmail.com» با ما در میان بگذارید. همه تلاش ما این است که با نگاه کارشناسی و ایجاد یک فضای علمی به خلق آثاری پربار و نوآورانه توفیق یابیم و باور داریم که دستیابی به این خواسته تنها با همراهی شما مشتاقان حقیقی آموزش و پژوهش ممکن است.

غلامرضا ایمانی
مدیر مسئول انتشارات ویهان

فصل اول: زبان انگلیسی و اهمیت یادگیری آن در دنیای امروز

۱-۱- اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

جوامع بشری از ابتدا برای برقراری ارتباط با یکدیگر از ابزارهای متعددی استفاده می کرده اند که در این میان زبان تنها وسیله ای است که می توان از طریق آن پیچیده ترین مفاهیم را به شکلی ساده و کامل انتقال داد. اما نکته ای که در این جا به ذهن خطور می کند این است که مردم سراسر این کره خاکی با زبان های مختلفی باهم صحبت می کنند و این موضوع برقراری ارتباط میان جوامع مختلف را مشکل می سازد. پس باید زبانی مشترک در سراسر دنیا وجود داشته باشد تا مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آن استفاده کنند. در طی سالیان اخیر بنا به دلایل مختلف، زبان انگلیسی بدین منظور برگزیده شده و امروزه در فعالیت های مختلف به عنوان ابزار اصلی انتقال مفاهیم به کار گرفته می شود. از این رو اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در جهان کنونی بر هیچ کس پوشیده نیست و روزبه روز نیز با گسترش ارتباطات بین جوامع مختلف بر اهمیت آن افزوده می شود.
زبان انگلیسی یکی از زبان های هندواروپایی از شاخه ژرمنی است. خودِ شاخه ژرمنی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شود و انگلیسی به ژرمنی غربی تعلق دارد(شکل ۱-۱). این زبان در انگلستان و جنوب شرقی اسکاتلند تکامل یافته است. از دیگر زبان های شاخه ژرمنی می توان به آلمانی، هلندی، دانمارکی، سوئدی و نروژی اشاره کرد. امروزه نزدیک به نیمی از مجموعه واژگان و دستور زبان انگلیسی از ریشه ژرمنی است. زبان انگلیسی باستان شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی باستان داشته است. چون انگلیسی زبان ها عمدتاً اقوام ژرمنی بودند که از آلمان وارد بریتانیا شدند و به نوعی زبان آلمانی را می توان مادر زبان انگلیسی دانست.شکل۱-۱- تاریخچه زبان انگلیسی

زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری در کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، آفریقای جنوبی، غنا و بسیاری کشورهای دیگر کاربرد دارد. انگلیسی امروزه از نظر تعداد گویشوَر(افرادی که از زبان استفاده می کنند، سخنوران)، پس از چینی و اسپانیایی، سومین زبان جهان است. تعداد کسانی که زبان مادری شان انگلیسی است بیش از ۳۸۰ میلیون نفر برآورد می شود. انگلیسی در بسیاری از کشورها زبان میانجی است و مهم ترین زبان دنیا در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی و علمی در روابط بین الملل به شمار می آید.

«انگلیسی امروزه از نظر تعداد سخنوران پس از چینی و اسپانیایی، سومین زبان جهان است.»

نمودار کیفی کشورهایی که انگلیسی زبانِ نخست آن ها است (بر پایه تعداد گویشوران) به دلیل تاثیر بالای نظامی، اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی بریتانیا بر جهان پس از سده هجدهم وتاثیر ایالات متحده آمریکا از سده بیستم میلادی به این سو، این زبان در سطح جهان گسترش یافته و به عنوان زبان دوم، زبان میانجی و زبان اداری در بسیاری نقاط جهان کاربرد دارد.
امروزه یادگیری زبان انگلیسی یک ضرورت انکارناپذیر است. چرا که زبان انگلیسی، زبان علم است و آموزش رشته های مختلف در سطوح عالی و تولید علم به زبان انگلیسی صورت می گیرد. با افزایش روند جهانی سازی ارتباطات بین المللی، برنامه های رادیویی و تلویزیونی، تجارت جهانی و آموزش علوم جدید، همگی به زبان انگلیسی صورت می گیرند و عدم آشنایی با این زبان برابر با عدم زندگی در دنیای مدرن امروزی است. در ادامه این نوشتار سعی بر این است تا علاوه بر دلایل اشاره شده، به دلایل دیگر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی اشاره شود. زبان انگلیسی، زبان رسمی اخبار و اطلاعات مبادله شده جهان است. حدود نیمی از روزنامه های منتشر شده جهان به انگلیسی است. تنها در کشور هند سه هزار مجله انگلیسی زبان منتشر شده است.
پنج شبکه از بزرگ ترین شبکه های اطلاع رسانی (CBS,NBC,ABC,BBC,CBC) به زبان انگلیسی برنامه پخش می کنند. هم چنین فقط مجله ها و روزنامه های انگلیسی زبان هستند که به راحتی در هر کجای جهان یافت می شوند. شما برای پیدا کردن مجله هایی مانند تایمز یا نیوزویک مجبور نیستید خیلی وقت صرف کنید. اگر دوست دارید همیشه با آخرین اطلاعات و اخبار به روز باشید، زبان انگلیسی خیلی به شما کمک خواهد کرد. ۷۵ درصد تله تکس های دنیا به زبان انگلیسی فرستاده می شود و بیش از ۸۰ درصد از صفحه های اصلی سایت ها به انگلیسی هستند. یعنی با دانستن زبان انگلیسی شما حداقل با موضوع ۸۰ درصد از سایت ها آشنا می شوید. هم چنین حدود ۷۰ درصد ایمیل های دنیا به زبان انگلیسی فرستاده می شوند.شکل ۱-۲- نقشه کشورها با زبان رسمی انگلیسی

حدود ۸۰ درصد اطلاعات کامپیوتر ها به انگلیسی پردازش می شوند. یادگیری فنون کامپیوتر برای افرادی که به انگلیسی تسلط دارند فوق العاده راحت است. مسافرت آسا ن ترخواهد شد. شما می توانید در حین سفر به ۴۵ کشور انگلیسی زبان لذت بیشتری ببرید و نیازی به راهنما یا مترجم نداشته باشید.(تیم مادسیج دانلود کتابی با عنوان کتاب انگلیسی در سفر را در اختیار شما قرار داده که با مطالعه این کتاب در صورت پیش آمدن سفری ناگهانی به کشورهای خارجی می توانید با خیال راحت سفر کنید. هم چنین با مطالعه کتاب آموزش مکالمه زبان انگلیسی با تصویر، شما یاد خواهید گرفت که در موقعیت های خاص چگونه بهترین عکس العمل را از خود نشان دهید. برای آشنایی با برخی اصطلاحات زبان انگلیسی کتاب اصطلاحات انگلیسی با ترجمه فارسی را به شما پیشنهاد می کنیم. داستان انگلیسی همراه با فایل صوتی را هم برای وقت های استراحت خود حتماً مطالعه کنید). شما حتماً می دانید که مترجم های آنلاین مثل مترجم گوگل محدودیت های خاص خود را دارند و وقتی یک متن را می دهید تا ترجمه کنند، به ندرت درست ترجمه می شود. با یادگیری زبان انگلیسی، خود را از زحمت این مترجم ها خلاص کنید(برای این منظور می توانید ابتدا گرامر را با دانلود کتاب هایی چون کتاب کامل گرامر سعید عنایت پور و کتاب آموزش گرامر انگلیسی به زبان فارسی و سپس لغات زبان انگلیسی را با مطاله کتاب آموزش لغات زبان انگلیسی با تصویر یاد بگیرید). هم چنین شما می توانید کتاب هایی با نویسندگان آمریکایی یا بریتانیایی بخوانید و کتاب های ترجمه شده از زبان های دیگر. به هر موضوعی که علاقمند باشید، می توانید چیزی به انگلیسی درباره آن پیدا کنید. سیاست مداران کشورهای مختلف از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. انگلیسی، زبـان اصلی سازمان هایی از قبیـل سازمـان ملل متـحد (UN)، نـاتـو (NATO) و… می باشد.
دانش فنی خود را افزایش دهید. انگلیسی، زبان علم و فن آوری است، مخصوصاً فن آوری های تراز بالایی مانند علوم کامپیوتر، ژنتیک و پزشکی. اگر می خواهید درباره این علوم مطالعه کنید، احتمالاً مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده کنید. حـدود ۹۵ درصد مقـالات علمی منتشر شده به زبان انگلیسی است کـه تنها حدود ۵۰ درصد از آن ها مربوط بـه کشورهای انگلیسی زبان (مانند آمریکا و انگلستان) می باشد. علاوه بر این تقریباً همه کنفرانس ها و مسابقات بین المللی به زبان انگلیسی برگزار می شود. بطور کلی تحقیقات علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روز دنیا به زبان انگلیسی بوده و فقط این زبان امکان دسترسی و استفاده از این تحقیقات را فراهم و تسهیل می کند. با یادگیری زبان انگلیسی می توانید دانشجو و محقق بهتری باشید. می توانید با دانشمندان کشورهای دیگر مکاتبه کنید. در همایش های بین المللی شرکت کنید و با مطالعه مجلات و کتب از یافته های جدید علمی باخبر شوید.
یک تاجر بین المللی باشید. ایـن بسیار واضح اسـت. تجـارت بین المللی تنها بـا زبان انگلیسی میسر می شود. یادتان باشد که در دهکده جهانی به سر می برید. بنابراین اگر می خواهید نقشی ایفا کنید، باید انگلیسی بلد باشید تا بتوانید با تجار دیگر ارتباط داشته باشید. در کنفرانس ها و همایش ها شرکت کنید و روزنامه ها و مجلات تجاری بخوانید. یادگیری زبان انگلیسی، کلمات انگلیسی وارد در فارسی را قابل فهم تر و در نتیجه به تقویت فارسی کمک می کند. نمونه هایی از کلمات انگلیسی وارد در فارسی عبارت از فوتبال، والیبال، بسکتبال، کُت، کنسل، لپ تاپ می باشند. هم چنین دانستن انگلیسی فراگیری اغلب زبان های اروپایی دیگر را آسان می کند.
یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر این که برای تحصیل در اغلب کشورهای ممتاز دنیا جزو مدارک اصلی است، به پیدا کردن شغل مناسب در داخل و خارج از کشور کمک کرده و در ارتقای رتبه شغلی بسیار موثّر است. انگلیسی(به عنوان زبان بین المللی) ابزار مطمئنّی برای انتقال افکار و عواطف به مردم جهان است. یادگیری آن ایجاد نوعی خرسندی درونی یا رضایت خاطر و اعتماد به نفس می کند. با یادگیری هر زبانی دید شما نسبت به زندگی بازتر خواهد شد و شخصیت تان پخته تر شده و حتی ذهن تان نیز تقویت می شود. بطور کلی شاید یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین گام ها در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد.

نظرات کاربران درباره کتاب روش‌های تلفیقی نوین در آموزش زبان انگلیسی