فیدیبو نماینده قانونی انتشارات اسحاق و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب پیامبر مهربان

کتاب پیامبر مهربان
روایت زندگی پیامبر برای کودکان و نوجوانان

نسخه الکترونیک کتاب پیامبر مهربان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب پیامبر مهربان

قبل از تولد حضرت محمد (ص) دنیا غرق در تاریکی بود. خوبی‌ها و زیبایی‌هایش کم شده بودند. مردم همدیگر را دوست نداشتند. حتی بچه‌ها پرنده‌هایی را که آزادانه در آسمان پرواز می‌کردند، دوست نداشتند. انسان‌ها بر روی زمین بدی می‌کردند. شهرها و روستاها از آدم‌های بی‌رحم پرشده بود. انسان‌ها نادان بودند. حتی اگر چیزی می‌دانستند آن را در راه خوبی و زیبا شدن دنیا استفاده نمی‌کردند، و اگر چیزی برخلاف میل آن ها بود قبول نمی‌کردند و آن را بد می‌دانستند. انسان‌های خوش قلب و دیگرانی که از این وضع ناراضی بودند، می‌خواستند از این تاریکی بیرون بیایند. آیا انتظار پیدا شدن فردی که بتواند راه درست را به آن ها نشان دهد، انتظاری طولانی خواهد بود؟ آیا امید انسان‌های که به خدا ایمان داشتند و منتظر آمدن یک ناجی، در حال از بین رفتن بود؟ چه زمانی صدایی که به این وضع پایان خواهد داد از مکه شنیده خواهد شد؟ بی‌عدالتی، ظلم، بی‌اخلاقی چه زمانی به سر خواهد آمد؟ انسان‌های با ایمان منتظر طلوع چنین روزی بودند.

ادامه...
  • ناشر انتشارات اسحاق
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.67 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب پیامبر مهربان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

دوران کودکی و جوانی حضرت محمد (ص)در انتظار یک منجیقبل از تولد حضرت محمد (ص) دنیا غرق در تاریکی بود. خوبی ها و زیبایی هایش کم شده بودند. مردم همدیگر را دوست نداشتند. حتی بچه ها پرنده هایی را که آزادانه در آسمان پرواز می کردند، دوست نداشتند.
انسان ها بر روی زمین بدی می کردند. شهرها و روستاها از آدم های بی رحم پرشده بود. انسان ها نادان بودند. حتی اگر چیزی می دانستند آن را در راه خوبی و زیبا شدن دنیا استفاده نمی کردند، و اگر چیزی برخلاف میل آن ها بود قبول نمی کردند و آن را بد می دانستند.
از این رو دوران قبل از پیامبر عزیزمان به نام دوران جاهلیت شناخته می شود. در دوران جاهلیت انسان ها غرق در بی عدالتی و ظلم بودند.
هر کس قوی تر بود، حق با او بود. می دانیم که این روش درستی نیست. انسان های ضعیف، بی پناه و فقیر، بنده و غلام انسان ها و قبیله های قوی می شدند. آزادی از آن.ها گرفته می شد، و ایشان را مثل اموالشان خرید و فروش می کردند. هیچ کسی حق دیگری را رعایت نمی کرد، بر روی زمین بی عدالتی بزرگی حکومت می کرد. بین پسر و دختر تفاوت می گذاشتند. دختر ها را بی رحمانه زنده به گور می کردند و نگاه انسانی به زن نداشتند، با این که مادران و همسرانشان هم زن بودند.
چشمانشان را جاهلیت و بدکاری بسته بود، انسان ها از راه خدا دور افتاده بودند و بت هایی را که به دست خود ساخته بودند، پرستش می کردند. تجارت برده هر روز بیشتر می شد.


مکانی و شخصی برای مراجعه کسانی که ظلم و بی عدالتی به آن ها روا شده بود، وجود نداشت. جامعه طبقاتی بود. یعنی افرادی بودند که خود را برتر از دیگران می دانستند. با نادانی، جاهلیت و عصیان مشغول عبادت بت ها بودند.
همان طوری که خدا را فراموش کرده بودند، کعبه را با بت ها پر کرده و آن ها را سَرور خود می دانستند. در حالی که در زیر سایه ی کعبه، انسان های زیادی برای انجام عُمره و حج به شهر مکه می آمدند و کاروان های زیادی در آن جا اقامت می کردند.
از این رو کعبه تبدیل به منبع درآمد زیاد و گذران زندگی آن ها شده بود. اما از خانه خدا برای اِنکار خود خدا استفاده می کردند. متاسفانه انسان ها گرفتار حسادت، بی اخلاقی، قمار، رِبا، ظلم، ریاکاری و جادوگری شده و دنبال کارهای زشت بودند. شیطان همه کارهای بد را به آن ها خوب نشان می داد. زندگی شان در راه شیطان بود و در این راه گرفتار شده بودند. اِبلیس آشکارا با انسان ها دشمنی می کرد.
البته در این دوران سیاه، انسان های خوش قلب و مهربانی هم بودند که می خواستند خوبی بر روی زمین گسترش پیدا کند. این انسان ها که تعدادشان کم بود از مقابله با خدا می ترسیدند و به معنای واقعی تسلیم خدا بودند.


آن ها در شهر مکه با ناراحتی شاهد این همه بدی بودند. حتی اگر حقیقت را بازگو می کردند، گوش شنوایی وجود نداشت. انسان های خوش قلب و دیگرانی که از این وضع ناراضی بودند، می خواستند از این تاریکی بیرون بیایند. آیا انتظار پیدا شدن فردی که بتواند راه درست را به آن ها نشان دهد، انتظاری طولانی خواهد بود؟
آیا امید انسان های که به خدا ایمان داشتند و منتظر آمدن یک ناجی، در حال از بین رفتن بود؟
چه زمانی صدایی که به این وضع پایان خواهد داد از مکه شنیده خواهد شد؟ بی عدالتی، ظلم، بی اخلاقی چه زمانی به سر خواهد آمد؟ انسان های با ایمان منتظر طلوع چنین روزی بودند. صبر، آن ها را مانند خوشه گندم پر پشت می کرد. چون صبر و امید روزنه زندگی است. با توجه به این که در گذشته ناجیان و رهبرانی وجود داشتند که انتخاب شده بودند، این انسان های با ایمان با امید فراوان منتظر یک نجات دهنده بودند که از راه برسد. این انسان های برگزیده از سوی خدا، آدم ها را به راه راست هدایت می کردند. در این جامعه ی تاریک هیچ کس به حرف آن ها گوش نمی داد.
خداوند در گذشته هم برای نجات جامعه های که گرفتار بدی و تاریکی شده بودند هزاران پیامبر مانند نوح، صالح، هود، ابراهیم، عیسی و موسی را فرستاده بود. پیامبران انسان هایی با ماموریت گسترش خوبی ها و زیبایی ها هستند. ایشان بندگان خاصی هستند که از سوی خداوند انتخاب می شوند. انسان های گذشته مانند مردمی که در مکه زندگی می کردند، زمانی خواستِ خدا را فراموش کرده و از راه او دور می شدند. خداوند برای افرادی که از راه راست دور شده بودند، پیامبرانی می فرستاد و مردم را به اطاعت از خداوند دعوت می کردند.
عیسای پیامبر، دین خدا را به انسان ها رسانده بود، و آن ها را به دور ماندن از تباهی و بدی ها دعوت کرده و مانند هر پیامبر دیگری، وظیفه دعوت خود را انجام داده و به سوی خدا بازگشته بود. از دوران عیسی پیامبر تا مکه ششصد سال گذشته بود و انسان ها از راهی که خدا برای آن ها ترسیم کرده بود خیلی فاصله گرفته بودند.
همه پیامبران تنها یک هدف داشتند: دعوت انسان ها به خوبی، زیبایی و عدالت. خوبی و زیبایی یکی از نشانه های دین عیسی است. انسان ها به واسطه پیامبران که دین خداوند را به آن ها هدیه داده اند همیشه از این نعمت بهره مند شده اند. این مکه بود که غرق در روزهای تیره و تار خودش بود. کسی که قرار بود به زیبایی و خوبی ها دعوت کند چه زمانی می خواست بیاید؟
حضرت محمد و خاندانش بت پرست نبودند. حنفیه بودن طرز تفکری بود که در آن ایمان به یگانه بودن خدا، طرد بت پرستی و رد کردن عادت و روش رایج زندگی در مکه وجود داشت. کسانی که چنین باوری داشتند، به دین حضرت ابراهیم بودند و تنها خدا را باور داشتند و سعی می کردند این دین را زنده نگه دارند.

نظرات کاربران درباره کتاب پیامبر مهربان