فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ماجرای گردش علمی فرانتس

کتاب ماجرای گردش علمی فرانتس

نسخه الکترونیک کتاب ماجرای گردش علمی فرانتس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ماجرای گردش علمی فرانتس

در این بخش از کتاب ماجراهای فرانتس، او تصمیم می‌گیرد همراه بچه‌های کلاس دوم و معلم‌هایشان به یک سفر دو روزه بروند. این سفر یک گردش علمی است و قرار بر این شده که بچه‌ها شب‌ها در خوابگاه بخوابند. آقای سووبودا، معلمشان، از اهمیت این سفر برای بچه‌ها می‌گوید و مدام تکرار می‌کند: یادگیری در هوای آزاد! و پیاده‌روی در کوه و دشت! فرانتس اسم معلمشان را گذاشته آقای ضربی‌جنگی چون خیلی جدی و خیلی کوتاه و سریع حرف می‌زند. بچه‌ها از این که قرار است به گردش علمی بروند خیلی خوشحالند اما فرانتس نمی‌داند که باید خوشحال باشد یا ناراحت. راستش، کمی هم نگران است چرا که بچه‌های کلاس دوم الف هم در این سفر هستند و او می‌داند که باید با گابی و ابرهارت، همکلاسی‌هایش، جر و بحث کند.

ادامه...

بخشی از کتاب ماجرای گردش علمی فرانتس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:ماجرای گردش علمی فرانتسفرانتس دو تا دوست صمیمی دارد

فرانتس فروستِل به زودی نُه ساله می شود. فرانتس با پدر و مادر و برادر بزرگ ترش یوزف، در خیابان هازنگاسه زندگی می کند. بهترین دوست فرانتس اِبِرهارت موست است. اِبِرهارت و فرانتس هر دو شاگرد کلاس دوم ب هستند. اِبِرهارت سرِ کلاس بغل دست فرانتس می نشیند. فرانتس با دختری به اسم گابی گروبر هم دوست است. گابی این ها همسایه دیوار به دیوار فرانتس این ها هستند. گابی، با این که درست همسن فرانتس است، با او در یک کلاس نیست. گابی شاگرد کلاس دوم الف است.فرانتس هر روز بعد از مدرسه می رود منزل گابی این ها و آن قدر آن جا می ماند تا این که پدر و مادرش از سر کار برگردند.
گابی خیلی وقت ها می گوید: « مامان من روزها مامان تو هم هست ها!»فرانتس از این حرف هیچ خوشش نمی آید. و با این که مامان گابی را خیلی دوست دارد، حرف گابی به نظرش خیلی چرت می آید. چون فکر می کند: اگر مامان گابی روزها مامان من باشد، معنی اش این است که مامان خودم فقط شب ها مامانم است. در حالی که مامانم صبح ها و عصرها و آخر هفته ها و روزهای تعطیل هم مامانم است. از این گذشته، هر آدمی فقط یک مامان دارد!
اما فرانتس جرئت نمی کند فکرهایش را به زبان بیاورد. آخر گابی هیچ خوش ندارد که کسی با حرفش مخالفت کند. اگر چیزی بر خلافِ میلش بگویی، فوری از کوره در می رود و دعوا راه می اندازد.
اما فرانتس از جار و جنجال و یکی به دو کردن هیچ خوشش نمی آید.
البته، راستش را بخواهید، او اصلاً بلد نیست دعوا کند.
گابی در این کار از او خیلی سر است. بدون این که نفس تازه کند می تواند یکبند هوار بکشد و بد و بیراه بگوید. جوری که فرانتس اصلاً فرصت جواب دادن پیدا نکند. ولی پسرک دیگر به یکه تازی های گابی عادت کرده است و خیلی کم پیش می آید که سر این جور چیزها از دستش عصبانی شود.
فرانتس از این که با گابی توی یک کلاس نیست خوشحال است. آخر دخترک فکر می کند فرانتس جُز او هیچ دوست دیگری لازم ندارد. برای همین اگر توی یک کلاس باشند، مطمئناً مدام مزاحم دوستی فرانتس و اِبِرهارت می شود.گابی همیشه اِبِرهارت را « غولِ گاگول» صدا می زند. آن هم در حالی که اِبِرهارت نه خِنگ است و نه غولی ترسناک. فقط یک کمی وزنش زیاد است. خُب این که عیبی ندارد. در عوض بچه خوش قلبی است و هرگز با فرانتس دعوا و کَل کَل نمی کند. در ضمن، هیچ وقت مثل گابی دم به دقیقه فرانتس را تهدید نمی کند و مثلاً نمی گوید: « حالا که این قدر احمق و بی شعوری، می روم برای خودم یک دوست دیگر پیدا می کنم!» اما راستش را بخواهید اِبِرهارت هم از گابی خوشش نمی آید. البته این موضوع را به فرانتس نمی گوید. چون می ترسد فرانتس از شنیدن این حرف غصه بخورد. با وجود این، خود فرانتس از این موضوع خبر دارد.

نظرات کاربران درباره کتاب ماجرای گردش علمی فرانتس

خوبه بد نیست
در 1 سال پیش توسط kar...531