دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی

کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی
كتاب اول: در باب فهم

نسخه الکترونیک کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی

رساله‌ای درباره طبیعت آدمی اصلی‌ترین اثر دیوید هیوم است که منظومه فکری و فلسفی وی بیش از همه در این اثر قابل ردیابی است. بنا به تجربه مطالعه هیوم به عنوان دشمن فلسفه، باعث شد تا فلسفه به خود آید و در برابر انتقادات او از خود دفاع نماید، هرچند هیوم کانت را از خواب جزمی بیدار کرد، اما کانت کل نتایج هیوم را یکسره ابطال کرد. بنابراین شایسته است که متفکران و صاحبنظران با خوانش انتقادی این ترجمه و با الهام از منابع فکری و فلسفی بومی در نشان دادن نادرستی نظام فلسفی او بکوشند.

ادامه...

مشخصات کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی

بخشی از کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رساله‌ای درباره طبیعت آدمی

مقدمه ی مترجم از ضعیف ترین مقدمه هایی بود که در تجربه ی در مطالعه گرفتن فلسفه، با آن روبرو شده ام، بی ربط، ضعیف و سخیف، به قدری این مقدمه با سوگیری و غیر مستدل نوشته شده بود که مرا به صحت ترجمه و وفاداری متن به نویسنده مشکوک کرد، به اهل فن فلسفه توصیه می کنم که این مقدمه را جهت انبساط خاطر بخوانند.
در ۴ سال پیش توسط آریا کوثریان ( | )
ترجمه‌یِ بهتری می‌تونست باشه. مترجم در ترجمه‌یِ این اثر زبانی عربی‌محور، و نه چندان گویا، رو برگزیده که بهتر بود چنین نمی‌کرد. حتماً در خوندنِ این متن از کتاب هایِ راهنما استفاده کنید. انتشاراتِ راتلج در مجموعه‌کتاب هایِ فلسفی‌ـش کمک‌فلسفه‌یِ هیوم‌ رو هم داره که گزینه‌یِ خوبیه. تا جایی که می‌دونم هنوز به فارسی برگردونده نشده، اما انگلیسی‌ـش تو اینترنت پیدا می‌شه. دیباچه‌یِ مترجم هم به‌نظر‌ـم تا حدِ زیادی بی‌ربط بود و درست نمی‌شه فهمید منظور‌ـشون از «غلط بودنِ فلسفه‌یِ هیوم» چیه! دستِ‌کم در‌ چنین اثرِ فلسفی‌ای، از کلّی‌گویی هایِ گنگ بپرهیزیم و کمی آشکارتر و دقیق‌تر سخن بگیم.
در ۵ سال پیش توسط میلاد علیزاده ( | )
خوشحال هستم که قبل از خرید کتاب یادداشت و مقدمه کتاب را تونستم بخوانم تا خود کتاب را نخرم گاهی پذیرش واقعیت بسیارسخت هست واقعیتها اکثرا متضاد با باورهای عمومی هستند و حتی گاهی مخالف با نظر فلاسفه . عقاید دیوید هیوم کانت را از جزم اندیشی بیدار کرد انشتین می گوید اگر هیوم نبود من قادر به بیان نظریات خودم نبودم . هرچند که هیوم خود را فیلسوف نمی داند ولی هنوز هیچ فیلسوفی نتوانسته است در رد نظریه های او برهان و استدلالی عقلی بیاورد نباید در بیان نظرات دیگران جانبداری کرد و اینکه گفته شود گفته های هیوم مغالطات روانشناسی است کمی خنده دار هست
در ۳ سال پیش توسط 918...399 ( | )
با دوستان در سو گیری و سخیف بودن سخنان مترجم در مقدمه موافق هستم.واقعا زیبنده نیست درباره یکی از بزرگترین فلاسفه تاریخ که کانت را از خواب جزمی اش بیدار کرده و راسل پیرامونش گفته مسائلی را که هیوم مطرح میکند ما را به بن بست میکشاند و...چنین ترهاتی با عقاید دگماتیسم بافت
در ۴ سال پیش توسط حمیدرضا قائمی ( | )
مقدمه و یادداشت جناب مترجم به حدی سوگیرانه و مغرضانست که از خوندن کتاب به این ارزشمندی که به زعم راسل بهترین اثر هیوم محسوب میشه منصرفتون کنه!!!!خود ترجمه هم بنظرم چنگی به دل نمیزنه!
در ۲ سال پیش توسط Amir HZ ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››