دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب نگاهی به داعش از درون فیدی‌پلاس

کتاب نگاهی به داعش از درون
۱۰ روز در دولت اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب نگاهی به داعش از درون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

معرفی کامل کتاب نگاهی به داعش از درون را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب نگاهی به داعش از درون

با برآمدن گروه تروریستی داعش در کشورهای منطقه عراق و سوریه و اعلام تشکیل «دولت اسلامی» از سوی این گروه، تحریکات و تنش‌های جدیدی در تاریخ روابط بین‌الملل شروع شد. داعش با جنایات فجیع خود تبدیل به دشمنی جدی برای منطقه، ایران و جهان شده است اما یکی از مهم‌ترین مسائل سیاسی برای مقابله با دشمن شناخت دقیق اوست تا بتوان با انگیزه و نیروی کافی او را از بین برد.

کتاب نگاهی به داعش از درون نوشته‌ی یورگن تودنهوفر است که جان خود را به خطر می‌اندازد تا حقیقت داعش را از بطن زندگی آن‌ها به مردم جهان نشان دهد.

درباره کتاب نگاهی به داعش از درون

کتاب نگاهی به داعش از درون، عمیق‌ترین تحقیقی است که تا امروز درباره  گروه تروریستی داعش انجام شده است. سفر پر مخاطره یورگن تودنهوفر به درون پایگاهِ ترور نشان می‌دهد که چگونه این سازمان از ریشه‌های القاعده و نقشی که غرب در شکل‌گیری آن ایفا کرده، رشد کرده است.

تودنهوفر در سفر ده روزه‌ی خود به قلب سرزمین‌های داعش با مردم و بعضی افراد عضو این گروه جنایتکار مصاحبه می‌کند و گزارشات و مشاهدات خود از شیوه تفکر و اعمال این گروه تروریستی را در کتاب نگاهی به داعش از درون به شکل یک سفرنامه‌ی هیجان‌انگیز ارائه می‌کند.

یکی از نکات برجسته‌ی این کتاب بی‌طرفی نویسنده‌ی مسیحی و تحریف نکردن مشاهداتش است. این کتاب سندی است معتبر و منحصر به فرد برای فهم بهتر ایدئولوژی ، انگیزه‌ها و اهداف داعش در جهان امروز، به همین دلیل کتاب «نگاهی به داعش از درون ۱۰ روز در  دولت اسلامی » بعد از انتشار، در صدر فهرست پرفروش‌های نشریه‌ی آلمانی اشپیگل قرار گرفت.

مروری کلی بر فصل‌های کتاب نگاهی به داعش از درون

کتاب نگاهی به داعش از درون ده روز در دولت اسلامی دارای 10 فصل با عناوین «تولد دولت اسلامی»، «اهداف غرب»، «در جست‌وجوی حقیقت»، «سلیم»، «ابوقتاده»، «مادر یک جهادگر»، «مشخص کردن برنامه‌ی سفر»، «سفر به دولت اسلامی» و «ده روز در دولت اسلامی» است.

نویسنده در فصل اول کتاب با جزئیات دقیق از شکل‌گیری گروه تروریستی داعش تحت عنوان «دولت اسلامی» می‌گوید. او در این فصل توضیح می‌دهد که داعش فرزند جنگ عراق در سال 2003 میلادی است، این گروه از گروه تروریستی القاعده در عراق به سرکردگی ابومصعب الزرقاوی انشعاب گرفت و از سال 2010 به سرکردگی ابوبکر البغدادی گروهی با عنوان «دولت اسلامی» تشکیل داد که با عنوان اختصاری «داعش» شروع به فعالیت‌های جنایتکارانه کرد.

در فصل دوم با عنوان «اهداف غرب»، نویسنده از تسلط کشورهای غربی بر کشورهای عرب و مسلمان می‌گوید و با ارجاعات تاریخی توضیح می‌دهد که در طول تاریخ این غربی‌ها بوده‌اند که جنگ علیه مسلمانان را شروع کردند. نویسنده کاملا بی‌طرفانه این موضوع که بسیاری از دولت‌های غربی تاکید دارند که مسلمانان تروریست هستند را نقد می‌کند. او توضیح می‌دهد اهداف غرب از حمایت داعش چه بوده است و در ادامه بر اتحاد شیعه و سنی در برابر داعش تاکید می‌کند و این روش را راه پیروزی در مقابل داعش می‌داند.

در فصل سوم با عنوان «در جست‌وجوی حقیقت»، نویسنده بیان می‌کند که برای کشف حقیقت همیشه باید با دو طرف دعوا مناظره و مباحثه کرد تا در نهایت بتوان دشمن را شناخت. تودنهوفر از گفت‌وگوهای خود با رهبران و رئیس‌جمهوران کشورها می‌گوید و چهره‌ی واقعی بسیاری از آن‌ها را برملا می‌کند.

در دو بخش بعدی تودنهوفر قبل از سفر خود با دو جوان آلمانی با نام‌های مستعار «سلیم» و «ابوقَتاده» که به گروه تروریستی داعش ملحق شده‌اند صحبت می‌کند و از انگیزه‌ی آن‌ها برای پیوستن به این گروه تروریستی و اهداف آن‌ها می‌پرسد و از آن‌ها می‌خواهد تا از خود خلیفه‌ی داعش، امان‌نامه‌ای کتبی  برای سفر او بگیرند.

در بخش «مادر یک جهادگر» تودنهوفر قبل از سفر خود با مادر «کریستیان» که با نام «ابوقتاده» وارد سرزمین‌های داعش شده مصاحبه می‌کند و مادر زندگی کریستیان را از کودکی تا رفتن ناگهانی او به سوریه تعریف می‌کند. این مصاحبه این پرسش را مطرح می‌کند که بسیاری از جوانان آلمانی که عضو داعش شدند پیشینه‌ی بدی نداشته‌اند اما چه طور این همه راه را طی کرده‌اند تا به چنین گروهی ملحق شوند؟

دو بخش آخر کتاب مربوط به برنامه‌ی قبل سفر و ده روز سفر تودنهوفر و پسرش به عراق و سوریه است. او در این بخش‌ها از جزئیات زندگی و سیاست‌های داعشی‌ها برای اداره‌ی حکومت می‌گوید. قوانین حاکم بر دادگاه‌های داعش، بیمارستان‌ها، نحوه‌ی برگزاری نماز و اعمال مناسک دینی، خرید و فروش زنان برده، سلاح‌های جنگی و سیاست‌های کلی داعش به ویژه علیه شیعیان ایران از جمله مشاهدات نویسنده است که در این کتاب گزارش کرده است.

یکی از نکات قابل توجه در سفر تودنهوفر مصاحبه‌ی او با پیکارجوهاست که اغلب آنان جوانان غربی هستند. او در این بخش توضیح می‌دهد که یک داعشی به او گفته به این دلیل با ورود او به عراق و سوریه موافقت شده که: «درواقع می‌خواستیم به شما نشان بدهیم که ما چطور زندگی می‌کنیم؛ و اینکه با شریعت می‌توان زندگی کرد و شریعت قابل اجراست».

درباره یورگن تودنهوفر؛ نویسنده‌ای در جست‌وجوی حقیقت

یورگن تودنهوفر سیاستمدار پیشین، روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی 75 ساله‌ی آلمانی است که در آلمان و فرانسه در رشته‌ی حقوق تحصیل کرده است. تودنهوفر سال‌ها در آلمان قاضی بود و بعد از بازنشستگی به کار نوشتن رو می‌آورد.

تودنهوفر در سال ۱۹۷۰ به عضویت اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان درآمد  و ۱۸ سال نماینده‌ی این حزب در مجلس آلمان بود. او به مدت  ۲۲ سال به عنوان مدیر در یکی از شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای در آلمان فعالیت می‌کرد و بارها به عنوان خبرنگار به کشورهای جنگ‌زده‌ای مثل افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و فلسطین سفر کرده است. او هیچ‌گاه از گفتن حقیقت، ترس و واهمه‌ای نداشته و تمام نیروی خود را صرف دفاع از ملل و ادیان کرده است. تودنهوفر بارها از جنایاتِ گروه‌های تروریستی چون القاعده، جبهه‌النصره و داعش با شهامت و صراحت سخن گفته است.

یورگن تودنهوفر تنها خبرنگار غربی است که توانسته به قلب سرزمین‌های داعش در سوریه و عراق سفر کند و با پذیرش خطرات هولناک آن در نهایت سالم به سرزمینش برگردد. یورگن بعد از ماه‌ها مکاتبه با 80 سرباز آلمانی داعش، در نهایت با هماهنگی یکی از اعضای آلمانی گروه تروریستی داعش که چهره‌ای مهم در رسانه‌های داعشی بود توانست با اجازه کتبی رهبر این گروه به مناطق تحت اشغال داعش برود و مشاهدات خود را در این مناطق ثبت و ضبط کند.

تودنهوفر به همراه پسرش «فردریک»  که به عنوان فیلمبردار همراه او بود در سال 2014 به مدت 10 روز در دو شهر «رقه» در «سوریه» و «موصل» در «عراق» حضور داشتند و مشاهدات و تجربیات خود را در این سفر  از حکومت داعش در سال 2015  در کتابی با عنوان نگاهی به داعش از درون منتشر کرد.

باوجود امان‌نامه کتبی تودنهوفر کمی نگران این موضوع بود که ممکن است داعش نظر خود را عوض کند و آن‌ها را مثل خبرنگاران دیگر گروگان بگیرد به همین دلیل او و پسرش فردریک بعد از اتمام کار از مرز فرار کردند. تودنهوفر بعد از بازگشت به شهر مونیخ درباره‌ی داعش به خبرگزاری بی.بی.سی گفت: «آن‌ها  بی‌رحم‌ترین و خطرناک‌ترین دشمنی هستند که تا به حال در زندگی‌ام دیده‌ام».

کتاب نگاهی به داعش از درون که با عنوان «ده روز با داعش» هم در ایران ترجمه شده است در جهان فروش بسیار بالایی داشته است چرا که روزنامه‌نگاری نترس خودش را به دل آتش انداخته تا به جهانیان چهره‌ی  واقعی و تفکر حاکم بر حکومت تروریستی داعش را نشان دهد.

تودنهوفر، پیش از نوشتن کتاب نگاهی به داعش از درون ÷از منتقدان جنگ علیه افغانستان و عراق در سال‌های2001 و 2003 بوده است. او بخشی از درآمد ناشی از فروش کتاب‌های خود را صرف کارهای خیریه در مناطق جنگی افغانستان و عراق و سوریه و غزه می‌کند.

 «تو نباید بکشی صلح، رویای من» کتاب دیگری است از تجربیات سفر تودنهوفر به لیبی که با ترجمه‌ی حسین تهرانی از سوی انتشارات کوله‌پشتی منتشر شده است. خرید و دانلود کتاب «نو نباید بکشی صلح، رویای من» در سایت فیدیبو امکان‌پذیر است.

ترجمه کتاب 10 روز در دولت اسلامی

کتاب  نگاهی به داعش از درون- 10 روز در دولت اسلامی در سال 1394 با ترجمه‌ی‌ رحمان افشاری از سوی انتشارات مهراندیش منتشر شد. دانلود و خرید کتاب الکترونیکی و پی دی اف  نگاهی به داعش از درون ترجمه رحمان افشاری از همین صفحه امکان‌پذیر است.

انتشارات کوله پشتی هم با خرید حق ترجمه‌ی این کتاب از ناشر اصلی آن را با عنوان «ده روز با داعش از درون دولت اسلامی» با ترجمه‌ی «زهرا معین الدینی و علی عبداللهی» منتشر کرد. این ترجمه را هم می‌توانید از سایت فیدیبو خرید اینترنتی و دانلود کنید.

در بخشی از کتاب  نگاهی به داعش از درون- 10 روز در دولت اسلامی می‌خوانیم

هوایی که غرب فکر می‌کند می‌تواند با آن با ترور«مبارزه کند». اکثریت عظیم مسلمانان و مسیحیان، نومید و بی‌پناه، در درون این چرخه‌ی بی‌رحم خشونت گرفتارند. تروریست‌های خاورمیانه می‌دانند که اقلیتی بیش نیستند؛ می‌دانند که اکثریت قاطع مسلمانان می‌خواهند از راه‌های مسالمت‌آمیز خود را از این بدبختی و فلاکت نجات دهد. تروریسم خاورمیانه پدیده‌ای است مربوط به اقلیت جامعه. با این حال تروریست‌ها، نجات کشورهای اسلامی را وظیفه‌ی خود می‌دانند که گویا نمی‌توانند از آن شانه خالی کنند؛ بخصوص وقتی که غرب مقدس‌ترین امر مسلمانان، یعنی دین آن‌ها را به باد تمسخر می‌گیرد و لگدمال می‌کند.

مشخصات کتاب نگاهی به داعش از درون

 • ناشر مهراندیش
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۱۰,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 5.02 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۵۲ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب نگاهی به داعش از درون

خواندن این کتاب را به چند دلیل توصیه میکنم. اول اینکه اینهمه نام داعش را هرروزه میشنویم، بدانیم اصلا چیست و از کجا امده است. دوم اینکه کتاب نگاه یک خارجی را نشان میدهد و از این نظر بدون جهت گیری خاصی نوشته شده است. سوم اینکه در رابطه با ایران هم مطلب دارد و همگی داعشی ها متفق هستن که اگر بتوانند همه ایرانی ها را خواهند کشت. علت حمایت ترکیه و عربستان را از داعش نیز متوجه میشوید. اهداف غرب از حمایت داعش نیز به طور مفصل آمده. چهارمین و مهمترین دلیل دانستن ایدئولوژی داعش است. علاوه بر این از نظر اعتقادی نیز انسانهایی جدا از ما نیستن. کتاب را حتما مطالعه کنید.من مواردی را گفتم که برای خودم مهم بود شاید شما نظر دیگری داشته باشید.....» (منیره صادقی)
در ۶ سال پیش توسط wor...k94 ( | )
پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با داعش و بنیان گذار اون ، کتاب "حیفا" رو هم بخونید
در ۴ سال پیش توسط dat...000 ( | )
فوق العاده جذاب و خواندنی و مفید
در ۲ سال پیش توسط Nas...372 ( | )
کتاب جالبی بود و اطلاعات خوبی در مورد داعش داشت
در ۲ سال پیش توسط 912...139 ( | )
عالی بود
در ۵ سال پیش توسط sae...i55 ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • بعدی ›
 • آخرین ››