فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی

کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی

نسخه الکترونیک کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۸۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی

کتاب «ده راز موفقیت و آرامش درونی» نوشته وین والتر دایر (۲۰۱۵-۱۹۴۰) نویسنده و سخنران انگیزشی، آمریکایی است. او در این کناب ده نکته و راهکار مهم برای رسیدن به موفقیت و آرامش درونی را مطرح کرده است. این راهکارها می‌تواند به عنوان آموزشهای پایه در زندگی مورد استفاده قرار گیرند و تاثیر شگفتی روی زندگی ما داشته باشند. در بخشی از کتاب «ده راز موفقیت و آرامش درونی» می‌خوانیم: «داشتن ذهنی باز که پذیرای همه چیز باشد و به چیزی وابسته نباشد، آن‌قدرها هم ساده نیست، زیرا شما در طول زندگیتان تحت تأثیر شرطی‌سازی‌ها قرار گرفته‌اید و افکار و اندیشه‌های کنونی شما تحت تأثیر محیط جغرافیایی، عقاید و باورهای مذهبی نیاکان، رنگ پوست، شکل و حالت چشم‌ها، موضع‌گیری سیاسی والدینتان، قد و قواره، جنسیت، مدارسی که برایتان انتخاب شده و پیشه پدرانتان شکل گرفته است؛ البته این فهرست تمام عوامل محیطی را در برنمی‌گیرد. شما با توانایی‌ها و استعدادهای نامحدودی متولد شده‌اید. بسیاری از حق انتخاب‌ها و اختیارهایتان به صورت ناشناخته و دست‌نخورده باقی می‌مانند؛ چون همان برنامه شرطی‌سازی، که ما امیدواریم از حُسن نیت برخوردار باشد، به گونه‌ای طراحی شده که شما را با مسائل اصولی و فرهنگی سرپرست‌هایتان هماهنگ کند. به احتمال زیاد، شما هیچ گونه مجال و فرصتی برای مخالفت با برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی‌ای که از پیش برای زندگیتان طراحی و تنظیم شده، در اختیار نداشته‌اید. احتمال دارد برخی از بزرگسالان و افراد بالغ شما را تشویق کرده باشند که ذهن و فکری باز و پذیرا داشته باشید، اما اگر با خودتان صادق باشید، می‌دانید که فلسفه شخصی شما در زندگی، عقاید مذهبی و طرز لباس پوشیدن، زبان و حتی شیوه بیانتان، همگی، نقش‌ها و کارکردهایی هستند که جامعه و پدرانتان با صلاحدید خود شایستگی آن را برایتان رقم زده‌اند. چنانچه شما با این شرطی‌سازیِ از پیش تعیین‌شده مخالفت کرده و جار و جنجال به راه انداخته باشید، شاید حتی کسی با صراحت و قاطعیت، مصرّانه از شما خواسته تا تک‌روی را کنار بگذارید و رفتارتان را با افراد دیگر هماهنگ سازید و کارها را به همان شیوه‌های پیشین انجام دهید. به این ترتیب ذهن باز، که پذیرای ایده‌های جدید است، جای خود را به هماهنگی و سازگاری با دیگران می‌دهد».

ادامه...

بخشی از کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

روزی نیست که به خدا فکر نکنم. در واقع بیش از آن که به خدا بیندیشم در اغلب اوقات بیداری ام حضور خدا را احساس می کنم. این احساس که با حس رضایت خاطر و خشنودی همراه است، فراتر و برتر از آن چیزی است که بتوانم در یک کتاب بیان کنم. من در زندگی ام موفق شده ام آرامش روحی را درک و تجربه کنم و به خاطر همین آگاهی و دریافت است که تمام نگرانی ها، دغدغه ها، مشکلات، دستاوردها و اندوخته هایم ارزش و اهمیت خود را از دست داده اند. من در این کتاب کوچک، به صورت مشروح به ده اصلی که به موفقیت و آرامش درونی منجر می شود، می پردازم. اصولی که اگر به خوبی آن ها را بیاموزید و بر اساس برنامه ای روزانه تمرین کنید و در عمل به کار ببرید، شما را نیز به آرامش خاطر و آسایش می رسانند.
در طول سه دهه گذشته بارها از من خواسته اند تا در دبیرستان ها و دانشکده ها سخنرانی کنم. خوانندگان آثارم همواره مرا تشویق می کنند تا برای نوجوان ها در خصوص نحوه گذراندن دوران بلوغ و بزرگسالی بنویسم و «اسرار» خود را برای رسیدن به سعادت و خوشبختی در اختیارشان بگذارم.
هر وقت که مجالی می یابم تا با نوجوان ها صحبت کنم، با آن ها در باره ده راز همین کتاب حرف می زنم و در مواردی در خصوص همین اسرار برایشان می نویسم. اما، این اصول برای کسانی سودمند هستند که تصمیم گرفته اند آگاهانه مسیر زندگی خود را تعیین کنند. در این باره هر یک از ما بسته به شرایط زمان فردی خود تصمیم می گیریم. عده ای این مسئله را در همان سال های آغازین بلوغ و بزرگسالی تجربه می کنند و عده دیگر در میانسالی یا حتی زمانی که شخصیتشان کامل شده است. این اسرار وضعیت شما را مشخص می کنند؛ به شما نشان می دهند که تازه در مسیر درست زندگیتان قرار گرفته اید، در پایان این مسیر هستید یا این که به طریقی دارید این مسیر را پشت سر می گذارید. اکثر کتاب های مشابه ــ صرف نظر از سخنرانی های جشن های فارغ التحصیلی ــ بر اهمیت سختکوشی، از خودگذشتگی و ایثار، برنامه ریزی مالی، استفاده از راهکارهای مربوط به روابط انسانی، انتخاب حرفه مناسب، توجه و گوش دادن به صحبت های بزرگ ترهای خود، احترام گذاشتن به عُرف و قوانین، تعیین اهداف واقع بینانه و عملی، سپری کردن زندگی با تندرستی و سلامت و برخورداری از روحیه قدردانی و حق شناسی تاکید دارند. همه این ها توصیه های خوبی هستند و قطعا کسانی که به این آموزش ها توجه و عمل می کنند از آن ها بهره مند می شوند. اما تجربه من ــ هم در مقام معلمی باسابقه و هم به عنوان پدر هشت فرزند که کوچک ترینشان یازده و بزرگ ترینشان ۳۳ ساله است ــ نشان داده که چنین آموزش ها و توصیه هایی به خودی خود باعث می شود تا مخاطب از خود بپرسد: «همه اش فقط همین است؟»
بنابراین، من در خصوص تعیین اهداف، سختکوشی و تلاش بیش از حد، برنامه ریزی مالی برای آینده، توجه و گوش دادن به حرف های بزرگ ترها، احترام به فرهنگ بومی و مسائلی از این دست، هیچ گونه نظر و توصیه خاصی ندارم. در واقع، خود من، اکثر اوقات به حس درونی و غریزی ام گوش سپرده ام و بهای عبور از مسیری را که کم تر کسی آن را طی کرده، پرداخته ام؛ علاوه بر این، با برخی از قواعد و اصول فرهنگی نیز مخالفت کرده ام. بنابراین، اگر حالا از شما بخواهم که به حرف هایم عمل کنید و از اصول و قواعد من پیروی کنید، رفتارم تا حدی مزورانه خواهد بود. به جای آن، ده رازی را در اختیار شما می گذارم که باعث می شود روحتان شما را راهنمایی و هدایت کند.
بر اساس تجربه ای که به خاطر ارتباط با افراد زیادی در طول چند دهه اخیر به دست آورده ام، متوجه شده ام که بسیاری از مردم دوست دارند جزو افراد معمولی جامعه باشند، برای همین از احساس پشیمانی ای که باعث بروز یاس و ناکامی می شود، رنج می برند؛ در حالی که وجودشان مملو از تعارض و کشمکش و خشم است و همواره با خود می اندیشند که معنی و مفهوم زندگی چیست.
پس کتاب حاضر را با این امید نوشته ام که به شما کمک کند تا از احساس ضعف و بی کفایتی دور بمانید و نیز بتوانید آن آرامش الهی ای که حقیقتا مفهوم موفقیت را آشکار می سازد، در وجود خود احساس نمایید.
این اسرار را با ذهنی باز و پذیرا بخوانید. به آن اسراری که در وجودتان طنین می اندازند، عمل کنید و بقیه را کنار بگذارید.
هنگامی که احساس آرامش خاطر و موفقیت می کنید، دوست دارید چنین احساس و حالاتی را گسترش دهید و دیگران را نیز در آرامش و شادی خود سهیم کنید. خشونت، کینه و نفرت، تعصب و غرض ورزی، و وضعیت داوری جهانِ ما نشان می دهد که برای دستیابی به جهانی توام با آرامش درونی و بیرونی، باید راهی بسیار طولانی را پشت سر بگذاریم.
برای همه شما عشق، محبت و روزگاری سبز و پرنشاط آرزو می کنم.

وِین و. دایرتقدیم به یگانه برادرم «شهاب»
که آسمان شب هایم را پر ستاره کرد...

این کتاب ترجمه ای است از:
10 Secrets for Success and Inner Peace
Dr. Wayne Dyer
Hay House, Inc, 2001

راز اول

امروز دوست دارم فکر و احساسم را بازگو کنم،
اما با این شرط که شاید فردا همه اش را رد کنم.
رالف والدو اِمرسون

همیشه خودم را با امیدها و آرزوهای بزرگ سرگرم می کنم.
رابرت فراست

ذهنی داشته باشید که پذیرای همه چیز است و به هیچ چیز وابسته نیست

راز اول: ذهنی داشته باشید که پذیرای همه چیز است و به هیچ چیز وابسته نیست

داشتن ذهنی باز که پذیرای همه چیز باشد و به چیزی وابسته نباشد، آن قدرها هم ساده نیست، زیرا شما در طول زندگیتان تحت تاثیر شرطی سازی ها قرار گرفته اید و افکار و اندیشه های کنونی شما تحت تاثیر محیط جغرافیایی، عقاید و باورهای مذهبی نیاکان، رنگ پوست، شکل و حالت چشم ها، موضع گیری سیاسی والدینتان، قد و قواره، جنسیت، مدارسی که برایتان انتخاب شده و پیشه پدرانتان شکل گرفته است؛ البته این فهرست تمام عوامل محیطی را در برنمی گیرد. شما با توانایی ها و استعدادهای نامحدودی متولد شده اید. بسیاری از حق انتخاب ها و اختیارهایتان به صورت ناشناخته و دست نخورده باقی می مانند؛ چون همان برنامه شرطی سازی، که ما امیدواریم از حُسن نیت برخوردار باشد، به گونه ای طراحی شده که شما را با مسائل اصولی و فرهنگی سرپرست هایتان هماهنگ کند. به احتمال زیاد، شما هیچ گونه مجال و فرصتی برای مخالفت با برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی ای که از پیش برای زندگیتان طراحی و تنظیم شده، در اختیار نداشته اید. احتمال دارد برخی از بزرگسالان و افراد بالغ شما را تشویق کرده باشند که ذهن و فکری باز و پذیرا داشته باشید، اما اگر با خودتان صادق باشید، می دانید که فلسفه شخصی شما در زندگی، عقاید مذهبی و طرز لباس پوشیدن، زبان و حتی شیوه بیانتان، همگی، نقش ها و کارکردهایی هستند که جامعه و پدرانتان با صلاحدید خود شایستگی آن را برایتان رقم زده اند. چنانچه شما با این شرطی سازیِ از پیش تعیین شده مخالفت کرده و جار و جنجال به راه انداخته باشید، شاید حتی کسی با صراحت و قاطعیت، مصرّانه از شما خواسته تا تک روی را کنار بگذارید و رفتارتان را با افراد دیگر هماهنگ سازید و کارها را به همان شیوه های پیشین انجام دهید. به این ترتیب ذهن باز، که پذیرای ایده های جدید است، جای خود را به هماهنگی و سازگاری با دیگران می دهد.
چنانچه والدین شما یهودی باشند، بعید به نظر می رسد طوری تربیت شده باشید که به دین مسلمانان احترام بگذارید و برای آن ارزشی قائل شوید. البته عکس این قضیه نیز صادق است. اگر پدر و مادر شما، هر دو، جمهوریخواه باشند، بعید است که از آن ها سخنی در باره محاسن و امتیازات حزب دموکرات شنیده باشید. این که نیاکان ما ذهنی باز و پذیرا نداشتند غیرقابل انکار است، چون آن ها در عصری زندگی می کردند که شمار جمعیت بسیار کم تر از عصر ما بود. در جهان پرجمعیت امروز، ما به هیچ وجه نمی توانیم با همان سبک و سیاق قدیم و ذهنی بسته و محدود زندگی کنیم. من مصرّانه از شما می خواهم تا دریچه ذهن خود را به روی تمامیِ احتمالات باز کنید، در برابر هرگونه سعی و تلاش برای محدود کردن خود مقاومت کنید و اجازه ندهید بدبینی وارد هشیاری و آگاهیتان شود. به نظر من داشتن ذهنی باز که پذیرای همه چیز است و در عین حال به چیزی وابسته نیست، یکی از اساسی ترین قواعد و اصولی است که شما می توانید با انتخاب آن برای خود، به آرامش فردی و جهانی کمک کنید.

هیچ کس آن قدر نمی داند که بخواهد بدبین باشدفرصتی فراهم کنید تا در آن شاهد جوانه زدن گیاه سبز و کوچکی باشید که از دل دانه ای بیرون می آید. زمانی که این کار را انجام می دهید، به خودتان اجازه بدهید تا عظمت و شکوه آنچه را می بینید با تمام وجود احساس کنید. به قول مولوی: «حیلت رها کن عاشقا، دیوانه شو دیوانه شو.» صحنه مربوط به سر درآوردن یک جوانه، نمایانگر آغاز حیات و زندگانی است. هیچ کس نمی داند که این روند چگونه شکل می گیرد. آن جرقه خالقی که موجب جوانه زدن و رویش زندگی می شود، چیست؟ چه چیزی آن نظارت، آن هشیاری و آگاهی و آن مشاهده و دریافت را به وجود می آورد؟ چنین پرسش هایی مرز و پایانی ندارند. همین چند وقت پیش، انسان ها در برنامه فضایی خود با دستگاه کنترل از راه دور، فضاپیمای کوچکی را روی کره مریخ جابجا کردند. ده دقیقه ای طول کشید تا سیگنال های نامرئی، مسیرشان را در فضا طی کنند و پس از شناسایی مسیر صحیح، توانستند چنگک را به گونه ای هدایت کنند که بتوانند از بخشی از خاک مریخ، برای تحقیق و آزمایش، نمونه برداری کنند. این فن آوری های برجسته و عظیم همه ما را شگفت زده می کنند. اما لحظه ای فکر کنید در این جهان پهناور و بی انتها، مریخ نزدیک ترین همسایه ما ــ معادل یک میلیاردم اینچ در عرض صفحه ای که شما سرگرم مطالعه اش هستید، حرکت می کند. ما در همسایگی خود جسم کوچکی را جابجا می کنیم و بعد هم کاملاً تحت تاثیر کار خودمان قرار می گیریم!
کهکشان ما به تنهایی دارای میلیون ها میلیون سیاره، ستاره و اجرام آسمانی است، و در بیرون از این جا میلیون ها کهکشان وجود دارد. در این عالم عظیم ناشناخته که هیچ انتها و پایانی ندارد، ما فقط یک ذرّه ایم. به این مسئله فکر کنید: اگر ما به نقطه پایان عالم هستی برسیم، آیا با دیواری مواجه می شویم؟ اگر این طور باشد، چه کسی آن را ساخته است؟ مسئله پیچیده تر این است که در آن سوی دیوار چه چیزی قرار دارد و ضخامت آن دیوار چقدر است؟
در جهانی که دانش و آگاهی ما در باره آن تا این حد اندک است، چطور کسی می تواند بدبین باشد؟ درست چند هفته پس از شروع دوران بارداری، قلبی در درون رَحِمِ مادر شروع به تپیدن می کند و این امر برای تمام افراد کره زمین امری بسیار مبهم و اسرارآمیز است. در مقایسه با آنچه باید دانسته و شناخته شود، ما هنوز در مرحله آغازین قرار داریم. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید و آن را به خود یادآوری کنید؛ به خصوص زمانی که می شنوید افرادی با یقین و قاطعیت اظهار می کنند که برای انجام هر کاری فقط یک راه و روش وجود دارد.
در برابر بدبینی مقاومت کنید. با تمام توان خود در برابر آن بایستید و به آن تن ندهید؛ چون ما در مقایسه با آنچه برای دانستن وجود دارد، اصلاً چیز زیادی نمی دانیم. آیا می توانید تصور کنید فرد بدبینی که در حدود دویست سال پیش زندگی می کرده، در باره جهانی که هم اینک ما در آن زندگی می کنیم، چه فکری می کند؟ هواپیما، الکتریسیته، اتومبیل، تلویزیون، دستگاه های کنترل از راه دور، اینترنت، دستگاه فکس، تلفن، تلفن همراه و... همه این ها فقط و فقط معلول جرقه آن ذهن های باز و خلاّقی است که موجب پیشرفت و رشد و خلاقیت شدند. پس تکلیف آینده و تمام فرداهای شما چه می شود؟ آیا می توانید تجسم کنید که خودتان را به قرن چهاردهم برگردانده اید، بدون استفاده از ماشین ها و دستگاه ها پرواز می کنید، به وسیله تله پاتی با دیگران رابطه برقرار می کنید، خودتان را به صورت مولکول های ریزی تجزیه می کنید، سپس در کهکشان دیگری خود را بازسازی می کنید و به شکل دیگری در می آورید یا این که با استفاده از عکس یک گوسفند، اقدام به شبیه سازی می کنید؟ ذهن باز و پذیرا به شما امکان جستجو، کاوش، خلاقیت، پویایی و رشد می دهد، در حالی که ذهن بسته راه را بر هرگونه خلاّقیت و پویایی می بندد. به خاطر داشته باشید که چنانچه ما همواره کارها را به سبک و سیاق همیشگی و معمول انجام می دادیم، رشد و پیشرفت ناممکن می شد. توانایی مشارکت در بروز معجزات و امور شگفت انگیز ــ معجزات حقیقی زندگیتان ــ زمانی تحقق می یابد که شما دریچه ذهن خود را به روی ظرفیت و استعدادهای بی حد و حصر خویش بگشایید.

نظرات کاربران درباره کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی

کتاب فوق‌العاده ایه. واقعا هر دفعه که میخونمش مطلب جدیدی دستگیرم میشه
در 2 سال پیش توسط gin...020
کتاب فوق راقبلا خریداری نمودهام
در 2 سال پیش توسط mh2...idi
تا جایی که من این کتاب رو خواندم روی اصول اساسی از آرامش بحث میکنه و ازنظرم واقعا یک مسیر و دیدگاه برای آرامش به آدم ارایه میده توصیه میکنم حتما مطالعه اش کنید...
در 2 سال پیش توسط mah...ins
لطفا کتاب 'خویشتن مقدس شما' و 'برای هر مشکلی راه حل معنوی وجود دارد' رو هم به کتاب ها اضافه کنید با تشکر
در 6 روز پیش توسط آزاده هاشمی
اقا به خدا دیگه دارم دیوونه میشم از کجا این لامصب رو دانلود کنم
در 1 سال پیش توسط far...n37
این کتاب عالیه و ب صورت کوتاه و مفید درباره چیزهای خیلی ساده ک باعث رسیدن ما ب ارامش میشه صحبت میکنه...من ب عنوان کسی ک با خوندن این کتاب ب ارامش نسبی رسیدم پیشنهادش میکنم
در 2 ماه پیش توسط مبین مستقیمی
کوتاه و آموزنده
در 3 ماه پیش توسط Mah...ebi
کتابهای وین دایر همه خوب ان.
در 2 هفته پیش توسط سارا طوفانی اصل
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی
من اواسط این کتاب هستم واقعا کتاب خوبی هست. اصلا دلم نمیخواد از خوندنش دست بکشم یکی از استد هم بهم معرفی کرد کتاب رو واقعا خوبه
در 1 سال پیش توسط behzad mizani