دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب پرچم‌های برافراشته فیدی‌پلاس

کتاب پرچم‌های برافراشته
معرفی اجمالی برخی از موثرترین جنبش‌ها و جریان‌های فکری معاصر

نسخه الکترونیک کتاب پرچم‌های برافراشته به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب پرچم‌های برافراشته

جهان اسلام طی دهه‌‌های اخیر آبستن تحولات و انقلاب‌‌های بزرگ فکری، فرهنگی و اجتماعی بوده است که جنبش‌‌ها و جریان‌‌های فکری معاصر در جهان اسلام، نقش بسزایی را در این تحولات ایفا کرده‌‌اند. جنبش‌‌هایی که تأثیرات فراوانی را در کشورها و حتی فراتر از مررزهای جغرافیایی در جهان اسلام و در سطح بین المللی به‌‌همراه داشته‌‌اند. عقاید و دیدگاه‌‌های مذهبی و ایدئولوژی‌‌های حزبی از مهم‌‌ترین عوامل در تشکیل جریان‌‌های مؤثر در جهان اسلام بوده و خاستگاه اقدامات و تحرکات جنبش‌‌ها به حساب می‌‌آید. با این توصیف نمی‌‌توان، دیدگاه‌‌ها و شعارهای سیاسی جریان‌‌ها و جنبش‌‌ها را عامل انحصاری اقدامات و تحرکات آنها دانست و ضروری است که با مطالعه دیدگاه‌‌ها و عقاید مذهبی و دینی هرکدام از این جنبش‌‌ها، به تحلیل و بررسی ساختمان هر جنبش و سمت و سوی حرکت آن پرداخت. در بخش اول کتاب کوشیده شده است که علاوه بر ارائه شناخت نسبت به مهم‌‌ترین عوامل، ریشه‌‌ها و عقاید مؤثرترین جنبش‌‌ها و جریان‌‌های فکری معاصر در جهان اسلام، شخصیت‌‌های عمده در این جریان‌‌ها نیز معرفی شده و مهم‌‌ترین اقدامات و اهداف هر جنبش ارائه گردد که هر بخش شامل مقدمه‌‌ای جهت معرفی کلی جنبش، بررسی زمینه‌‌های تأسیس جنبش و ارائه اطلاعاتی کلی از مهم‌‌ترین اهداف، اقدامات و رهبران هر جنبش می‌‌باشد. در بخش دوم کتاب به معرفی مهم‌ترین مراکز فکری و فرهنگی جهان عرب پرداخته شده است. ملاک انتخاب این مراکز میزان تاثیرگذاری این مراکز در سطح منطقه می‌‌باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب پرچم‌های برافراشته

بخشی از کتاب پرچم‌های برافراشته

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پرچم‌های برافراشته