دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب دفتر تعزیه ۱۰ فیدی‌پلاس

کتاب دفتر تعزیه ۱۰

نسخه الکترونیک کتاب دفتر تعزیه ۱۰ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب دفتر تعزیه ۱۰

مجموعه‌ی دفتر تعزیه ۱۰ شامل چهار شبیه‌نامه است با عناوین جام بلا، روح‌الارواح، حوض کوثر و پادشاه هرات. هنر شبیه‌خوانی از بدو پیدایش و شکل‌گیری‌ دچار تحولات زیادی شده تا به تکامل رسیده است. تحولات در قلمرو شبیه‌خوانی هم از جنبه ادبی صورت گرفته، هم از نظر موسیقیایی، به ویژه مضمون و داستان و بالاخره ساختارهای اجرا. گستره‌ی تخیل در قلمرو شبیه‌خوانی به قدری زیاد بوده که از مرزهای زندگی مادی عبور کرده و بعضاً وارد قلمرو ارواح یا ذرات قبل از خلقت انسان شده است. تعزیه عالم ذر تنها مجلسی است که شخصیت‌های آن را ذرات موجودات تشکیل می‌دهند. به عبارت دیگر تعزیه‌سرا با توجه به مفهوم آیه (اَلَستُ به ربکّم، قالو بَلا، آیا من خدای شما نیستم گفتند، بلی) ذرات برخی از شخصیت‌های مقدس مانند، پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی (ع) و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و... به اضافه ذره دشمنان آنها، مانند شمر و ابن ملجم و... را (قبل از خلقت) به صحنه آورده تا ضمن بازگو کردن فلسفه‌ی خلقت، بحث جبر و اختیار را نیز به میان کشد.

ادامه...

مشخصات کتاب دفتر تعزیه ۱۰

بخشی از کتاب دفتر تعزیه ۱۰

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دفتر تعزیه ۱۰