Loading

چند لحظه ...
کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

نسخه الکترونیک کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

این مجموعه از دو ویژگی عمده برخوردار است. یکی ویژگی طرح مباحث نظری نقد به رغم پیچیدگی آن است «که تلاش شده است حتی‌المقدور ساده و روان و قابل فهم گردند. زیرا غالباً به دلایل مختلف و از جمله بیگانگی برخی از مفاهیم مطروحه که از صبغه فلسفی برخوردارند، و نیز زبان ترجمه که بسیار ثقیل و سنگین می‌باشند» و نیز انطباق علمی این مباحث و کاربردی کردن آنهاست. این خصیصه موجب می‌شود که خواننده، تصوری مجرد و انتزاعی از نقد نداشته، عملاً با شیوه تحریر رویکردهای مختلف نقد آشنا شود. کاری که به خصوص در بخش تئاتر کمتر صبغه و سابقه داشته و دارد. زیرا هر آن چه که تاکنون درباره نقد به طبع رسیده پراکنده و جسته و گریخته بوده، سود چندانی برای خواننده نداشته است. تردیدی نیست که ابتکار انطباق مباحث نظری و شیوه‌ی پراتیک کردن آنها در عرصه فعالیت های حرفه ای و نیز توضیح و تشریح و کندوکاو در جنبه های پنهان و ظریف آثاری که شاهد مثال مباحث نظری قرار گرفته‌اند، کاری نو و البته همراه با خطا است. لیکن به عنوان شروع می‌تواند مورد استفاده پژوهشگران جوان قرار گرفته بر پایه آن بناهای عظیمی استوار گردد. لازم به ذکر است که نظریه ها و رویکردهایی که از اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم تاکنون نقد تئاتر را از خود متأثر ساخته و به دلیل اهمیت آنها در این کتاب مطرح شده‌اند به قرار زیرند: نقد ساختارگرا، نقد مضمونی، نقد روان‌شناسانه، نقد تکوینی، نقد نشانه‌شناسیک، نقد تفسیری و نقد توصیفی.

ادامه...

مشخصات کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

بخشی از کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل