دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب بکت و آنتروپی

کتاب بکت و آنتروپی

نسخه الکترونیک کتاب بکت و آنتروپی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب بکت و آنتروپی

با توسعه علم ترمودینامیک به عنوان شاخه‌ای از فیزیک اصطلاحی پدید آمد به نام آنتروپی Entropy که به قانون دوم ترمودینامیک معروف شد. واژه آنتروپی ریشه یونانی دارد. این اصطلاح مرکب از انرژی (En) و(tropos) به معنای تغییر شکل یا تکامل است. مفهوم آنتروپی را فیزیکدان و ریاضی دان آلمانی سده نوزدهم، ردولف کلاوسیوس برای اندازه‌گیری میزان انرژی که به صورت گرما و اصطکاک تلف می‌شود، مطرح کرد. کلاوسیوس، آنتروپی تولید شده در فرآیندی گرمازا را به صورت انرژی تلف شده تقسیم بر دمایی که فرآیند در آن رخ می‌دهد، تعریف کرد. بنابر قانون دوم، آنتروپی تولید شده با ادامه یافتن فرآیند گرمازا، پیوسته افزایش می‌یابد، انرژی اتلافی، هرگز قابل بازگشت نیست و همین جهت‌گیری به سوی آنتروپی فزاینده، ناوک زمان را تعریف می‌کند. (کاپرا ۱۳۸۳، ۲۲۹) کلاوسیوس افکار خود را در این زمینه عمدتاً بر مبنای آثار اولیه فیزیکدانی فرانسوی به نام سادی کارنوت شکل داده بود. کارنوت که نظریه خود را بر اساس فن‌آوری موتورهای گرمایی فرمول‌بندی کرده بود چنین می‌پنداشت که در پدیده‌های فیزیکی، گرایشی از سمت نظم به سوی بی‌نظمی وجود دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب بکت و آنتروپی

بخشی از کتاب بکت و آنتروپی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بکت و آنتروپی