پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی

کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی

نسخه الکترونیک کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی

از مطالعه منابع تاریخی موجود که راجع به شیخ رضی‌الدین علی لالا به ایراد سخن پرداخته‌اند گزارشات یکسانی را شاهدیم اما از آنجایی که در میان منابع موجود، کتاب ارزشمند روضات‌الجنان و جنّات‌الجنان نوشته حافظ حسین کربلایی تبریزی شرح مفصل‌تر و کامل‌تری را نسبت به سایرین ارائه نموده از همین روی صلاح چنین دیده شد که زندگینامه شیخ رضی‌الدین علی لالا را از این اثر سترگ عیناً نقل کنیم. در صفحه ۳۰۴ از جلد دوم کتاب مذکور چنین آمده است: ذکر سلطان‌الاولیا برهان‌الاصفیا قدوةالعرفا شیخ رضی‌الدین علی لالا، قدس اللّه تعالی روحه و هو علی بن سعید بن عبدالجلیل اللالاء الغزنوی، و این شیخ سعید که پدر شیخ رضی‌الدین لالا است پسر عمّ حکیم سنایی صاحب حدیقه است که وی نیز بسیار بزرگ بوده است و از کبرای شعرای صوفیه است و اکابر، سخنان وی را در مصنّفات خود به استشهاد آورده‌اند. و شیخ سعید پدر شیخ رضّی‌الدین علی لالا به عزم حج به خراسان آمده و به صحبت شیخ ابویعقوب یوسف الهمدانی قدس‌سرّه رسیده و از وی بهره‌ی تمام یافته.

ادامه...

مشخصات کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی

بخشی از کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تذکره‌ شیخ رضی الدّین علی لالا غزنوی