پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

نسخه الکترونیک کتاب برای شغلی جدید آماده شوید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نقد و بررسی کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

شغل هر فرد، یکی از مسائلی است که در زندگی او بسیار تاثیرگذار و مهم است. به طوری که کسب و کار افراد می‌تواند علاوه بر وضعیت مالی و جایگاه اجتماعی بر خلق و خو و روابط فرد با دیگران تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد امروزه به دلایل متعدد از شغل خود راضی نیستند و تصور می‌کنند تغییر دادن شغل کاری سخت و غیرممکن است. واقعیت این است که شما در هر سن و جایگاهی که باشید می‌توانید شغل مطلوب خود را پیدا کنید. کتاب برای شغلی جدید آماده شوید به شما می‌آموزد که برای پیدا کردن کار کافی ست قواعد به خصوصی را بدانید و آن‌ها را اجرا کنید.

درباره کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

کتاب برای شغلی جدید آماده شوید نوشته‌ی تالن میدانر سخنران و نویسنده‌ی حوزه‌ی کسب و کار است که اولین بار در سال 2010 منتشر شد. این کتاب همان‌طور که از نام فرعی‌اش پیداست 7 مرحله برای بازآفرینی یک زندگی حرفه‌ای به افراد ارائه می‌کند. نویسنده در این کتاب مراحل 7 گانه را مطرح می‌کند و در ادامه‌ی هر بخش راهکارها و تمرین‌هایی را معرفی می‌کند که به افراد این امکان را می‌دهد تا با تجربه و آگاهی بیشتر شغل خود را تغییر دهند. این کتاب راهنمای مناسب و ایده آلی برای افرادی است که از کار خود خسته شده‌اند اما برای استعفا و تغییر شغل خود با ترس و تردید مواجه هستند. مخاطبان اصلی این کتاب افرادی هستند که نمی‌دانند چطور در زندگی و کار خود تغییر ایجاد کنند. این افراد به دنبال یک نقطه‌ی شروع هستند تا علاوه بر تامین حال روحی خود، رضایت شغلی و مالی داشته باشند.

نویسنده بیان می‌کند که در دوره‌ای که بسیاری از کشورها با بحران اقتصادی رو به رو هستند پیدا کردن شغل جدید ممکن است کمی سخت باشد. با این وجود تمرین‌های ساده‌ی این کتاب به شما این امکان را می‌دهد تا شانس خود را برای یافتن شغل دلخواهتان افزایش دهید.

اگر جزو افرادی هستید که از شغل فعلی خود رضایت ندارید و می‌خواهید زمان خود را صرف کاری کنید که بتوانید بیشتر از زندگی و روابط خود لذت ببرید، این کتاب برای شماست. کافی ست به خواسته‌ها و داشته‌های خود بهتر نگاه کنید. امروزه تکنولوژی و اینترنت به شما این امکان را داده‌اند تا استعداد و توانایی ذاتی خود را شناسایی کنید و از این راه منابع مالی موردنیازتان را تامین کنید. تمرین‌ها و تکالیف ساده در این برنامه‌ی هفت‌گانه به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی بهترین شغل و فرصت‌های حرفه‌ای را جذب کنید.

کتاب برای شغلی جدید آماده شوید را انتشارات کتاب‌سرای تندیس با ترجمه‌ی نرگس جلالتی منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. خرید و دانلود این کتاب از سایت و اپلیکیشن فیدیبو امکان پذیر است.

نگاهی به فصل‌های کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

مرحله ۱. بهتر کردن زمان حال

مرحله ۲. مشخص کردن خواسته‌های شخصی

مرحله ۳. هدف، زندگی ایده آل

مرحله ۴. مشخص کردن استعدادها و توانایی‌های ذاتی

مرحله ۵. مشخص کردن علایق و ارزش‌ها

مرحله ۶. ادغام همه‌ی این موارد با یکدیگر

مرحله ۷. کنترل آسان انتقال (تغییر)

راهنمایی‌های فوق‌العاده برای موفقیت شغلی

در بخشی از کتاب برای شغلی جدید آماده شوید می‌خوانیم

چطور توانستی خواسته‌های شخصی‌ات را تعیین کنی و آن‌ها را ارضا کنی؟ مهم‌ترین چیز این است که بفهمیم واقعا در زندگی چه می‌خواهیم. مهم‌ترین چیز برای من، امنیت و تعادل بود. می‌دانستم امنیت مالی نیازی شخصی بود اما در مورد تعادل هیچ اطلاعی نداشتم. وای، من زندگی نامتعادلی داشتم؛ همیشه در کارم استرس داشتم، بدون هیچ استراحتی. برای کسی مثل من که از نظر روحی نیاز به تعادل داشت، حوزه‌ی کاری اشتباهی بود. زندگی مشترکم همیشه در فراز و نشیب بود. به جایی رسیده بودم که نمی‌خواستم برای شغلم زندگی کنم. در مجموع متعادل نبودم. تعادل به نظر خیلی عجیب و غریب می‌آمد و برای من خیلی خسته‌کننده. می‌خواستم همیشه بروم، بروم، بروم، بنابراین چرا باید نیاز به تعادل داشته باشم؟ حالا می‌بینم بدون تعادل نمی‌توانم خودم باشم و البته رسیدن به چنین مرحله‌ای با کار در شرکتی حقوقی کمی غیرممکن بود. چگونه می‌توانید تعادل داشته باشید درحالی که نیمه شب به خاطر استرس مسائل مراجعان از خواب بیدار می‌شوید؟

ارزش‌های کاری به من ثابت کردند یکی از معیارهای اصلی من همکاری کردن است. به وضوح مشخص شد معیارهای من همسو با شرکت حقوقی نبود. پایان کارم در شرکت حقوقی را یادم است: به خاطر جلسه‌های تنظیم بودجه، سرم شلوغ بود؛ تمام هدف این شغل پرپول متمرکز بود. خوب یا بد، نیاز به قضاوت داشتم و در وهله‌ی اول به همین دلیل دادستان شدم. وقتی شرکت تصمیم گرفت وکالت شخصی را بپذیرد که با حیوانات بدرفتاری کرده بود، تنفرم بیش‌تر شد.

مخالفتم را با آن تصمیم به شرکت اعلام کردم. پیشنهاد دادم از بقیه‌ی اعضای شرکت در این باره نظرخواهی کنند و بپرسند چند نفر حامی حیوانات هستند. در حقیقت من آن جا کار می‌کردم و مدیری بودم که ظرف مدت هفت سال هیچ مخالفتی نکرده بود. هیچ‌کس نمی‌خواست حتی در این باره بحث کند. چون هدف، چیز دیگری بود. شریک کاری من کاملا بی‌توجه بود. این باعث شد بفهمم اهداف شرکت با معیارهای اصلی و مهم من در تناقض است. کارمندان نگران بودند که چرا ما مسائل شرکت را به مسائل مراجعه‌کننده‌ها ربط می‌دهیم. این من نیستم. این آن چیزی نیست که می‌خواستم خودم را با آن پیوند دهم. ما در یک شرکت حقوقی اجتماعی هستیم. چرا باید کار را برای پول انجام دهیم؟ به هرحال، نگران بودم. رکود اقتصادی باعث شد شرکت و پول برایشان اولویت داشته باشد. کاسه‌ی صبرم لبریز شد.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب برای شغلی جدید آماده شوید بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی کسب و کار می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

نظرات کاربران درباره کتاب برای شغلی جدید آماده شوید

اگه میشد امکانی فراهم میومدتاکتابهایی که خوندیم ازکتابهایی که دانلود کردیم جدامیشد خیلی خوب بود.یعنی میتونستیم کتابهای خونده شده رو به بایگانی بفرستیم.
در ۴ سال پیش توسط علیرضا علی زاده ( | )
فکر کنم زمانی که نمونه کتاب رو دریافت کردم ، قیمتش نصف الان بود . مگه قیمت دلار روی خدمات شما هم تاثیر داره ؟ یا گفتید : کی به کیه ؟ حالا که همه چی گران شده ، ما هم قیمت ها رو می بریم بالا .
در ۲ سال پیش توسط محمدرضا عسگری ( | )