پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی

کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی

نسخه الکترونیک کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی

کتاب «دیروز بارانی» به عنوان تازه‌ترین اثر تألیفی مشترک میان سید مهدی شجاعی و مجید مجیدی در قالب فیلمنامه که به تازگی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است را باید تلاشی در خور اعتنا برای تلفیق و انعکاس برخی از حس‌هان انسانی به دور از به سخره‌گرفتن و بازی نامشروع با احساس مخاطب به شمار آورد؛ تجربه‌ای که پیش از این در دیگر فیلمنامه‌های تألیفی مشترک میان شجاعی و مجیدی از جمله بدوک نیز می‌توان سراغی از آنها گرفت. کتاب دیروز بارانی در بخش اول خود به انعکاس فیلمنامه‌ای به همین نام پرداخته است. هاشم پسرک جوانی است که با مادر خود زندگی می‌کند و به دلیل فقر، توانایی بستری کردن مادرش در بیمارستان را ندارد. او برای کسب درآمد به صورتی اتفاقی با پسرکی به نام علی ماشاالله آشنا می‌شود که به کار جمع‌آوری کاغذ باطله از کف خیابان‌ها و فروش آن مشغول است و این آشنایی منجر می‌شود که هاشم نیز به این کار روی بیاورد. ماجرای این فیلمنامه درست از همین گره است که به بخش‌های اوج خود نزدیک می‌شود. هاشم و علی ماشاالله در خیابان گردی‌های روزانه خودشان در تهران تصویری جامع از شهری که در آن در حال زندگی هستند و می‌توان آن را استعاره‌ای از کل ایران (به زعم نویسنده و در زمان تألیف) به شمار آورد به پیش چشم مخاطب می‌آورند. استعاره‌ای که در آن می‌توان از سیاست تا بزهکاری و سیاهی‌های زندگی اجتماعی و همه‌چیز را کنار هم دید.

ادامه...

مشخصات کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی

بخشی از کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دیروز بارانی و آخرین آبادی

خوبه وباارزشه
در ۴ سال پیش توسط ash....94 ( | )