پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه

کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه

نسخه الکترونیک کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه

کمین داستانی پرتعلیق را در کوران حوادث غرب کشور در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی روایت می‌کند. معلمی با یک خودرو جیپ در میان روستاهای مختلف کردستان کتاب توزیع می‌کند و در یکی از آخرین سفرهایش در کمین نیروهای آشوبگر و ضدانقلاب محلی گرفتار می‌شود. روستاییان پس از مطلع شدن از این واقعه از کانال‌های مختلفی اعم از شبیخون زدن به اردوگاه آشوبگران و نیز مذاکره با آنها سعی در نجات معلم دارند. داستان کمین در گاه نخست و با توجه به شخصیت‌پردازی برای افراد حاضر در آن، چیدمانی منطقی و باور پذیر و غیرکلیشه‌ای دارد و می‌توان در لابه‌لای سطور آن به یک تصویر آگاهانه مبتنی بر رفتارشناسی صحیح از حوادث و شخصیت‌های انقلابی و ضدانقلابی در سال‌های پایان دهه پنجاه و اوایل دهه شصت رسید. در عین حال کمین نمایشی جذاب و پرکشش از صحنه‌های تعقیب و گریز در کوهستان را به نمایش کشیده است که در نوع خود قابل توجه است و در این میان تلاش شجاعی در این متن کوتاه برای توصیف میزانسن‌هایی که سرمای کوهستان را به همراه انجماد حاصل از ترس در درون مخاطب تلقین می‌کند بسیار قابل اعتناست.

ادامه...

مشخصات کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه

بخشی از کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کمین و سه فیلمنامه کوتاه