پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد

کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد

نسخه الکترونیک کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد

اين كتاب تلاشی است مقدماتی برای مطالعه جامعه‌شناختیِ انديشه‌ها و آرای يكی از برجسته‌ترين روشنفكران تاريخ معاصر ايران، يعنی جلال آل احمد. آرا و آثارِ جلال آل احمد ــ به‌ويژه ايده غربزدگی ــ بر زندگی روشنفكریِ روزگار او و سال‌های پس از آن تأثيری ژرف برجای گذاشت. به‌علاوه، گفتمانی كه به‌تدريج پيرامون مفهوم كانونی غربزدگی شكل گرفت، در ادامه به صحنه سياست عملی رسوخ كرد و در جامه فكر و عمل مذهبی از انقلابی تمام عيار سر درآورد؛ انقلابی كه ربع قرنی است تقريباً تمام وجوه زندگی ما را زير سايه سنگينِ تأثير خود گرفته است. از اين‌رو، وارسی هايی از اين دست می‌تواند نشان دهد كه لحظه اكنون گذار نسبتاً طولانی ما از سنت به تجدد (مدرنيته) وامدار كدامين تحولات فكری ــ خوب يا بد ــ بوده است و همين چيزهاست كه مباحث اين كتاب را درخور خواندن می‌كند.

ادامه...

مشخصات کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد

بخشی از کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جلال آل‌احمد و گذار از سنت به تجدد