پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌

کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌

نسخه الکترونیک کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌

قدرت یکی از محورهای اساسی است که در تاریخ فرهنگ و تمدن ایرانی با این که بیشترین مشغولیت ذهنی نخبگان را به خود اختصاص داده‌است، اما به شکل شفاف و روشنی از آن سخن به میان نیامده است؛ قدرت نیز در فرهنگ سنتی رنگ و شکل اعتقادی به خود گرفته و با این که به روایتی، سراسر تاریخ سنتی ایران آمیخته با قدرت‌طلبی و جنگ‌های قدرت خواهانه بوده است، اما ساختارهای قدرت واقع‌بینانه مورد استفاده قرار نگرفته و در عرصه‌های معرفتی و دانش‌ها تحت تاثیر بینش خردمندانه تبیین و تشریح نشده است؛ خلافت، وزارت، وکالت، ولایت و... عناوینی هستند که در طی تاریخ گذشته در بحث از قدرت و اعمال حاکمیت بر جامعه مورد استفاده‌ی نویسندگان و نخبگان ایرانی بوده و هر کدام از آن‌ها به تناسب پیش‌انگاشته‌ها و زمینه‌های اجتماعی ـ سیاسی خویش، از اقتدار و نظام حاکم سخن گفته‌اند.

ادامه...

مشخصات کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌

بخشی از کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب قدرت سیاسی در اندیشه‌ ی ایرانی‌