فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نخبه‌سازان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب معجزه زبان بدن در زندگی و کسب‌وکار

کتاب معجزه زبان بدن در زندگی و کسب‌وکار
چگونه هرکسی را در ۳ ثانیه یا حتی کمتر بشناسیم

نسخه الکترونیک کتاب معجزه زبان بدن در زندگی و کسب‌وکار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۵,۴۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب معجزه زبان بدن در زندگی و کسب‌وکار

برای داشتن زندگی موفق، آرام، و شاد مهم‌تر از هر چیزی، توانایی در برقراری ارتباط است. در نگاه اول کسی که خوب صحبت می‌‌کند و کلام شیوایی دارد، در برقراری ارتباط مؤثر و مثبت، بهتر عمل می‌کند ولی برندۀ پیشتاز نیست، چراکه تنها عامل برقراری ارتباط، کلام و سخنوری نیست. خوب صحبت‌کردن لازم است ولی کافی نیست. شما برای موفقیت در ارتباطات باید به دانش دیگری در این حوزه دست پیدا کنید تا بتوانید مانند یک متخصص، افراد را تحلیل کنید و در نهایت بهترین خط مشی را برای برقراری ارتباط مؤثر برگزینید. زبان بدن همان دانش لازم و ضروری برای موفقیت در ارتباطات است. باید با اصول و فنون این دانش آشنا باشید تا از آن بهترین استفاده را ببرید. اگر شما هم علاقه به برقراری بهترین و قوی‌ترین شکل از دوستی‌ها دارید، باید در این حوزه دانش بیش‌تری کسب کنید.

ادامه...

بخشی از کتاب معجزه زبان بدن در زندگی و کسب‌وکار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه مترجم

برای داشتن زندگی موفق، آرام، و شاد مهم تر از هر چیزی، توانایی در برقراری ارتباط است. در نگاه اول کسی که خوب صحبت می کند و کلام شیوایی دارد، در برقراری ارتباط موثر و مثبت، بهتر عمل می کند ولی برنده پیشتاز نیست، چراکه تنها عامل برقراری ارتباط، کلام و سخنوری نیست. خوب صحبت کردن لازم است ولی کافی نیست. شما برای موفقیت در ارتباطات باید به دانش دیگری در این حوزه دست پیدا کنید تا بتوانید مانند یک متخصص، افراد را تحلیل کنید و در نهایت بهترین خط مشی را برای برقراری ارتباط موثر برگزینید. زبان بدن همان دانش لازم و ضروری برای موفقیت در ارتباطات است. باید با اصول و فنون این دانش آشنا باشید تا از آن بهترین استفاده را ببرید. اگر شما هم علاقه به برقراری بهترین و قوی ترین شکل از دوستی ها دارید، باید در این حوزه دانش بیش تری کسب کنید.
از زمان آشنایی من با زبان بدن مشاهداتم نشان داد که در جامعه ما اشتیاق فراوانی برای دست یابی به اطلاعات دقیق در این زمینه وجود دارد. علت ترجمه این کتاب این است که منابع بسیار کمی وجود دارند که این اطلاعات را با کاربردهای عملی دنیای واقعی پیوند می زنند.
این کتاب به شما کمک می کند تا از چیزهایی که در اطرافتان می شنوید و اطلاعات متعددی که از منابع گوناگون دریافت می کنید، به راحتی عبور کنید و روی اطلاعاتی متمرکز شوید که مورد نیازتان است. خوشبختانه متن کتاب نه کاملاً دانشگاهی است و نه کاملاً معمولی، بلکه ترکیبی از این دو است تا مهم ترین جنبه های ارتباط غیرکلامی و چگونگی تاثیر آن بر زندگی روزانه را به بهترین نحو ممکن برای شما بازگو کند؛ زیرا افراد زیادی دوست دارند بدانند که هر ایما و اشاره و هر حرکتی چه معنایی دارد و عوامل اصلی زبان بدن را بشناسند. در این کتاب بسیاری از اطلاعات مورد نیاز در خصوص زبان بدن و روش های عملی استفاده از آن در جریان زندگی را آموزش و مورد بررسی قرار داده ایم. همچنین سعی شده است که متن ترجمه کتاب بسیار روان و قابل استفاده برای همگان باشد تا بتوانیم برای انتقال این مفاهیم و آموزه ها به شما عزیزان گام موثری
برداریم و واضح است کارمان ضعف هایی دارد. لذا از تمامی دوستان درخواست می کنیم پیشنهادات خود را برای بهتر شدن ترجمه، به آدرس ایمیل book@Nokhbesazan.ir ارسال کنند تا در چاپ های بعدی اعمال شود.
هیچ کاری به تنهایی انجام نمی شود و افراد زیادی در تولید یک کتاب نقش دارند. ابتدا از آقای مجید فیاض فر تشکر می کنم که تلاش خستگی ناپذیر ایشان موجب شد تا ترجمه ای مناسب در اختیار شما دوستان قرار گیرد و همچنین جا دارد از آقای مهدی جولینی تشکر کنم که نقش قابل توجه و بسیار مهمی در انتخاب واژه های مناسب داشتند.
آخرین و مهم ترین تشکر را از شما دوست گرامی دارم که با تهیه و خواندن این کتاب به ما کمک می کنید تا کارهای بهتری ارائه دهیم.

کاوش حسین تبار

پیش گفتار

به معجزه زبان بدن در زندگی و کسب وکار خوش آمدید. چگونه از نیت هر کسی در ۳ ثانیه یا حتی کمتر آگاه شویم؟ کتابی که تاثیر شگرفی در زندگی تان خواهدداشت. اطلاعات ارائه شده در این کتاب بر اساس پژوهش های دانشگاهی، کاربردهای عملی و بیش از ۲۰ سال تجربه تدریس، ارتباطات و نیز اظهاراتی مبنی بر تاثیر آن در زندگی های مختلف است. اگر می خواهید سفری آموزشی داشته باشید و در این سفر چیزهایی را کشف کنید و اطلاعات مفید کاربردی را در دنیای واقعی کسب کنید، اینجا همان جاست.

هدف این کتاب

صدها کتاب قابل دسترس در مورد موضوع زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی وجود دارد که بعضی از آن ها کاملاً دانشگاهی و بعضی هم متفرقه اند. در تمام سال هایی که من تدریس کرده ام و سخنرانی های حرفه ای ارائه داده ام، یکی از گلایه های همیشگی دانش آموزان و افراد حرفه ای در مشاغل مختلف این بود که هرگز قادر نبوده اند کتابی پیدا کنند که معتبر، جذاب و قابل اجرا در کار و زندگی واقعی شان باشد. اگر شما هم جزء این گروه از افراد هستید پس حتماً دوست دارید بدانید دیگران در مورد چه چیزی فکر می کنند و یا دوست دارید بدانید چه پیام هایی برایتان ارسال می کنند. مثلاً شاید بخواهید بدانید آیا آن ها شما را دوست دارند یا بخواهید بدانید آیا می خواهند شما را فریب دهند و یا حتی بخواهید که تنها با نگاه به آنان و چیزهای اطرافشان متوجه شوید که چه نوع آدم هایی هستند. شاید از همه مهم تر این که بخواهید بهترین تاثیر را، مخصوصاً در اولین دیدار، روی دیگران داشته باشید. علت نگارش این کتاب این است که اشتیاق فراوانی برای دست یابی به اطلاعات دقیق در این زمینه وجود دارد اما منابع بسیار کمی (اگر تازه وجود داشته باشد) هستند که این اطلاعات را با کاربردهای عملی دنیای واقعی پیوند می زنند. این کتاب به شما کمک می کند تا از چیزهایی که در اطرافتان می شنوید و اطلاعات متعددی که از منابع گوناگون دریافت می کنید به راحتی عبور کنید و روی اطلاعاتی متمرکز شوید که مورد نیازتان است. خوشبختانه متن کتاب نه کاملاً دانشگاهی است و نه کاملاً معمولی، بلکه ترکیبی از این دو است تا مهم ترین جنبه های ارتباط غیرکلامی و چگونگی تاثیر آن بر زندگی روزانه را به بهترین نحو ممکن برای شما بازگو کند.
طی بیش از ۲۰ سال اخیر مطالب زیادی در مورد ارتباط غیرکلامی فراگرفته ام اما واقعاً در مورد این کتاب نمی دانم چه بگویم، چرا که هر چقدر از این کتاب بگویم باز حرف برای گفتن دارم. افراد زیادی دوست دارند بدانند که هر ایما و اشاره ای و هر حرکتی چه معنایی دارد اما باید گفت حتی شخصی که این حرکت را انجام می دهد خودش معنایش را نمی داند. گذشته از این که مغز چگونه کار می کند (که در اینجا تنها به آن اشاره می کنیم) و چگونه بیش تر ارتباطات غیرکلامی را هدایت می کند، می خواهیم در مورد عوامل اصلی معجزه زبان بدن در زندگی و کسب وکار با شما صحبت کنیم؛ عواملی از قبیل: شرایط محیطی، فرهنگ، واکنش ها و پاسخ های شخص.
صدها و شاید هزاران شرایط محیطی وجود دارند که در آن ارتباط غیرکلامی روی می دهد، مثلاً در فروشگاه و یا هنگام تماشای تلویزیون در خانه. وجود فرهنگ های متعدد در هر کشوری، تشکیل هزاران فرهنگ در جهان با تفاوت های عمده بین آن ها را موجب شده است. وجود صدها ایما و اشاره، علامت، حرکت و ترکیب آن ها باعث به وجود آمدن میلیون ها معنی مختلف شده است. بزرگ ترین مشکل در نوشتن این کتاب، چگونگی نگارش کتابی بسیار مفید به صورتی بود که بتواند معنی تمام مواردی را که در شرایط مختلف روی می دهند، به خواننده تفهیم کند.

چه انتظاری از این کتاب دارید

مطالعه ارتباط غیرکلامی که شامل زبان بدن می شود اغلب مطالعه رفتارهای کلیشه ای و پیش داوری هایی است که در قبال افراد صورت می گیرد و می تواند باعث آشفتگی آن ها شود. این رفتارها ناپسندند، چرا که افراد دوست ندارند چنین پیش داوری هایی در مورد آنان صورت گیرد. اما چه بخواهید و چه نخواهید این چیزها در زندگی وجود دارد و شما مجبورید که هم در مورد رفتارهای کلیشه ای و هم پیش داوری های انجام شده بیندیشید تا بتوانید رفتارهای غیرکلامی افراد را درک کنید.
رفتارهای کلیشه ای همان رفتارهای عادی اند که هر شخص براساس ویژگی های خاص خود، داراست. پژوهش ها به وضوح نشان می دهند که زنان دقیق تر از مردان رفتارهای دیگران را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند، بنابراین بهتر از مردان می توانند افراد را شناسایی کنند. تنها استثنایی که در این مورد وجود دارد این است که وقتی شخصی قصد فریب دارد مردان به اندازه زنان می توانند رفتارهای فریبنده آن شخص را درک کنند.
پیش داوری هم همان خواندن افکار افراد است، قبل از آنکه عملی انجام دهند. البته توصیه نمی شود که در جامعه این موارد را مبنای رفتار خود قرار دهیم چرا که ممکن است منجر به سوء رفتار نسبت به دیگران شود. باید گفت که خواندن زبان بدن و درک ارتباط غیرکلامی به خودی خود نه خوب است و نه بد، و هدف از آن تنها فهمیدن افکار مردم هنگام رویارویی با آن هاست که خود تجربه واقعی ارزشمندی است. درست است که من گفتم نباید از نظر رفتاری در مورد کسی یا چیزی پیش داوری کرد اما چه خوب چه بد شما باید در انجام رفتارهای کلیشه ای و پیش داوری هایتان موثر عمل کنید. به عبارت دیگر فقط سیاه یا سفیدپوست بودن شخص، و مرد یا زن بودن او، دلیل نمی شود که شما او را استخدام نکنید و یا با او دوست نشوید، بلکه منظور این است که در هر فرهنگی، ویژگیهای خاص مربوط به افرادی که در آن فرهنگ رشد کرده اند وجود دارند و افراد در یک فرهنگ خاص معمولاً از لحاظ رنگ پوست، مذهب، جنس، وابستگی های مکتبی و غیره مشابه اند.
به عنوان مثال، احتمال این که خواننده مشهور رپی(۱) را در نیجریه، هائیتی(۲) و یا منطقه ای دورافتاده در استرالیا پیدا کنید کم است. مسئله مربوط به رنگ پوست نمی شود بلکه در مورد کشش افراد به سمت یکدیگر در یک فرهنگ براساس شباهت های موجود بین آن هاست که در نتیجه پیوند اجتماعی ایجاد می شود.
فرهنگ نقش بزرگی در درک ارتباط غیرکلامی ایفا می کند. از لحاظ فرهنگی می بینیم که بعضی ارتباطات در واقع حاصل از اصل علت و معلول در آن فرهنگ است، یعنی این ارتباطات به خاطر وجود علت خاصی در آن فرهنگ شکل گرفته است و تفاوت زیادی بین اصل علیت و ارتباط وجود دارد. اما موضوع این کتاب این چیزها نیست بلکه درباره فهمیدن افراد پیرامونمان و ارسال پیام های غیرکلامی تاثیرگذار بر روی آنهاست.
این کتاب به طور صریح و هوشمندانه در مورد کارمندان بدقلق و ناشایست سخن می گوید و گاهی اوقات هم چیزهایی را به وضوح توضیح می دهد. در هیچ قسمتی از این کتاب عمداً به کسی اهانت نشده و در هیچ قسمتی قصد نداشته ام که باعث اختلاف و مشاجره شوم. آنچه را که در این کتاب فرامی گیرید حقایقی جمع آوری شده از باهوش ترین افراد روی کره زمین در زمینه های ارتباط غیرکلامی، انسان شناسی اجتماعی و علم اعصاب است. من سعی دارم که تمام این ها را در کتابم بیاورم، بیش تر به این امید که شناخت افراد را برای شما آسان تر کنم نه این که موجب ناراحتی شوم. من در این جا پیش داوری های زیادی کرده ام و در مورد ضمیر آگاه و ناخودآگاه سخن گفته ام و مهم است که شما خودتان آن ها را بشناسید و در خود جستجو کنید و از آن ها غافل نشوید. اگر بگویید که نباید کسی در مورد من پیش داوری کند در واقع خودتان را فریب داده اید. شما به خاطر انسان بودنتان همیشه در معرض پیش داوری قرار می گیرید. پس بهتر است آن را بشناسید، بر احساساتی که همراه آن می آیند مسلط شوید و با مردم خوب باشید.
شش سال پیش من مجبور شدم پژوهش جالبی را تجربه و اداره کنم که اسم آن اسپید دیتینگ(۳) بود. در این پژوهش اشخاص هر چند دقیقه با یک نفر از جنس مخالف دیدار و گفتگو می کردند تا بالاخره بتوانند با یکی رابطه عاشقانه برقرارکنند. در این پژوهش ۱۶ مرد و ۱۶ زن شرکت داشتند که کل بعدازظهر را چرخیدند و هر ۴ دقیقه با یک نفر گفتگو کردند. در پایان ۴ دقیقه آن ها درصورتی که از طرف مقابل خوششان می آمد و تصمیم می گرفتند که با او نامزد شوند، بر روی کارت بایگانی تیک می زدند. سرانجام موفق شدم سه مورد از این پژوهش ها را اداره کنم، دو مورد در مینیاپلیس(۴) و یکی در سیاتل(۵). نتایج به دست آمده جالب بود:
  • زنان، مردان کمتری را انتخاب می کردند، درحالی که مردان به زنان بیشتری علاقه مند می شدند. این نشان می دهد که مردان، بسیار انعطاف پذیرتر و سازگارترند و یا شاید هم مستاصل تر.
  •  ۹۳ درصد زنان گفتند که در همان ۳۰ ثانیه اول می دانستند که آیا دوباره با آن شخص موردنظر قرار ملاقات می گذارند یا خیر.
  •  تقریباً ۹۳ درصد مردان هم گفتند که در همان ۳۰ ثانیه اول فهمیده اند که آیا دفعه بعدی هم وجود دارد یا خیر.
  • هر چقدر شخصی افراد بیش تری را برای قرار ملاقات بعدی انتخاب می کرد، به همان نسبت افراد کم تری حاضر بودند با او قراری ترتیب دهند.
درس هایی که از این ۳ پژوهش گرفتم آن قدر زیادند که می توان در مورد آن کتابی نوشت. اما در حال حاضر بدانید که این افراد آن شب در مورد نامزدهای احتمالی خود پیش داوری می کردند. سپس با خود گفتم که شاید من اشتباه می کنم، شاید ما ملاک هایمان را به خوبی شناخته ایم و در عرض ۳ ثانیه آن ها را تشخیص می دهیم.
به نظر می رسد زبان بدن در زندگی و کسب وکار یک ارتباط غیرکلامی است در حالی که ارتباط غیرکلامی به آسانی زبان بدن نیست، ولی شما به زودی آن را فرا خواهید گرفت. شما مطالبی را درباره اصول اولیه زبان بدن می خوانید و درباره قدرت آن، که طرز فکرها، اعمال و نتایج را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین در مورد عناصر کلیدی زبان بدن و چگونگی تاثیر آن ها در ارتباطات، مطالبی می آموزید. همچنین معانی چیزهایی که مردم می پوشند، نمادهایی که خودشان را با آن ها محاصره کرده اند، شرایط محیطی، محیط، فاصله های شخصی، موقعیت های اجتماعی شخص، درآمد، ویژگی های فیزیکی و نحوه استفاده از زمان در ارتباط غیرکلامی، همه و همه را خواهید آموخت.
نگران نباشید، من کاری می کنم که شما به راحتی آن ها را بفهمید. اما هر جا که می گویم پژوهش های زیادی وجود دارد لطفاً آن را به عنوان یک حقیقت از من بپذیرید، در غیر این صورت مجبور می شوید تا ده ها مقاله خریداری کنید و هر ایده ای را پانویسی کنید تا بالاخره به حرف من برسید. پس بیایید آسان با قضیه برخورد کنیم اما بسیار دقیق به آن بپردازیم.
با دانستن جنبه های فنی ثابت شده و در نظرگرفتن آن ها به عنوان یک حقیقت می توانید به فصول بعدی این کتاب راه یابید. مطالب این کتاب روی تاثیر زبان بدن در دنیای حقیقی و همچنین تاثیر ارتباط غیرکلامی بر روی تمام ارتباطات متمرکز شده است. از دنیای تجارت گرفته تا دنیای شخصی، شما اطلاعات بسیار مهمی را کشف می کنید و بینش هایی را به دست می آورید که می توانید فوراً از آن ها حتی در رابطه با فرزندانتان استفاده کنید. آنچه شما را متعجب می سازد این است که، چیزی که در اداره اتفاق می افتد بسیار شبیه به آن چیزی است که در روابط جنسی و همچنین بین اعضای خانواده روی می دهد.
فصل های پایانی در مورد خودآزمایی است و این که چگونه ارتباط غیرکلامی تان را نظاره کنید و چه طور از معجزه زبان بدن در زندگی روزمره و کسب وکارتان بیش ترین بهره را ببرید. بعضی افراد در زندگی روزمره باید با مجموعه ای از افراد کشورها و یا فرهنگ های دیگر کار کنند حال چه به صورت حضوری در محل کار باشد و چه به صورت استفاده از فناوری در سراسر جهان. استفاده از فناوری با جهانی شدن دنیای امروزی در حال افزایش است بنابراین من یک فصل از این کتاب را به زبان بدن و فرهنگ های دیگر اختصاص داده ام. برای مثال:
«کوین وقتی میای ایتالیا برای سخنرانی برای سرمایه گذاران بانک های خصوصی، مثل آخرین باری که اومدی لباس مشکی تنت نکنی!»
«چرا رونالد؟»
«چون خسته کننده است»
«چی بپوشم؟»
«هر چی به جز مشکی»
«بسیار خوب»
او واقعاً درست می گفت. بسیاری از اروپایی ها به رنگ لباس توجه زیادی دارند. من لباس آبی روشن پوشیدم و احساس کردم که فانوس دریایی ام.
در سرتاسر کتاب شما با اطلاعات دقیق و پژوهش شده ای آشنا خواهید شد که حاوی جدیدترین دانش زبان بدن و ارتباط غیرکلامی اند. هر چیزی که شما در این کتاب می خوانید بر اساس پژوهش ها و واقعیت است، نه حدس شخصی یا نظریه های آزمایش نشده. تجربه ها و مشاهدات بنده نیز در سرتاسر این کتاب گنجانده شده است تا شما با ترکیبی از مطالب دانشگاهی و واقعیت ها آشنا شوید.

چگونه از این کتاب استفاده کنیم

همان طورکه دو شخص کاملاً شبیه به هم نیستند، همان طور هم نمی توان تنها یک راه برای استفاده بهینه از این کتاب در نظر گرفت. این کتاب شامل مجموعه وسیعی از اطلاعات و کاربردهایی است که ممکن است برای نیازها و شرایط ویژه از آن استفاده شود. اگرچه ممکن است مثلاً مبحثی از آن در حال حاضر به کار شما نیاید ولی حتماً در طول دوره زندگی فرصتی پیش می آید که آن مبحث حتی برای شما حیاتی باشد. آنچه که امروز می آموزید تا آخر زندگی با شما همراه است و از این که در دوره هایی از زندگی از این مطالب استفاده می کنید شگفت زده خواهید شد.
استفاده از این کتاب را به این صورت به شما توصیه می کنم:
  •  هر فصل را به طور کامل بخوانید. هر چیزی که به نظرتان جالب می آید و مهم است یادداشت برداری کنید خواه ممکن است تجربه شخصی خودتان باشد، خواه برایتان جالب باشد.
  •  به صفحات مربوط به نکات مهم در آخر هر فصل توجه کنید. این صفحات شامل نکات کلیدی موجود در فصل اند که با یادگیری آن ها مطالب آن فصل را بهتر درک می کنید. اگر چیزی را در این صفحات یافتید که برایتان ناآشنا بود و یا معنی آن را متوجه نشدید دوباره فصل را مرور کنید تا آن مطالب را کاملاً بفهمید.
  •  به گام های عملی آخر هر فصل توجه کنید. این گام ها که شامل سوالات، فعالیت ها و انواع مختلف تمرین هستند به شما کمک می کنند تا مطالب آن فصل را کاملاً فرابگیرید. شاید بخواهید که از این گام های عملی عبور کنید و آن ها را نادیده بگیرید ولی من به شدت توصیه می کنم که این کار را نکنید. حتماً وقتی را برای انجام تمرین در نظر بگیرید سپس فصل بعد را شروع کنید. زیرا انجام تمرین به شما کمک می کند تا کاملاً مطلب را درک کنید و اطلاعات فصل را به طور موثرتر و طولانی تری در زندگی خود به کار گیرید.
  • آنچه را که می آموزید با دیگران تقسیم کنید. درباره چیزی که یاد گرفته اید با شخص دیگری مثلاً دوست، فامیل و یا همکارتان حرف بزنید. درباره عقاید و دیدگاه هایشان و در مورد موضوعات متفاوت از آن ها سوال کنید و آن ها را مجبور کنید تا تجربه هایشان را در دنیای واقعی برای شما بازگو کنند. این روش خوبی است که به هنگام نوشیدن قهوه یا ساعت ناهار می توانید هم زمان نکات مهم چیزهایی را که آموخته اید برای خود یادآوری کنید.
  • کتاب را با یک دوست و یا با شخص دیگری بخوانید و فعالیت های مربوط به آن را انجام دهید. من فهمیده ام که موثرترین روش برای انجام این کار این است که هر نفر یک کپی از کتاب را داشته باشد و فصل به فصل با کتاب پیش برود و تمرین ها را انجام دهد. کل فصل را بخواند و یادداشت بردارد سپس با دوست خود درباره آن فصل و چیزهایی که یاد گرفته است بحث کند. در مورد گام های عملی هم می توانید با یکدیگر و یا به تنهایی آن ها را انجام دهید سپس نتایج را با هم مقایسه کنید.
  • شما می توانید اصول به کار رفته در این کتاب را با سرگرمی و به صورت تفریحی انجام دهید. مثلاً به افرادی که در تلویزیون صحبت می کنند دقت کنید و مثال هایی که در بعضی از موضوعات این کتاب گنجانده شده است را در آن ها ببینید. تجربه جالبی است اگر بتوانید با کمتر حرف زدن منظور خود را برسانید. برای مثال، جلوی آینه بایستید و مکالمه تلفنی انجام دهید و در حین انجام این کار به دقت به زبان بدنتان توجه کنید. حتی اگر بخواهید می توانید از یک دوست تقاضا کنید هم زمان با این که با شما گفتگو می کند از او فیلم برداری کنید، سپس موقع صرف قهوه یا چای دوربین را روشن کرده و باهم فیلم را تماشا کنید و ببینید چقدر از آن را متوجه می شوید.
در نهایت، این که چطور می خواهید از این کتاب استفاده کنید بستگی به خودتان دارد اما از شما می خواهم که بعضی از پیشنهادهای مرا در مورد استفاده از کتاب در نظر داشته باشید، اما بهترین استفاده از این کتاب همان طوری است که بتوانید بیش ترین بهره را از آن ببرید. هدف اصلی من درک کامل شما از اطلاعاتی است که گردآوری کرده ام و این که بتوانید از آن ها در بهبود تمام جنبه های زندگی استفاده کنید. بدین ترتیب امتیاز مهمی در زندگی کسب کنید و در تمامی سطوح ارتباطات خود مسلط عمل کنید.
بدون توجه به این که چگونه می خواهید از این کتاب استفاده کنید، بسیار مشتاقم زمانی که کتاب را به انتها می رسانید مرا در جریان بگذارید و بگویید چه قسمت هایی از کتاب به دردتان خورد و چه قسمت هایی به دردتان نخورد و یا چه چیزهایی را بیش تر دوست دارید که بیاموزید. این به ما کمک می کند تا کتابمان را بهبود بخشیم و ممکن است چیزی را که شما پیشنهاد داده اید در به روزرسانی های بعدی کتاب ببینید.

با احترام، کوین هوگان، دکترای روانشناسی

نظرات کاربران درباره کتاب معجزه زبان بدن در زندگی و کسب‌وکار

خیلی هم کتاب خوبی نیست
در 2 سال پیش توسط احسان رنجبر
مریم ۰۰۵۸ میشه اونایی که گفتن کتاب عالیه لطفا بگن منظورشون کدوم قسمتهاش بوده.برای من که خسته کننده بود.از بین ۳۰ کتابی که از فیدیبو خریدم فقط از برتری خفیف، درنگ نکن انجامش بده و یکی از کتابای مارک فیشر خوشم اومد
در 2 سال پیش توسط مریم دشتی
من خوندمش جالب و قابل استفاده نیست
در 2 سال پیش توسط مهدیه انصاری
این کتابا باید مصور باشن. اینطوری سخته
در 1 سال پیش توسط sha...sro
کتاب خوب و مفیدیه. برای شروع خوبه.نکات کاربردی و عملی داخلش کم نیست
در 1 سال پیش توسط yas...eik
کتاب خسته کننده
در 1 سال پیش توسط ali...rei
سلام خیلی عاایه
در 2 سال پیش توسط پیمان سلیمانی
به نظرم کتاب خوبیه. بعضی قسمتهاش از حوصله خواننده خارج هست.
در 4 ماه پیش توسط baharan abedi
عالی بود
در 3 سال پیش توسط beh....en
کتاب خیلی خوبیه.ارزش خوندنو داره خیلی بهم کمک کرد.توصیه میکنم حتما بخونیدش
در 3 سال پیش توسط Eli t