0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
1001 راهکار تبلیغاتی

معرفی، خرید و دانلود کتاب 1001 راهکار تبلیغاتی

راهکارهایی از بزرگ ترین تبلیغات جهان
نویسنده:
لوک دوپونت
درباره 1001 راهکار تبلیغاتی

تبلیغات یکی از بخش‌های مهم در هر کسب‌وکار است که برای افزایش فروش، معرفی محصول جدید و ... صورت می‌‌گیرد. تبلیغات تأثیرگذار و خلاقانه می‌تواند نام برند و شرکت را روزبه‌روز به موفقیت بیشتری برساند درحالی‌که بی‌توجهی در فرم و سبک تبلیغ و آگهی می‌تواند سبب تخریب نام یا یک برند تجاری شود. برای خلق تبلیغات درست و ایده پردازی‌های جدید همواره افراد فعال در این حوزه باید به‌روز و در حال آموزش باشند تا بتوانند از جدیدترین متدها برای تأثیرگذاری بیشتر روی بازار فروش بهره ببرند. کتاب «۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی» اثری جامع از هزاران فوت‌وفن دنیای بی‌نهایت تبلیغات است که خواندن آن بینشی نو برای آفرینش آگهی‌های جدید می‌دهد.

درباره کتاب ۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی

کتاب «۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی» 1001 Advertising Tips نوشته‌ی «لوک دوپونت» در سال 2006 منتشر شد. این کتاب اثری کامل درباره‌ی خلق یک آگهی تبلیغاتی مناسب با محصول و کالای موردنظرتان است. این اثر شامل راهکارهای عملی و تأثیرگذار بر مخاطب و بازار فروش است و نویسنده‌ی آن براین باور است درنهایت هر تبلیغ باید به فروش منجر شود. این کتاب سرشار از نکات مفید و پراهمیت برای فعالان حوزه‌ی تبلیغات، محتوا و بازاریابی است و از صفر تا صد یک تبلیغ پربازده را آموزش می‌دهد. این کتاب درباره‌ی تبلیغات برندهای فعال و نامدار جهان طی چند دهه‌ی گذشته اطلاعات مفیدی می‌دهد و علت موفقیت و شکست آن‌ها را کنکاش می‌کند. «لوک دوپونت» در این اثر از تأثیر عنوان آگهی، تصویر و اطلاعات بصری می‌گوید و تبلیغات برندهای فعال در یک زمینه را با هم مقایسه می‌کند.

کتاب «۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی» شامل ده فصل است که عبارت‌اند از:

  • برنامه‌ریزی تبلیغات
  • پنجاه‌وپنج روش موضع‌گیری محصولتان در بازار
  • چه نوع تصویرهایی بیشترین توجه را جلب می‌کنند؟
  • نگارش عنوان‌های چشمگیر
  • نگارش تبلیغاتی که محصول را به فروش می‌رساند
  • چه نوع حروف چاپی برای تبلیغاتمان به کار ببریم
  • مؤثرترین روش‌های صفحه‌آرایی
  • مفهوم پنهانی رنگ‌های مختلف
  • ‎چه زمانی تبلیغات مقایسه‌ای را به‌کارگیریم و چه زمانی از آن اجتناب کنیم.
  • تأثیرات پنج‌گانه‌ی تکرار

ترجمه کتاب ۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی به زبان فارسی

کتاب «۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی» نوشته‌ی «لوک دوپونت» را انتشارات سیته با ترجمه‌ی «منيژه شيخ‌جوادی» در سال 1392 منتشر کرده است که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «منیژه شیخ جوادی» مترجم این اثر آثار حوزه‌ی تبلیغات، بازاریابی برندسازی ترجمه می‌کند و به ترجمه‌های دیگر او می‌توان به «فکر بزرگ» اثر «دانی دویچ» و  «۲۲ قانون تغییرناپذیر برند» اثر «لورا ریس» اشاره کرد که نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب ۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی می‌خوانیم

در طول چند سال گذشته، توجه زیادی به طبقه‌بندی مصرف‌کنندگان ازنظر سنی شده است و به‌صورت یکی از سنت‌های پا برجای تبلیغاتی درآمده است.

شوینده‌ی «آیووری اسنو»، محصولات غذایی «گربر» و کرم ضد آفتاب «کوپرتون» نوزادان را هدف قرار داده‌اند. محصولات «گپ کید» و «کید کوانیرین فود» به کودکان توجه دارند. دئودورانت «تین اسپریت» برای دختران ‎٩‏ تا ۱۶ ساله است. بازار داغ «آی کی آ»برای جوانان و بزرگ‌سالان شهری از ۲۵ تا ۳۵ سال فعالیت می‌کند. لوسیون صورت «الی» محصول موفق برای زنان سالخورده است.

جوانان یکی از گروه‌های دشوار هدف‌گیری در بازار هستند. جوانان به‌خوبی از تجسم ذهنی آگاه‌اند، اما به هیچ نام تجاری خاصی وفادار نیستند. همچنین جوانان از غافلگیر کردن دیگران لذت می‌برند. فایده‌ای ندارد که شما به مدت یک ساعت سخنرانی کنید و از کیفیت غذایی یک محصول برای جوانان حرف بزنید و با روش‌های سنتی برایشان تبلیغ کنید. جوانان به سمت‌وسوی نمادهای موفقیت جذب می‌شوند، اگرچه همواره در فکر تفریح‌اند. آنان سهل‌انگار و یاغی‌اند. افراد جوان ۱۵ تا 25 سال، شالوده‌ی جامعه‌ی مصرف‌کننده را با دیکته کردن گرایش‌های خود تعیین می‌کنند.

نوجوانان در کانادا قدرت خریدی برابر ۱۵ میلیارد دلار دارند. اندکی بیش از ‎۵٩‏ درصد آنان از والدین خود پول می‌گیرند، ۳۳ درصد کار تمام‌وقت دارند و ۲۳ درصد کار نیمه‌وقت. در آمریکا، دختران نوجوان (۱۷-۱۲ ساله) هفته‌ای ۴۷ دلار خرج می‌کنند، درحالی‌که پسران در هفته ۴۵ دلار خرج می‌کنند. تو جوانان بخش بزرگی از مخارج خود را از والدینشان می‌گیرند.

18 تا 24 ساله‌ها، این گروه بیشتر به سینما می‌روند و برنامه‌های کمدی و پلیسی و نوارهای ویدئویی موسیقی را تماشا می‌کنند.

18 تا 34 ساله‌ها، این گروه مرکب از کسانی است که مد روز را تعیین می‌کنند. آنان به‌سرعت مدهای جدید را پیروی می‌کنند، به‌شدت تحت تأثیر رسانه‌ها هستند و خریدارانی هستند که از احساسشان تبعیت می‌کنند. اما درهرصورت، این گروه نسبت به قیمت‌ها و تخفیف قیمت‌ها حساسیت دارند.

نسل پس از جنگ. (متولدین ۱۹۴۷ تا 1966) محبوب‌ترین گروه مصرف‌کنندگان در میان تبلیغاتچیان هستند. ریشه‌ی بسیاری از تغییرات اقتصادی از آنان سرچشمه می‌گیرد.

50 ساله‌ها و بالاتر. مصرف‌کنندگان ۵۰ ساله و بالاتر بیشتر به انتخاب می‌پردازند، به‌ویژه درزمینه‌های مالی و بیمه. آمارگران می‌گویند که تعداد کاناداییانی که ۵۰ ساله با مسن‌تر هستند، از سال ۱۹۷۶ تا 1988، رشدی معادل ۱۴/ میلیون داشته؛ و حالا به 65 میلیون نفر رسیده است. این بخش از جمعیت، ۵۵ درصد درآمدهای ملت و ۸۰ درصد ثروت شخصی خود را کنترل می‌کند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
4.۳۵ مگابایت
تعداد صفحات
263 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۸:۴۶:۰۰
نویسندهلوک دوپونت
مترجممنیژه شیخ جوادی (بهزاد)
ناشرانتشارات سیته
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
۱۰۰۱advertising tips
تاریخ انتشار
۱۳۹۳/۰۹/۱۷
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
170,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۴.۳۵ مگابایت
۲۶۳ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4
از 5
براساس رأی 45 مخاطب
5
ستاره
44 ٪
4
ستاره
28 ٪
3
ستاره
15 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
6 ٪
21 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
1

به نظر من با توجه به حجم صفحات بهتر است نمونه ای تیتر وار هم به قسمت دانلود نمونع اضافه شود تا با اطلاع از سرفصل های کتاب خرید آسانتری داشته باشیم چون صفحات اول کتاب هیچ اطلاعات جذابی را همیشه ندارد.

4

بعضی جاها خیلی تخصصی شده بیشتر در مورد کمپانی های بزرگ مهمه و کاربردی اون مطلب هاش ولی در هر حال تخصص و مطلع بودن نویسنده رو نمیشه منکر شد دیگه بسته به اینه که چقدر به بیزنس ی که تو ایران داری هماهنگ باشه

4

مطالب مفید و جالب درمورد تبلیغات های بزرگ جهانی داره ک خیلی خوبه ولی بعضی مطالب قدیمی میتونه باشه

5

کتاب خوب و عالی هست و برای تمام کسانی که توو کار مارکتینگ و تبلیغات هستند پیشنهاد میکنم.

5

بسیار کاربزدی. توصیه اکید به دوستان بیزینسی جهت خرید این کتاب پر ڪاربرد دارم.

5

کتابش واقعا نکته های خیلی خوبی رو گوشزد می کنه.من که از خریدش راضیم.

4

کتاب خیلی خوبیه ، پیشنهاد میکنم بخونید چون مطالب زیادی یاد میگیرید

5

کتابهای نشر سیته برای علاقه تبلیغات و فروش عالی هستند

4

فوق العاده کتاب خوبیه ..ارزش چند بار خواندن رو داره

5

خیلی کتاب خوب و کاملیه و برای بازار ایران هم کاربرد داره

نمایش 11 نقد دیگر
3.9
(57)
85,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
1001 راهکار تبلیغاتی
1001 راهکار تبلیغاتی
راهکارهایی از بزرگ ترین تبلیغات جهان
انتشارات سیته
3.9
(57)
85,000
تومان