فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اعتیاد

کتاب اعتیاد

نسخه الکترونیک کتاب اعتیاد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب اعتیاد

زندگی در دنیای پیچیدۀ کنونی،ما را با مسائل گوناگونی مواجه میکند که گاه موجب سردرگمی ما میشوند. نشر قطره به منظور پاسخ به پرسش های خانواده ها و یاری دادن به ان ها برای حل مشکلات‌شان،کتاب‌های تالیفی «روان و زندگی» را با همکاری گروهی از پزشکان،روان شناسان و استادان برجسته ایران منتشر می‌کند. دکتر محمد رضا سرگلزایی پس از اتمام دورۀ پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،دورۀ تخصصی روان‌پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذراندند و به مدت چهار سال استادیار روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بودند و از سال 1382 تا کنون به عنوان مدرس در انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران فعالیت می کنند. به عنوان عضو شبکۀ رابطین آموزشی انتخاب شدند، (WPA)ایشان که از سوی انجمن جهانی روان‌پزشکی در حال حاضر به تدریس دوره‌های آموزشی روانشناسی و روان درمانی در مؤسسات آموزشی آزاد مشغول به فعالیت هستند و به روان درمانی بیماران می پردازند.ایشان تا کنون بیش از بیست عنوان کتاب در زمینه های پزشکی،روانشناسی،روان پزشکی و عرفان تالیف کرده اند که از آن جمله می توان به کتاب های «راه افق» و «ترک اعتیاد موفق» (کتاب های برگزیدۀ جشنواره آثار مکتوب ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و جشنوارۀ علمی فردوسی) اشاره کرد.

ادامه...
  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.47 مگابایت
  • تعداد صفحات ۷۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب اعتیاد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یادداشت ناشر

هنگامی جامعه ای سالم و متعادل خواهیم داشت که افراد آن جامعه، از سلامت روان برخوردار و در عرصه های اجتماعی فعال باشند. انکار کردن نابسامانی های روانی افراد جامعه درست نیست. برای اصلاح، نخست باید درد و بیماری را شناخت. در این صورت، درمان سهل تر خواهد بود.
در گذشته های دور، اندیشمندان و ادیبان، کتاب های پند و اندرز می نوشتند تا به مردم آگاهی های لازم را برای رسیدن به تعادل اخلاقی و روانی ارائه دهند. اما امروزه این پندنامه های ارزشمند به تنهایی کافی نیستند.
زندگی در عصر ما، آگاهی ها و مهارت های ظریف تری را می طلبد که با مطالعه و تجربه به دست می آیند. دسترسی به اطلاعات درست و کسب مهارت های لازم برای زندگی، در پیشگیری از آسیب های روانی سهم عمده ای دارد. هر چند علاوه بر اطلاعات درست، یافتن راهکارهای صحیح نیز ضروری است.
تاکنون در ایران برای حل مسائل و مشکلات فردی و خانوادگی کتاب های ارزشمندی در حوزه روان پزشکی و روان شناسی، ترجمه و منتشر شده است، که بیشتر آن ها راه حل هایی متناسب با فرهنگ های غیرایرانی ارائه داده اند. لذا صِرفِ ترجمه ــ حتی علمی ترین ــ متون روان شناختی غرب نمی تواند راهگشای مشکلات جامعه ما باشد، و ما باید دریافت های خود از دانش غرب را با شرایط فرهنگی و میراث معنوی خود سازگار کنیم تا کلام مان آشنا و راهکارهای درمانی مان موثر باشد.
نشر قطره بر آن شده است تا با همکاری روان پزشکان و روان شناسان برجسته ایرانی مجموعه کتاب هایی را با عنوان «روان و زندگی» منتشر کند. مولفان این مجموعه با دانش نظری و تجربه های بالینی و درمانی مفید، موضوع هایی را برای تالیف انتخاب کرده اند که در آن مهارت و تجربه ویژه ای دارند.
این مجموعه به صورت پرسش و پاسخ و به زبانی ساده تنظیم شده است تا خوانندگان بتوانند با مسائل روان شناسی آشنا شوند و آگاهانه با مشکلات روانی برخورد کنند و نیز بدانند که به هنگام بروز مشکل چگونه می توانند راهنمایی های لازم را از مشاوران دریافت کنند.
نشر قطره بر خود لازم می داند از روان پزشکان، روان شناسان و استادان محترمی که در این مجموعه ما را یاری کرده اند سپاسگزاری کند.

مقدمه مولف

«زندگی، تغییری دائمی است. انسان آگاه به تغییر و حرکت همگام با زندگی و هستی ادامه می دهد، او مثل رودخانه در حرکت است. رودخانه به جریان، به تغییر و به انتخاب مسیرهایی جدید ادامه می دهد. اما گودال آب بی حرکت، به هیچ کجا نمی رود، هرگز عوض نمی شود، پس به گل آلود شدن بیشتر و بیشتر ادامه می دهد و گندابی آلوده می شود.»
اوشو، اندیشمند هندی

زندگی، مدرسه روح است. هر پیشامد، ملاقات، حادثه یا خبر، درسی است که در این مدرسه ارائه می شود. تا هنگامی که «آموختن» و «فهمیدن» ادامه داشته باشد، زندگی در جریان است. تا زمانی که «در جست وجوی دانستن و فهمیدن» باشیم، زنده ایم و پویا. هرگاه به جای «می خواهم بدانم» به «دانستم» رسیدیم از رودخانه به گودال آب فروافتادیم، و این آغازِ پایانِ ماست.

دکتر محمدرضا سرگلزایی

تقدیم به رمزگشایی روان

زیگموند فروید و کارل گوستاویونگ

نظرات کاربران درباره کتاب اعتیاد

خوبه ، ممنون از شما
در 3 سال پیش توسط aza...yp5
عالیه
در 2 ماه پیش توسط elyas hakimi
با شناختی که از جناب دکتر سرگلزایی روان پزشک خوبمان داریم این کتاب برای کسانی که متعهد هستند برای همیشه اعتیاد را کنار بگذارند گام خوبی است براش شروع.
در 1 ماه پیش توسط §a€id ®@F€¡