دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب جهش

کتاب جهش
آیا آماده‌اید که با واقعیت تازه‌ای زندگی کنید؟

نسخه الکترونیک کتاب جهش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب جهش

درباره کتاب جهش

کتاب «جهش» The Leap: Are You Ready to Live a New Reality نوشته‌ی «کنستانس کلاف» در سال 2007 منتشر شد. این کتاب درباره‌ی جهش انقلابی است که انسان‌ها را به رهایی از ذهن ناسالم و اعمال نامناسب دعوت می‌کند. جهان امروز مملو از خشونت، نابرابری و ناعدالتی و جنگ‌های پی‌درپی است و انسان کنونی نسبت به طبیعت و ماهیت خود بیش از پیش با سردرگمی و اغتشاش روبه‎‌رو است. نویسنده‌ی این کتاب بر این باور است انسان کنونی قدرت کافی برای گذر از این برهه و حرکت به سمت جهانی انسانی‌تر را دارد. «کنستانس کلاف» در کتاب «جهش» جامعه‌ی بشری را شبیه یک سوپ کوانتومی می‌داند و بر این باور است تمامی اجزای این دنیا اعم از انسان‌ها، اشیا، کوه‌ها، رودخانه‌ها، کهکشان‌ها و ... در ارتباط بسیار تنگاتنگی با یکدیگر و بر روی هم تأثیرگذار هستند. او در این اثر از اهمیت بالای یکپارچگی این اجزا برای دستیابی به رشد و آگاهی صحبت می‌کند و دگرگونی کامل انسان را در گرو یکپارچگی جهانی می‌داند.

انسان‌ها هر کدام به‌صورت مستقل و جداگانه در حال زندگی و فعالیت هستند. هر کدام از آن‌ها غم، اندوه، خوشحالی و لذت جداگانه‌ای را تجربه می‌کنند و به نظر می‌رسد موجوداتی مجزا از یکدیگر هستند اما به هنگام رخدادی تلخ مانند زلزله، طوفان یا جنگ تمامی انسان‌ها به‌صورت یکپارچه اندوهی سهمگین را تجربه می‌کنند. «کنستانس کلاف» این یکپارچگی انسان‌ها در بروز یک احساس نسبت به یکدیگر را بخشی از شالوده‌ی حقیقی انسان می‌داند. او بر این باور است انسان‌ها براساس تقسیم‌بندی‌های ظاهری به‌صورت فرد دیده می‌شوند ولی به طور کلی یک «ما» هستند. رسیدن به این «ما» می‌تواند انسان را به حقیقت وجودی‌اش برساند که در ارتباط نزدیک با حقیقت وجود دیگران است. «کنستانس کلاف» در کتاب «جهش» این حقیقت وجودی که هسته‌ی اصلی موجودیت انسان‌ها است را خود ملکوتی می‌نامد.

مروری بر فصل‌های کتاب جهش

کتاب «جهش» نوشته‌ی «کنستانس کلاف» بر اهمیت نیاز انسان بر کسب ادراک صحیح، رفتارهای درست و دستیابی به آگاهی تأکید می‌کند. این کتاب در انتها تمرین‌های لازم برای دستیابی به جهش انقلابی را ارائه کرده تا همه‌ی افراد بتوانند به زندگی شفابخش، شادتر و پرآرامش‌تر دست یابند. «کنستانس کلاف»  Constance Kellough این اثر را در ده فصل اصلی به نگارش درآورده است که عبارت‌اند از:

  • فصل اول: تنها یک راه وجود دارد
  • فصل دوم: آرامش، شالوده‌ی جهش
  • فصل سوم: دانای درون، منبع هدایت ما
  • فصل چهارم: انگشتان فقط به شما اشاره می‌کنند
  • فصل پنجم: خود ملکوتی‌تان باشید
  • فصل ششم: عشق ملکوتی
  • فصل هفتم: کشاکش‌های بشری
  • فصل هشتم: نیت اصیل شکوهمند
  • فصل نهم: مسیر تکاملی جهش
  • فصل دهم: بخشایش بنیادی

ترجمه کتاب جهش به زبان فارسی

کتاب «جهش» نوشته‌ی «کنستانس کلاف» با ترجمه‌ی «منیژه شیخ جوادی (بهزاد)» از سوی انتشارات سیته در سال 1388 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «منیژه شیخ جوادی (بهزاد)» مترجم پرکار ایرانی است که ده‌ها اثر موفقیت، روانشناسی و همچنین تبلیغات و بازاریابی را ترجمه کرده است. «۲۲ قانون تغییرناپذیر برند» اثر «لورا ریس»، «بازسازی جایگاه برند» اثر «جک تراوت» و «باج‌گیری عاطفی» اثر «سوزان فوروارد» تعدادی از آثار ترجمه‌ شده‌ی این مترجم هستند که نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب جهش می‌خوانیم

در سال ۱۹۹۶، من با یکی از همکاران تجاری‌ام رازی را در میان گذاشتم و گفتم که مایلم به معنویت عمیق‌تری دست پیدا کنم.  ظاهراً این همکار من به‌تازگی با مردی ملاقات کرده بود که چند هفته پیش از انگلستان وارد شده و یک معلم معنوی بود. همکارم گفت: «من از او می‌پرسم که آیا وقت دارد تا جلسه‌هایی برای ما در دفترمان ترتیب دهد.»

یک هفته بعد، در آخر یک روز اداری، در دفترمان باز شد و مردی ملایم و بی‌تکلف که خود را اکارت تولی معرفی می‌کرد، وارد شد. تقریباً بلافاصله دریافتم که او چه معلم باتجربه و وقت‌شناسی است. اکارت هر هفته به ما آگاهی معنوی بیشتری بخشید.

باگذشت زمان، دریافتم که اکارت مشغول نوشتن کتابی است، او از من خواست که پس از به پایان رساندن کتاب، ناشر او باشم. من هرگز کتابی چاپ نکرده بودم، اما احساس می‌کردم که ناچارم کتاب «قدرت حال» را در دسترس جهانیان قرار دهم. ما یکی شدیم و هدف خود را تعیین کردیم، بدون آن که نگران باشیم تعداد محدود و یا میلیون‌ها تن از افراد آن را خواهند خواند.

در سال ۱۹۹۸، کتاب چاپ شد، بدون آن که فرم‌های ناشران را در نظر بگیریم و به تبلیغات متوسل شویم. تا امروز بیش از چهار میلیون از این کتاب به فروش رفته و در سی زبان مختلف در دسترس مردم قرار گرفته است. این کتاب، کودک پیوستگی ما با نیتی معنوی بود.

نیت، خلاقیتی آگاهانه است از طریق افکار متمرکز شده و احساساتی که به آن انرژی می‌بخشند؛ نیت، سببی است برای خلاقیت؛ نیت، یک باید است و بر تجسم مقدم. بیشتر مردم تصور می‌کنند که اگر بتوانند چیزی را مجسم کنند، آن را خلق خواهند کرد. اما تجسم تنها ابزار کار است و نه منبع خلاقیت. همین امر در مورد دعا نیز صادق است، چه در سکوت ادا شود و چه بر زبان رانده شود. در واقع تجسم و دعا هر دو توسط جریانی که از نیتمان جاری می‌شود، پرورش می‌یابند.

نیت بی‌شکل‌تر از تجسم و دعاست و به همین دلیل انرژی خلاق قدرتمندتر و خالص‌تری است. نیت گویای ایمان است، چیزی است که به قوت نگهداری می شود، اما تحت کنترل اراده، قدرت ذهنی، حساب‌سازی و یا فریب قرار نمی‌گیرد.

به‌عنوان نمونه، شما نیت آن را دارید که روابط سالمی داشته باشید. شما هیچ فرضیه‌ای برای رسیدن به نیت خود در نظر نمی‌گیرید. نیت برای شما نسخه نمی‌پیچد که برای رسیدن به روابطی سالم چه چیزهایی مورد نیاز است. تنها کافی است که به این نیت بیاویزید و خواهید دید که روابطتان به طور طبیعی و با مناسب‌ترین روش‌های ممکن، روز به روز سالم‌تر می شود، به‌گونه‌ای که خودتان هم متعجب می‌شوید.

مشخصات کتاب جهش

  • ناشر انتشارات سیته
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۵۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۸۸/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.42 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۲۴ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب جهش

الان ۷ صفحه گذاشتید برای خوندن نمونه غیر سخن ناشر و اسم کتاب هیچی از متنش نیست چجور بفهمیم ترجمه اش چجوری هست؟؟؟
در ۶ سال پیش توسط ایمان حسن نژاد ( | )