دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب نخبگان در بازاریابی

کتاب نخبگان در بازاریابی

نسخه الکترونیک کتاب نخبگان در بازاریابی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب نخبگان در بازاریابی

درباره کتاب نخبگان در بازاریابی

کتاب «نخبگان در بازاریابی»  Gurus on Marketin نوشته‌ی سالتان کرمالی سال 2003 منتشر شد. این اثر کتابی نو و جدید درباره‌ی مفهوم رایج و معروف بازاریابی Marketing است که نتیجه‌ی سال‌ها فعالیت و همکاری نویسنده با افراد متخصص و بزرگ این حوزه است. سالتان کرمالی به‌واسطه‌ی فعالیت در مرکز مدیریت اروپا در بروکسل با نخبگان برجسته و پیشگام بازاریابی آشنا شد و انگیزه‌ی نوشتن این کتاب را به دست آورد. بازاریابی در دنیای کسب‌وکار امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به‌عنوان فرآیندی که منجر به شناسایی، جذب و نگه داشت مشتری می‌شود شناخته شده است. دانستن علم بازاریابی برای مدیران و افراد فعال در کسب‌وکار حائر اهمیت است و ارتباط تنگاتنگی با موفقیت در فروش یک سازمان دارد. در دنیای امروز با حضور تکنولوژی بازاریابی دیجیتال نیز به وجود آمده است که بهره‌برداری از آن هم امری ضروری و مهم برای بقای یک سازمان یا برند است.

سالتان کرمالی Sultan Kermally در کتاب «نخبگان در بازاریابی» ابتدا مفاهیم مهم و برجسته‌ی حوزه‌ی کسب‌وکار و بازاریابی را شرح داده و پس از آن به سراغ نظریات و اندیشه‌های افراد برجسته‌ی این حوزه رفته است. او در ابتدا کتاب از ارتباط میان استراتژی سازمانی و استراتژی بازاریابی صحبت می‌کند و استراتژی سازمانی را شیوه‌ی تصمیم‌گیری درباره‌ی انجام فعالیت‌ها در یک سازمان معرفی می‌کند. این نویسنده به نقل از موسسه‌ی بازاریابی معتبری در انگلستان مفهوم بازاریابی را فرآیندی مدیریتی تعریف کرده است که مسئولیت شناسایی، پیش‌بینی و تأمین نیازهای مشتری را به شکلی سودآور برعهده دارد. این نویسنده در کتاب «نخبگان در بازاریابی» علاوه‌بر شرح و توصیف مبانی بازاریابی اطلاعات و تعاریف جامعه‌ای در ارتباط با محصول، ویژگی‌های خدمات، توزیع، ترفیع فروش و ... نیز در اختیار گذاشته است. همچنین او اطلاعات مهم و پراهمیتی درباره‌ی برندینگ و جایگاه‌سازی نیز می‌دهد. کرمالی توضیح می‌دهد چگونه می‌توان به‌واسطه‌ی داشتن نام تجاری قوی، وفاداری مصرف‌کننده را نسبت به خود افزایش داد.

مروری بر فصل‌های کتاب نخبگان در بازاریابی

سالتان کرمالی نویسنده‌ی کتاب «نخبگان در بازاریابی» بازاریابی برجسته است که در زمینه‌های مختلف علمی ازجمله جغرافیا، اقتصاد و حسابداری تحصیل کرده است. او تاکنون چندین اثر در حوزه‌ی مدیریت و کسب‌وکار نوشته است که به چندین زبان دنیا ترجمه شده‌اند. او کتاب «نخبگان در بازاریابی» را با زبانی نرم و روان برای مدیران، کارآفرینان و بازاریابان در طی فصل‌های زیر به نگارش درآورده است:

 • ارتباط بین استراتژی و بازاریابی
 • تأثیر نخبگان در بازاریابی
 • نخبگان اصلی و برجسته
 • نخبگان فرعی
 • روند برنامه‌ریزی کتاب
 • اصول بازاریابی
 • پیتر دراکر
 • تئودور لویت
 • مایکل پورتر
 • فیلیپ کاتلر
 • تام پیترز
 • جرج دی
 • جاگدیش شث
 • توماس تی. ناگل
 • نخبگان و ابزارهای تحلیل استراتژیک

ترجمه کتاب نخبگان در بازاریابی به زبان فارسی

کتاب «نخبگان در بازاریابی» نوشته‌ی سالتان کرمالی با ترجمه‌ی «احمد روستا» و «فرزاد مقدم» از سوی انتشارات سیته در سال 1386 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «احمد روستا» و «فرزاد مقدم» از مترجمان و مؤلفان فعال در حوزه‌ی کتاب‌های بازاریابی، تبلیغات و کارآفرینی هستند که سایر آثار آن‌ها نیز در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. کتاب «نخبگان در بازاریابی» از سالتان کرمالی بانام «اسطوره‌های بازاریابی» نیز از سوی انتشارات رسا در ایران  به چاپ رسیده است.

در بخش‌هایی از کتاب نخبگان در بازاریابی می‌خوانیم

امروزه بازاریابی بر نیازهای مشتری، اولویت‌هایش و برآورده کردن نیازهایش تمرکز دارد. تعریف مدرن بازاریابی نیز بر مصرف‌کننده تمرکز می‌کند. در واقع بازاریابی: پیش‌بینی، مدیریت و برآورده کردن تقاضا از طریق فرآیند مبادلات است.

این مقوله شامل تحقیقات درباره‌ی مشتری، درک رفتار خرید مصرف‌کننده، فکر کردن درباره‌ی روش‌های دستیابی به مشتری برای برآورده کردن نیازهای فعلی و پیش‌بینی نیازهای آینده مشتری می‌باشد. امروزه بازاریابی و تمرکز آن به تأمین و پیش‌بینی نیازهای مشتری به‌عنوان کلید تجارت و فلسفه‌ی بازاریابی پذیرفته شده است.

سیگماند و دآمیکو در کتابشان به نام «بازاریابی» (۱۹۸۴) (چاپ جان ویلی) این‌گونه می‌نویسند:

«مشتری مداری اولین جنبه از مفهوم بازاریابی است. مصرف‌کننده یا مشتری به‌عنوان تکیه‌گاهی در بازاریابی محسوب می‌شود. مشتری همانند محوری است که تجارت، جهت سازگاری با علایق وی به دور آن حرکت می‌کند. سازمان‌هایی که مفهوم بازاریابی را پذیرفته‌اند سعی می‌کنند که محصولات و خدمات خود را با توجه به نیازهای مشتری تولید کنند. متعاقب آن، اولین قدم باید تعیین خواسته‌های مشتری باشد. مفهوم صحيح بازاریابی به این اشاره می‌کند که به‌جای اینکه محصولی تولید کنیم و بعد سعی کنیم که آن را به کسی بفروشیم، بهتر است قبل از تولید محصول به خواسته‌های مشتری توجه کنیم و بعد به سراغ برآورده کردن این خواسته‌ها برویم.»

«موفقیت محصول، پیشتازی و رهبری در صنعت، حتی بقای یک سازمان همگی به تأمین رضایت مشتری بستگی دارد. هنگامی‌که یک شرکت، طبیعت و ساختار گسترده تجارتش را معین می‌کند، باید دیدگاهی مشتری محور اتخاذ کند. زمانی که یک سازمان مأموریت، مسیر و اهداف خود را مشخص می‌کند باید از کوته‌بینی و تنگ‌نظری خودداری کند؛ زیرا این امر هدف سازمان را به‌جای مشتری مداری به سمت کالا مداری سوق می‌دهد.»

این نوشته را با آنچه که دراکر در کتاب «عملکرد مدیریت» (۱۹۵۴) نوشته است مقایسه نمایید.

یک پارچه شدن مفهوم مشتری با مفهوم بازاریابی و توسعه‌ی تکنولوژیکی و همگرا بودن با تکنولوژی، شیوه‌های پیچیده گردآوری اطلاعات را درباره‌ی مشتری آسان می‌سازد.

طبق نظر پروفسور اشمیتلین از کالج وارتون، تکنولوژی و شیوه‌های جدید بازاریابی این امکان را به شرکت‌ها می‌دهد تا به گردآوری و تحلیل اطلاعات درباره‌ی مشتری پرداخته، و از این اطلاعات استفاده کنند. وی این‌گونه می‌نویسد:

«برای بسیاری از شرکت‌ها، برتری‌های مدیریت مشتری به‌عنوان دارایی‌های استراتژیک مهم شمرده می‌شود. این دارایی‌ها شامل مشتریان وفادارتر (یعنی آن‌هایی که تمایل زیادی به گشت زدن در فروشگاه‌ها و قیمت گرفتن از چند جاندارند)، برنامه‌های ارتباطی مؤثرتر با مشتری، دوباره فعال کردن مشتریان فراموش شده با هزینه‌ای اندک، تمرکز بیشتر و گسترش موفق محصولات جدید است.»

مشخصات کتاب نخبگان در بازاریابی

 • ناشر انتشارات سیته
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۴۵,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۸۸/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.2 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۴۵ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب نخبگان در بازاریابی

مزخرف
در ۴ سال پیش توسط poo...r12 ( | )
#کتاب_بعدی_من علاقه مند هستم که این کتاب رو بخوانم
در ۳ سال پیش توسط فائزه توکلی ( | )