پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی

کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی

نسخه الکترونیک کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی

در کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعۀ روستایی ضمن بررسی روند تاریخی و تکاملی ابزارها، تکنیک‌ها، روش‌ها و رهیافت‌های توسعه و ترویج روستایی و زمینه‌های پیدایش رهیافت‌های مشارکتی، رهیافت‌ها و ابزارهای جایگزین تحقیق سنتی نیز مورد توجه قرار گرفته است، روش‌ها و رهیافت‌هایی نظیر: تحقیق نظام‌های زراعی (FSR)، ارزیابی سریع روستایی (RRA)، ارزیابی مشارکتی روستایی (PRA)، ارزیابی مشارکتی ارتباطات روستایی (PRCA)، مدرسۀ مزرعه کشاورز (FFS)، شاخص‌شناسی و روش‌های سنجش توسعۀ پایدار منابع و ارزیابی اجتماعی طرح‌های توسعه. همچنین در این کتاب توجه ویژه‌ای به معرفی و کاربرد ابزارها و تکنیک‌های مشارکتی نوین در تحقیقات توسعه‌ای شده است. ابزارها و تکنیک‌هایی که در این کتاب بررسی شده‌اند عبارت اند از: فرایندهای بحث، گفت‌وگو و مشاهده (مصاحبه‌های نیمه‌سازمان‌یافته، بحث گروهی متمرکز و...) نمودارها و فهرست‌ها (نمودار ون، برنامۀ روزانه، نظام‌ها و...)، جدول‌ها و چارت‌ها (فهرست‌سازی، رتبه‌بندی و...) و روش‌های تجزیه و تحلیل ویژه (ترسیم کروکی جامعه، مدل‌سازی سه‌بعدی مشارکتی، تحلیل SWOT، سیستم اطلاعات جغرافیایی و...).

ادامه...

مشخصات کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی

  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 5.86 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۰۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رهیافت‌ها و روش‌های تحقیق کیفی در توسعه روستایی

کتاب خوبی بود ولی میتونست روبکردهای بیشنری رو عمیق تر واردش بشه
در ۳ سال پیش توسط رامتین بختیاری ( | )