0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
شرق بنفشه
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی شرق بنفشه

(نه داستان)

درباره شرق بنفشه

کتاب صوتی «شرق بنفشه» در یک کلام، این‌گونه توصیف می‌شود: حال خوب داستان! اصلا نام شهریار مندنی‌پور برای عاشقان ادبیات داستانی یک نام ویژه است؛ داستان‌خوانان او را دوست دارند، چون همه آن‌چه را که به عنوان لذت داستان می‌شناسند، به آن‌ها می‌دهد. قلم او هم شعر دارد، هم قصه و هم ماجرا. این یک نقل قول معروف از اوست که می‌گوید «فرم همه‌چیز در نوشتن یک داستان است. برای بیش از هزاران بار، هزار و یک داستان و قصه در این دنیا نوشته و روایت شده‌اند. ما می‌خواهیم چه چیزی را تعریف کنیم؟ کدام قصه نگفته باقی مانده که روایتش کنیم؟ پس سعی می‌کنی در یک فرم جدید تعریفش کنی» برای همین است که در «شرق بنفشه» هم شاهد 9 موضوع آشنا با 9 پرداخت بکر و جدید هستیم. «شرق بنفشه»، «شام سرو و آتش»، «آیلار»، «سالومه»، «ناربانو»، «مهمان»، «کهن دژ»، «هزار و یک شب» و «باز رو به رود» عنوان 9 داستان این مجموعه هستند که هر یک در مکانی متفاوت اتفاق می‌افتد و ما با صدای حسن همایی آن‌ها را می‌شنویم. او با صدای گرم همیشگی خود به زیبایی هرچه تمام این داستان‌ها را روایت کرده است؛ به گونه‌ای که هم لحن شاعرانه اثر حفظ شده و هم در حفظ تمرکز شنونده، موثر بوده است. برای آهنگسازی این اثر صوتی، از 9 ساز مختلف شامل سه تار، ویلن، ویلن آلتو، ویلنسل، تمبک، سنتور، بندیر و دف استفاده شده و آواهایی که در این اثر می‌شنویم با صدای دو بانوی خواننده است. مهدی زارع آهنگساز، سرپرستی این تیم را بر عهده داشته تا در نهایت این مجموعه داستان عاشقانه اجتماعی در بهترین حالت ممکن به دست شما برسد. - در یکی از داستان‌های «شرق بنفشه» می‌شنویم: «کاش عاشق نان نمی‌خواست، لباس نمی‌خواست. اگر نان نمی‌خواست، اگر اجاره‌خانه نداشت، غمش خالص می‌شد غم عشق.» جالب است بدانید هرچه به داستان‌های اواخر کتاب نزدیک می‌شویم، نویسنده از موضوعات عاشقانه فاصله گرفته و بیشتر وارد فضای سیاسی اجتماعی می‌شویم. در داستان «هزار و یک شب» که بی‌ربط به شهرزاد قصه‌گوی هزار و یک شب هم نیست، با اخبارگویی مواجه هستیم که با آن‌چه باید پشت شیشه‌ تلویزیون بگوید، آن‌چه در خیابان جریان دارد، زندگی شخصی و وجدان خود درگیر است. او با کلمات دیکته‌شده‌ای که باید بدون باور عمیق به آن‌ها پشت تلویزیون همچون عروسکی کوکی قرقره‌شان کند مشکل دارد و از طرف دیگر مجبور است نگاه مردمی را تحمل کند که در برابر جایگاه او به عنوان اخبارگو معترض هستند. گذشته از همه این‌ها، زندگی شخصی‌اش هم آونگی ما بین جریانات اجتماعی سیاسی روز است. کتاب صوتی «شرق بنفشه» نه داستان از شهریار مندنی‌پور، به روایت حسن همایی و با آهنگسازی اختصاصی مهدی زارع در 10 ساعت در گوش‌رس شما قرار گرفته تا یکی از مهم‌ترین آثار حوزه ادبیات داستانی عاشقانه معاصر فارسی را بشنوید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
549.۴۱ مگابایت
مدت زمان
۰۹:۵۹:۴۰
نویسنده شهریار مندنی پور
راویحسن همایی
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۱/۱۲/۰۳
قیمت ارزی
6.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۵۴۹.۴۱ مگابایت
۰۹:۵۹:۴۰

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.8
از 5
براساس رأی 12 مخاطب
تلخ ☕️ (1)
5
ستاره
91 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
7 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

داستانها پر احساس بودند گوینده هم با احساس عمیق کتاب را خواند موسیقی عالی پر احساس و متناسب با لحظات داستان ولی من خودم این سبک داستان سرایی را نمیپسندم که ضعف کتاب نیست و تفاوت سلیقه من با این کتاب است.

5

تجربه‌ی خیلی خوبیه شنیدن این کتاب ، قلم بی نظیر شهریار مندنی پور، صدای گرم راوی، موسیقی دلنشین و داستان‌های جذاب همه با هم اثر فوق العاده‌ای رو خلق کردند.

5

من هم خود داستان ها هم صدای گوینده و هم اهنگسازی رو خیلی دوست داشتم. چطور این همه زیبایی یه جا جمع میشه؟

3

کتابی که با صدای جناب همایی شنیدنی تر شده، اما متاسفانه حضور موسیقی آنقدر زیاد که بیشتر اعصاب خرد کننده است تا همراه.

5

اصلن توصیه نمیکنم پر از اهنگ وکه باعث حواس پرتی میشه

5

دهان های عشق نچشیده، وراجند!

5

بی‌نظیره

4.8
(12)
تلخ ☕️ (1)
88,000
٪30
61,600
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
شرق بنفشه
٪30
شرق بنفشه
(نه داستان)
نوین کتاب
4.8
(12)
تلخ ☕️ (1)
88,000
٪30
61,600
تومان