دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید کتاب صوتی

کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید
دست‌یابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری

نسخه الکترونیک کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید

اکهارت‌ تله در آلمان‌ به‌ دنیا آمد و سیزده‌ سال‌ نخست‌ زندگی‌ خود را در آنجا سپری‌ کرد. پس‌ از پایان‌ دورۀ‌ کارشناسی‌ در دانشگاه‌ لندن‌، به‌ عنوان‌ پژوهشگر و سرپرست‌ پژوهش‌ در دانشگاه‌ کمبریج به‌ کار مشغول‌ شد. هنگامی‌ که‌ بیست‌ و نه‌ سال‌ داشت‌، دگرگونی‌ معنوی‌ والایی‌ عملاً هویت‌ پیشین‌ او را از بین‌ برد و مسیر زندگی‌اش‌ را به‌ شدت‌ دگرگون‌ کرد. تله چند سال‌ آتی‌ زندگی‌ خود را به‌ درک‌، یکپارچه‌ و ژرف‌ کردن‌ آن‌ دگرگونی‌ پرداخت‌. این‌ آغاز سفر درونی‌ عمیق‌ او بود. اکهارت‌ پیرو هیچ‌ سنت یا مکتب خاصی‌ نیست‌. او در آموزش‌هایش‌، همچون‌ استادان‌ معنوی‌ باستان‌، پیام‌ ساده‌ و در عین‌ حال‌ والایی‌ را به‌ زبانی‌ ساده‌، بی‌پیرایه‌ و ابدی‌ بیان‌ می‌دارد: راهی‌ برای‌ خروج‌ از رنج‌ و ورود به‌ آرامش‌ وجود دارد! این‌ آموزگار در حال‌ حاضر در سراسر جهان‌ به‌ سفر می‌پردازد و آموزش‌ها و حضورش‌ را در همه‌ جا منتشر می‌کند. او از سال‌ ۱۹۹۶ در ون‌کوور کانادا زندگی‌ می‌کند. - بخشی از کتاب: یک استاد معنوی حقیقی به معنای عام کلمه مطلبی ندارد که به شما بیاموزد. اطلاعات، باورها یا قواعد رفتاری تازه و هیچ چیز دیگری ندارد که به شما بدهد یا بر شما بیافزاید. تنها نقش چنین استادی این است که یاری تان نماید تا حجاب جداکننده خود را از حقیقت وجود و آنچه در اعماق وجودتان می دانید، بدرید. استاد معنوی از آن بُعد عمیق درونی که آرامش است، پرده برمی دارد و آن را برای شما آشکار می کند. اگر در جست و جوی افکار، فرضیه ها، باورها و بحث های روشنفکرانه برانگیزنده نزد استاد معنوی - یا این کتاب - بیایید، ناامید خواهید شد. به عبارت دیگر اگر در پی غذای فکر هستید، آن را نخواهید یافت و جوهر اصلی آموزش و جوهر این کتاب را که نه در کلمات بلکه در درون شماست، از دست خواهید داد. خوب است به هنگام خواندن این کتاب، این مطلب را به یاد داشته باشید و احساس کنید. واژه ها چیزی بیش از نشانه ها نیستند. در این کتاب، واژگان به چیزی اشاره می کنند که در قلمروی فکر یافت نمی شود، بلکه در بُعدی از درون شما وجود دارد که عمیق تر و بی اندازه گسترده تر از فکر است. آرامش پرشور و زنده یکی از ویژگی های آن بُعد است. بنا بر این هر گاه به هنگام خواندن احساس می کنید که آرامش درونی در شما پدیدار می شود، بدانید که این کتاب کار خود را به انجام می رساند و وظیفه خود را به عنوان آموزگار شما به جا می آورد؛ یعنی به شما یادآوری می کند که چه کسی هستید و راه بازگشت به سوی خانه را نشان می دهد. این کتابی نیست که از ابتدا تا پایان بخوانید و سپس کنار بگذارید. با آن زندگی کنید، بارها آن را در دست بگیرید و از آن مهم تر بارها آن را زمین بگذارید. به عبارت دیگر، وقت بیش تری را صرف نگه داشتن آن کنید تا خواندن آن. خوانندگان بسیاری به طور طبیعی تمایل می یابند که پس از خواندن هر قطعه دست از خواندن بکشند، درنگ نمایند، بیندیشند و سکون پیدا کنند. در این مورد مفیدتر و مهم تر است که گاه از خواندن دست بکشید تا به خواندن ادامه دهید. اجازه دهید که این کتاب وظیفه اش را انجام دهد و شما را از راه و رسم همیشگی و قدیمی تفکر شرطی و تکراری بیرون بکشد.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی سکون سخن می‌گوید

یه کتاب عالی برای لحظه‌های خلوت و طبیعت و مراقبه. خوشحالم که صوتیش رو هم توی گوشیم دارم. سپاس از کلک آزادگان و فیدیبو
در ۱۰ ماه پیش توسط مجید ( | )
آب دستتونه بذارید زمین، حتما گوش بدید، چندین بار گوش بدید، به دوستانتون هم هدیه بدید
در ۷ ماه پیش توسط 937...972 ( | )
کتابی پرمحتوا و بسیار شنیدنی با صدای دلنشین جناب مجید حمیدا ،این کتاب را باید بارها شنید و با آن زندگی کرد
در ۸ ماه پیش توسط سحر ( | )
عالی عالی. از راوی بسیار ممنونم. از صدای خوب و حرفه ای بودن در خوانش این کتاب. از فضای خالی و سکوتی که بین جملات قرار میدین تا اجازه ی هضم جملات و فهم بیشتر رو به کسی که گوش میده میدین. و این کار بسیار به فهم بیشتر کمک میکنه و ما مجبور نیستیم نگه داریم تا بتونیم فکر کنیم. ی ممنون از فیدیبو و اقای حمیدا
در ۴ ماه پیش توسط Maryam Shakooriyan ( | )