دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
مواجهات نسلی و ثبات سیاسی در ایران معاصر

مواجهات نسلی و ثبات سیاسی در ایران معاصر
تفسیر پدیدارشناسانه موقعیتهای مواجهه نسلی از ۱۳۴۰ تا ۱۳۹۸

نسخه الکترونیک مواجهات نسلی و ثبات سیاسی در ایران معاصر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره مواجهات نسلی و ثبات سیاسی در ایران معاصر

همه ما کم‌وبیش تصویر ثابتی از تاریخ معاصر ایران در ذهن داریم. برای ما تاریخ معاصر ایران سرشار از فراز و نشیب‌هایی است که رخدادهای مختلفی چون انقلاب مشروطه، جنگ جهانی اول، کودتای رضاخان، جنگ جهانی دوم، کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، اصلاحات ارضی در ابتدای دهه ۱۳۴۰ شمسی، انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و... آن را شکل داده‌اند. ما در این کتاب تلاش کرده‌ایم این تاریخ و رخدادهای به وقوع‌پیوسته در دل آن را بدون آنکه خللی به تصویر ثابت مذکور وارد کنیم به نحوی متفاوت بر چشمان خواننده جلوه‌گر سازیم. به نظر ما در هربار جلوه‌گری متفاوت این امکان فراهم می‌شود که بخش‌هایی از واقعیت بر چشمانمان پدیدار گردد که تا پیش از آن هیچ‌گاه پدیدار نشده بود.

ادامه...

مشخصات مواجهات نسلی و ثبات سیاسی در ایران معاصر

نظرات کاربران درباره مواجهات نسلی و ثبات سیاسی در ایران معاصر

عالی.
در ۹ ماه پیش توسط gan...378 ( | )
کتاب بسیار ارزشمند و قابل تأملی است. رویکرد نویسنده کتاب ملهم از آرای کلاسیک جامعه‌شناسی است و روش‌شناسی او، خارج از روش‌شناسی معمول دانشگاهی ایران است.
در ۹ ماه پیش توسط gan...378 ( | )
یک رویکرد متفاوت به ثبات سیاسی است
در ۱ سال پیش توسط mog...mar ( | )
ارزش کتاب حاضر به این است که کپی و رونوشت نیست. پژوهشی است که ارزش خواندن دارد. با این حال، به نظرم نویسنده نتوانسته است در بعضی استدلال‌هایش خواننده را قانع کند.
در ۴ ماه پیش توسط بهراد فرمهینی فراهانی ( | )