فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب دگرگونی

کتاب دگرگونی
انتقال زندگی از جاه‌طلبی به سوی معنا

نسخه الکترونیک کتاب دگرگونی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۱۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب دگرگونی

تنها یک چیز هست که عمیقاً و اساساً باعث آزردگی انسان می‌شود ، و آن این که زندگی بی‌معنایی بر او تحمیل شود . بزرگ‌ترین ولع زندگی ولع معناست . دکتر وین دایر معتقد است که همة ما می‌خواهیم زندگی‌مان هدف و معنا داشته باشد . به همین خاطر او سعی کرده در کتاب حاضر نکاتی را روشن کند که برای رسیدن به حالتی خودآگاه و روشنگرانه و به دنبال آن ایجاد یک زندگی هدفمند و معنادار لازم و ضروری است . اولین دگرگونی که در زندگی همة ما رخ می‌دهد حرکت از عدم به سمت وجود است . از روح به جسم ؛ از دنیای نادیدنی به سوی دنیای مادی اشیاء ، حد و مرزها و اجسام . این کتاب نشان می‌دهد چگونه در زندگی از جاه‌طلبی به سمت معنا حرکت کنیم . چنین دگرگونی‌ای احساس مجزا بودن را از میان برمی‌دارد ، راه اتصال معنوی زندگی را روشن می‌کند و مستلزم حرکتی است از صبحگاه زندگی به سوی عصرگاه آن که عمدتاً هدفمند است . دکتر « دبلیو وین دایر » این بار با زبانی شیوا و روان‌تر در صفحات این کتاب بیان کرده که همة ما این اختیار را داریم که زندگیمان را از جاه‌طلبی به سمت معنا متحول کنیم .

ادامه...

بخشی از کتاب دگرگونی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

اخیرا افتخار تماشای مستند الهام بخشی به نام آرام عجله کن: سفرهای سِر لورنس وَن دِر پست نصیبم شد. در این فیلم سر لورنس و فردی از قبیله بوشمنِ صحرای کالاهاری (واقع در آفریقای جنوب غربی) ضمن صرف زمانی طولانی با یکدیگر به جمع آوری داستان های زندگیشان می پردازند. به عقیده من نگرش خارق العاده او در چند پاراگراف کوتاه دربرگیرنده آرزوی اساسی همه انسان هاست:
بوشمنِ صحرای کالاهاری در باره دو نوع «ولع» صحبت می کند.
ولع بزرگ و ولع کوچک.
ولع کوچک به دنبال غذا برای سیر کردن شکم است؛
ولی ولع بزرگ،
بزرگ ترین ولع، ولع معناست. ...
در نهایت تنها یک چیز هست که
عمیقا و اساسا باعث آزردگی انسان می شود،
و آن این که زندگی بی معنایی بر او تحمیل شود. ...
جستجوی شادی غلط نیست. ...
ولی برای آرامش بیش تر روح...
چیزی بیش از غم و شادی هست،
و آن معناست.
باعث شکوفایی همه چیز می شود...
چون وقتی کاری که انجام می دهی برایت معنا دارد،
و دیگر فرقی ندارد که شاد باشی یا غمگین.
راضی هستی ــ در عمق روحت تنها نیستی ــ و به چیزی تعلق داری.
(سر لورنس وَن در پست از آرام
عجله کن، فیلمی از مایکی لمل)
همان طور که به وضوح بیان شده «ولع بزرگ»، بزرگ ترین ولع زندگی، ولعِ معناست. کتاب و فیلم دگرگونی دعوتی است برای اکتشاف فرایند حرکت از زندگی بی هدف به سمت زندگی معنادار و هدفمند.
سال ها به مردم (از جمله خودم) کمک کرده ام تا به بالاترین نیروی بالقوه خود دست پیدا کنند. در حدود هفتاد بار سفر کرده ام و تنها نتیجه ای که به وضوح به آن رسیده ام این است که همه ما می خواهیم زندگیمان هدف و معنا داشته باشد. در این کتاب نکاتی را روشن کرده ام که برای رسیدن به حالتی خودآگاه و روشنگرانه و به دنبال آن ایجاد زندگی هدفمند و معنادار لازم است.
***
وقتی فیلمی که این کتاب بر اساس آن نوشته شده برای اولین بار پخش شد، نام آن از جاه طلبی به سوی معنا بود. ولی معنای آن و محتوای فیلم برای بسیاری از مردم مبهم بود. ظاهرا عنوان آن کمی گمراه کننده بود، و شاید این طور نشان می داد که فیلمی مستند ساخته ام یا یکی از سخنرانی هایم را به شکل فیلم درآورده ام.
ضمن مراسم افتتاحیه فیلم برای مخاطبین منتخب، نظرم را در باره عنوان آن با تهیه کننده و کارگردان در میان گذاشتم. گفتم: «من عاشق این فیلم هستم؛ ولی اگر قرار بود آن را از ابتدا بسازم نام دیگری برایش انتخاب می کردم. من آن را دگرگونی می نامیدم چون بارها در طول فیلم به این کلمه اشاره می شود و معنای آن همان چیزی است که باید ضمن حرکت از سوی جاه طلبی به سمت معنا برای فرد اتفاق بیفتد.» در کمال خوشوقتی ــ و به خاطر اعتبار کارگردان و تهیه کننده ــ در عرض یک هفته عنوان فیلم تغییر داده شد. و با این حال عبارت از جاه طلبی به سوی معنا هم از کنار آن حذف نشد.
در حالی که در این فکر بودم که چطور می توانم پیام اصلی فیلم را به کتاب منتقل کنم، بعد از مراقبه ای عمیق تصمیم گرفتم این چهار کلمه را به عنوان اسامی بخش های تشکیل دهنده این کتاب به کار ببرم. این دقیقا همان چیزی است که اکنون در دستان شما قرار دارد.
همه ما طی سفر باشکوه انسانی به سمت دوران بزرگسالی باید دگرگونی هایی در زندگیمان ایجاد کنیم. به این امید که از دو دگرگونی اجباری اول فراتر برویم و آگاهانه به سمت دگرگونی هایی حرکت کنیم که منجر به زندگی هدفمندی خواهند شد. منظور من از این دگرگونی ها چیست؟
اولین دگرگونی که در زندگی همه ما رخ می دهد حرکت از عدم به سمت وجود است؛ از روح به جسم؛ از دنیای نادیدنی به سوی دنیای مادی اشیاء، حد و مرزها و اجسام. به همین دلیل اولین فصل این کتاب «از...» نام دارد. من به روش خاضعانه (و بدون شک ناقص) خودم سعی کرده ام با استفاده از کلمات و عباراتی که تنها نمادهایی از چیزی هستند که توصیفی بر آن متصور نیست، غیرقابل توصیف ها را وصف کنم. با این همه علت حضور من در این جا این است که دنیای نادیدنی روح را که همه چیز از آن منشا می گیرد و به آن بازمی گردد به شما نشان بدهم.
دومین دگرگونی، حرکت به سمت «جاه طلبی» است ــ و از این رو فصل دوم، «جاه طلبی» نام دارد. «جاه طلبی» مرحله ای است که در آن ایگو که متضاد جایگاه «روح» است که همه ما از آن آمده ایم، کنترل زندگی را به دست می گیرد. ایگو یعنی محتوای خودِ کاذب.
این دو دگرگونی اصلی و اجباری در سفر زندگی همه ما انسان ها رخ می دهد. بسیاری از ما زمانی که به انتهای سفر زندگیمان می رسیم، تنها این دو مرحله انتقال را پشت سر گذاشته ایم. متاسفانه زندگی اکثرِ ما در مرحله «جاه طلبی» به پایان می رسد. من در این کتاب به دو دگرگونی دیگر اشاره کرده ام که امکان ایجاد آن در زندگی برای همه ما وجود دارد. با ایجاد این دگرگونی ها، «زندگی بی معنایی» که سِر لورنس به آن اشاره کرده است دیگر پایان ماجرا نیست. همه ما می توانیم تصمیم بگیریم جهشی را انجام بدهیم که برای پشت سر گذاشتن دومین دگرگونی زندگیمان، یعنی جاه طلبی که تحت کنترل ایگو قرار دارد، لازم است.
سومین فصل که «به سوی...» نام دارد نشان می دهد که چطور می توانیم در ذهنمان به جایی برسیم که پی ببریم این اختیار را داریم که با استفاده از یک دوربرگردان از خودِ کاذب دور شویم و به سمت مبدا ــ یا «اتصال» برگردیم. این مرحله جدید از زندگیمان بازگشتی است به سوی روح و دعوتی است که با اجابت آن می توانیم قلمرو نادیدنی الهی را جایگزین تسلط ایگو کنیم. در این مرحله یاد می گیریم که چطور در حین حرکت به سمت زندگی معنادار و هدفمندی که به دنبال اتصال با مبدا وجود ایجاد می شود، ایگو را رام کنیم.
دگرگونی که در فصل چهارم توصیف شده «معنا» نام دارد. در این مرحله بعد از ترک خودِ کاذب و آغاز سفر بازگشت به سوی مبدا در حین زندگی، رهنمودهای جدیدی در زندگی به کار می بندیم. درمی یابیم که در ارتباط با معنایی که به دنبال دگرگونیِ معطوف به مبدا در زندگیمان ایجاد می شود الزامی برای کاربرد قوانین دنیای مادی نداریم. چشم انداز زندگی سرشار از تجلی معجزات و همزمانی نویافته ای می شود. در واقع تنها چیزی که در این مرحله همه لحظات وجودمان را توصیف می کند معناست.
متاسفانه، طبق تجربه من، زندگی بسیاری افراد در نهایت به جاه طلبی های ایگو ختم می شوند ــ با این حال نشانه هایی هم وجود دارند که راه دگرگونی به سمت آن دو تحولی را نشان می دهند که ما را از توهّم آسایشی که ایگو برایمان ایجاد می کند رها می سازد. ما می توانیم طی سومین دگرگونی عقب گرد کنیم و به سمت جایگاه روح بازگردیم. و بعد در چهارمین دگرگونی، جاه طلبی را وقف یافتن خودِ واقعیمان کنیم. می توانیم آگاهانه سفر از جاه طلبی به سوی معنا را آغاز کنیم و به این ترتیب بزرگ ترین رسالت زندگیمان را به انجام برسانیم. می توانیم زندگی فردیمان را دگرگون کنیم و به دنبال آن بر سرنوشت سیاره مقدسمان هم موثر واقع شویم.
عشق مرا در مسیر سفرتان بپذیرید،
دکتر وین دبلیو. دایر
مائویی، هاوایی

نظرات کاربران درباره کتاب دگرگونی

بنظر من که از دوران نوجوانی وجوانی کتابهای زیادی خوندم وبه موفقیت هایی دست پیدا کردم چه مالی ثروت وغیره پیشنهادی که به نوجوانان و جوانان عزیز دارم اینه که زمان خودتون رو صرف خواندن کتابهای آنتنی رابینز وین دار راد برن و ازین قبیل نکنید چون چیز هایی که اینا میگن قانون جذب واز این جور توهمات فاهی و کاذب شمارا به دنبال توهم موفقیت میفرستند نه به موفقیت بعدا راحل این امر توضیح میدم
در 2 سال پیش توسط سید مهدی قبله
متاسفانه بعضی از ما ادمها از دیدن موفقیت و ثروت بقیه ،بشدت حسود و تنگ نظر میشیم و سعی میکنیم اون رو تخریب و تحقیر کنیم قانون جذب در اکثر کتب علمی و غیرعلمی در اکثر علوم اثبات شده و اکثر ادیان به طرق مختلف اونو تایید میکنن ذات این دنیا بر پایه قانون جذبه حالا عده ای میگن رابینز و قانون جذب چرته... مثل گالیله که میگفت زمین گرده و عده ای احمق میگفتن چرته لطفا کمی دست از این تفکرات جهان سومی بردارید
در 10 ماه پیش توسط محمدمهدی فلاحتی
این کتاب اصلا درباره ی موفقیت نیست... درباره ی معناست. "وقتی کاری که انجام می دهی با معنا باشد، فرقی نمی کند که شاد باشی یا غمگین، در عمق وجودت راضی هستی و به چیزی تعلق داری"
در 1 سال پیش توسط aal..._80
من زندگی م با کتاب های وین دایر عوض شد
در 11 ماه پیش توسط nad...hra
vindaier kheili baahaale va risheshenaas va ba jahaanbini gostarde va jarf mine vide ...
در 3 سال پیش توسط بهرام انصاری طاری
خیلی خوب
در 3 ماه پیش توسط تستt تست
کتاب رو حتما بخونید و از تاثیرش لذت ببرید به دیگران پیشنهاد کنید و مثمر ثمر واقع شوید
در 1 سال پیش توسط Hossein Nik Siyar
عالی عالی عالی
در 5 ماه پیش توسط سجاد بهزادی
.من از خوندن تک تک کلماتش لذت بردم
در 10 ماه پیش توسط nad...hra
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی