0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
رؤیای ایتالیایی

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی

درباره رؤیای ایتالیایی

طنز راهگشا است. طنز توانایی این را دارد که تلخ‌ترین قصه‌ها را به شکلی شیرین به خورد خواننده بدهد و او را به فکر کردن وادار کند. یکی از نویسندگانی که از قلم زیبا و دید فوق‌العاده‌ای که به شکل ذاتی دارد استفاده کرده و توانسته است اثری به‌یادماندنی خلق کند ولادیمیر لورچنکوف است. او در کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی داستانی دردناک را به شکلی خنده‌دار تعریف می‌کند و با بزرگنمایی و غلو تصویری را در مقابل مخاطب می‌گذارد که او را مجبور می‌کند تا پایان کتابش را بخواند.

درباره کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی اثر ولادیمیر لورچنکوف

کتابی که ما در ایران به نام رؤیای ایتالیایی می‌شناسیم کتابی است که نویسنده‌ی اهل مولداوی، ولادیمیر لورچنکوف سال ۲۰۰۳ به روسی نوشته و راس آفبرگ در سال ۲۰۱۴ به انگلیسی برگردانده است. این کتاب در انگلیسی «the good life elsewhere» نامیده شده و نظرات زیادی را هم به خود جلب کرده است.

داستان کتاب رؤیای ایتالیایی، داستان گروهی مردم مولداوی است که رؤیای مهاجرت به بهشت ذهنی خودشان، ایتالیا را در سر می‌پرورانند و در این مسیر تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند. در این داستان روابط رو به رشد مولداوی با اتحادیه‌ی اروپا، بیگانه‌ستیزی ایتالیا و سایه‌ی روسیه که هنوز بر سر مولداوی سنگینی می‌کند هم به تصویر کشیده شده‌اند. شخصیت اصلی داستان پسری به نام سرافیم است که از ده‌سالگی عاشق ایتالیا بوده و اطلاعات بسیار زیادی درباره‌ی این کشور دارد. او رهبری همراهان و هم‌محلی‌هایش در رفتن به رم را بر عهده دارد و نقطه‌ی امید این مردم به‌حساب می‌آید. هرچند هیچ‌چیز به این سادگی پیش نمی‌رود.

کتاب رؤیای ایتالیایی لحنی طنازانه و جذاب دارد و با همین زبان توانسته است دردهای مردم مولداوی را به تصویر بکشد. مردم این کشور پس از جدایی از شوروی دچار مشکلات جدی اقتصادی شدند و از بیکاری و فقر رنج می‌بردند. همین باعث شد تعداد زیادی از اهالی این کشور به سرزمین‌های همسایه پناه ببرند. کتاب رؤیای ایتالیایی پس از انتشار با اقبال بسیار زیادی مواجه شد و نقدهای زیادی هم درباره‌ی آن نوشته شد. وال‌استریت ژورنال این رمان را خنده‌دار و درعین‌حال اثری برجسته نامیده و پروفایل مگ هم آن را یک کمدی جدی و غم‌انگیز نامیده است.

کتاب رؤیای ایتالیایی جایزه‌ی اولین اثر نویسنده را برای ولادیمیر لورچنکوف به ارمغان آورد و سال ۲۰۰۸ هم جایزه‌ی ادبی روسیه به این کتاب تعلق گرفت.

درباره ولادیمیر لورچنکوف، نویسنده کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی

لورچنکوف نویسنده و روزنامه‌نگار اهل مولداوی متولد سال ۱۹۷۹ در شهر کیشینف است. زمان تولد او هنوز این کشور جز اتحاد جماهیر شوروی بود و پدرش هم به‌عنوان افسر در این ارتش خدمت می‌کرد. ولادیمیر کوچک به سبب شغل پدر در کودکی بسیاری از نقاط این سرزمین پهناور از ترانس بایکال تا بلاروس، اوکراین، مجارستان و بخش‌هایی از مغولستان را دیده بود. او بعدها در مولداوی در رشته‌ی روزنامه‌نگاری درس خواند و یک دهه‌ی به‌عنوان خبرنگار جنایی کار می‌کرد.

او علاوه بر روزنامه‌نگاری چندین کتاب هم نوشته است که مشهورترین آن‌ها رؤیای ایتالیایی است. این همان کتابی است که نویسنده را به شهرت رسانده است. ولادیمیر لورچنکوف همچنان ساکن مولداوی است و به نوشتن ادامه می‌دهد.

ترجمه و انتشار کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی به زبان فارسی

رؤیای ایتالیایی را خانم مهسا زمانی به فارسی برگردانده و نشر کتاب را نشر خوب بر عهده داشته است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را هم همین انتشارات و با گویندگی منصور ضابطیان منتشر کرده است. کتاب صوتی منصور ضابطیان را می‌توانید در همین صفحه از فیدیبو خریداری کرده و گوش کنید.

چرا باید کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی را شنید؟

رؤیای ایتالیای یک طنز اجتماعی است که به گفته‌ی خود لورچنکوف حقیقتی تلخ را در خود دارد. او در این کتاب از این حرف می‌زند که تغییر مکان نمی‌تواند زندگی را تغییر دهد و تغییرات باید در درون افراد اتفاق بیفتند. نوشتن رؤیای ایتالیایی انتقادات زیادی را در پی داشت و درعین‌حال افراد زیادی را هم به طرفداران قلم این نویسنده اضافه کرد. این کتاب برای تمام کسانی که دوست دارند دنیا را از دریچه‌ی نگاه مردی که در فقیرترین کشور اروپایی زندگی کرده و در نوجوانی کمونیسم را تجربه کرده است ببینند، بسیار مناسب است و از افراد نوجوان تا سالخوردگان می‌توانند آن را بخوانند. شنیدن این کتاب برای عصرهای طولانی تابستان و تمام زمان‌هایی که در ماشین، مترو و ... می‌گذرانید یک انتخاب خوب به‌حساب می‌آید.

در بخشی از کتاب صوتی رؤیای ایتالیایی می‌شنویم

نزدیک ماه فوریه، روستاییان اهل لارگا تصمیم گرفتند اولین دوره‌ی مسابقات کرلینگ خوب را برگزار کنند. زمین بسیار گرم بود و ساقه‌های ذرت خشک‌شده در طویله‌ها حتی خشک‌تر شده بودند و با اندوه در انتظار آغوش گرم آتش بودند. در چنین شرایطی، به‌علاوه‌ی نبودن محوطه‌ی هاکی یخی در شهر، آن‌ها تصمیم گرفتند روی خاک ساده بازی کنند. بازیکنان سنگ را روی زمین می‌کشیدند تا اینکه نوعی تخته‌ی چرخ‌دار زیر آن گذاشتند. واسیلی، راننده‌ی تراکتور، آن را به‌سرعت ساخته بود. بازی ظهر شروع می‌شد و جمعیت به این موضوع کاملاً بی‌توجه بود که پدر پایسی، کشیش روستا، قبلاً کل مسابقه‌ی کوچک را نفرین کرده و آن را «توهم شیطانی از یک ایتالیای شیطانی» نامیده بود.

نیکیتا تیکاچ که شیک‌ترین لباس‌هایش را پوشیده بود روستاییان را مخاطب قرار داد: «مثل سربازها تمرین کنین، مثل ژنرال‌ها پیروز بشین. درسته که گلوله پرواز می‌کنه، ولی شمشیر هم هرگز بی‌استفاده نمی‌مونه. شما می‌خواین به ایتالیا برین، قبل از حریف، ورق آس رو پایین نیارین... منظورم اینه که شما باید اون سنگ رو هل بدین! آماده‌این؟»

بازیکنان فریاد زدند: «آماده!»

در سوت دمیده و بازی شروع شد. درست است، قرار بود بازیکنان کرلینگ اهل لارگا با سنگ چهل‌وپنج پوندی بازی کنند. سنگی که آن‌ها داشتند تقریباً سیصد پوند وزن غیرمجاز داشت؛ لارگایی‌ها تصمیم گرفتند در سخت‌ترین شرایط تمرین کنند تا حداکثر نتیجه را به دست آورند. با این روش آن‌ها مطمئناً واجد شرایط مسابقات بین‌المللی می‌شدند.

نیکیتا از تریبونی که خودش سریعاً درست کرده بود بازیکنان را بدون کمترین هیجانی تماشا می‌کرد. تیکاچ تقریباً هر دقیقه در گلویش آب کوزه‌ای را قرقره می‌کرد که چند سال پیش در فروشگاه روستا پیداکرده بود.

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
929.۵۳ مگابایت
مدت زمان
۰۶:۴۶:۱۱
نویسندهولادیمیر لورچنکوف
مترجممهسا زمانی
راویمنصور ضابطیان
ناشرکتاب صوتی نشر خوب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۹/۱۱/۱۸
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۹۲۹.۵۳ مگابایت
۰۶:۴۶:۱۱

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4
از 5
براساس رأی 86 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (1)
5
ستاره
50 ٪
4
ستاره
23 ٪
3
ستاره
15 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
8 ٪
52 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
س
سعید ساعی
۱۳۹۹-۱۲-۰۳
5

با عرض ادب خدمت دوستان کتابخوان و فهیم لطفا نظرتون رو راجع به کتاب‌ها بنویسید تا جهت خرید هر کتاب بتونیم به هم کمک کنیم و تصمیم درستی بگیریم ممنون

H
HOP
۱۳۹۹-۱۱-۲۶
3

من خیلی وقته سعادت رو جز درون خودم ، جایی نجُستم

m
meh***********@gmail.com
۱۳۹۹-۱۱-۲۶
5

چقدرررررر آخه صدای این آدم دلنشینه????

م
مریم طحان
۱۳۹۹-۱۱-۲۹
5

اقای ظابطیان باز هم برامون کتاب بخونید لطفا ??

خ
خورخه بورخس
۱۳۹۹-۱۲-۰۴
4

ممنون آقای ظابطیان کتاب را چرا ترجمه کردن؟؟؟؟ تا ما بفهمیم از ما بد بخت تر هم هست در دل اروپا ،آره شما راست می گید!

9
912654****
۱۳۹۹-۱۲-۰۴
5

از اقای ضابطیان کمال تشکر رادارم که در جهت ارتقا فرهنگ کتابخوانی تلاش زیادی می کنند . بهترینهارو برایشان ارزومندم.

9
936738****
۱۳۹۹-۱۲-۲۲
5

عالی عالی عالی اجرای آقای ضابطیان فوق‌العاده بود، جذاب و غیر یکنواخت موضوع کتاب هم دوست داشتم ، طنز تلخ، فانتزی ، با غیر خسته کننده، کلی بالا و پایین ... مرسی آقای لورچنکف مرسی آقای ضابطیان :)

m
mar**********@gmail.com
۱۳۹۹-۱۲-۰۱
4

بسیار عالی،تاثیرگذار و متناسب با چالش های روز کشور????ممنون از انتشارات،مترجم و اقای ضابطیان??

9
911540****
۱۳۹۹-۱۲-۰۳
5

آقای ضابطیان همیشه عالی هستند

f
fat**********@gmail.com
۱۳۹۹-۱۲-۲۸
4

اعتراف می کنم اگه خوانش زیبای آقای ضابطیان نبود و قرار بود خودم بخونم هرگز ادامه ش نمی دادم. اما از وسطای داستان به بعد که نوع روایت دستت میاد دونستن ادامه برات جالب تر میشه و وقتی به عمق داستان فکر می کنی لذت شنیدنش دو چندان‌ میشه. من که تو خونه تکونی یه روزه تمومش کردم.

نمایش 42 نقد دیگر
4
(86)
سرگرم‌کننده 🧩 (1)
20,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
رؤیای ایتالیایی
رؤیای ایتالیایی
ولادیمیر لورچنکوف

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
رؤیای ایتالیایی
رؤیای ایتالیایی
ولادیمیر لورچنکوف
کتاب صوتی نشر خوب
4
(86)
سرگرم‌کننده 🧩 (1)
20,000
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر