دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
معجزه‌ی سپاس‌گزاری

معجزه‌ی سپاس‌گزاری

نسخه الکترونیک معجزه‌ی سپاس‌گزاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره معجزه‌ی سپاس‌گزاری

بی‌تردید تأثیر سپاس‌گزاری بر هیچ‌کس پوشیده نیست. خداوند بارها و بارها در قرآن به ما فرمان داده است که سپاس‌گزار باشیم. در نمازهای روزانه در سوره‌ی حمد می‌خوانیم: ”سپاس و ستایش مخصوص پروردگار جهانیان است.“ خداوند در سوره‌ی ابراهیم، آیه‌ی ۷، فرموده است: ”و چنین بود که پروردگارتان اعلام فرمود، اگر شکر کنید، بر نعمت شما می‌افزایم و، اگر کفران بورزید، بدانید که عذاب من سخت و سنگین است.“ آیا خداوند به سپاس‌گزاری ما نیاز دارد؟ هرگز! او بی‌نیاز مطلق است. پس، دلیل این همه سفارش به سپاس‌گزاربودن چیست؟ این است که سپاس‌گزاربودن در زندگی انسان معجزه می‌کند. اما سپاس‌گزارانه‌زیستن چگونه است؟ آیا فقط گفتن جمله‌ی ”خدایا، سپاس‌گزارم،“ برای سپاس‌گزاربودن کافی است؟ هرگز! انسان سپاس‌گزار باید در کردارش سپاس‌گزار باشد. شاید فرآیند سپاس‌گزاری با این جمله شروع شود؛ اما گفتن این جمله فقط سرآغاز ماجرا خواهد بود. درست همان‌گونه که تصورکردن برای به‌کارگیری قانون جذب فقط نقطه‌ی شروع محسوب می‌شود. در این کتاب، ۲۶تمرین ویژه برای سپاس‌گزاربودن پیشنهاد می‌شود. توجه داشته باشید این تمرین‌ها نقطه‌ی شروعی برای سپاس‌گزارانه‌زیستن هستند. نقطه‌ی شروع هستند زیرا، هرچه بیشتر از خداوند سپاس‌گزاری کنیم، باز هم کم است. برای سپاس‌گزارانه‌زیستن باید در عمل سپاس‌گزار باشیم. انسان سپاس‌گزار هرگز لب به گله و شکایت‌کردن نمی‌گشاید. او همواره خشنود است. آرامش و رضایت‌خاطر در وجودش موج می‌زند. البته هیچ‌یک از این‌ها به این معنی نیست که هیچ‌گونه دشواری یا مانعی در زندگی او وجود نخواهد داشت. شاید حتی دشواری‌های زندگی چنین انسان‌هایی بیشتر باشد؛ اما آنان می‌کوشند همواره نعمت‌های زندگی‌شان را قدر بدانند و از رنج‌ها یا دشواری‌های زندگی‌شان درس بگیرند. انسان‌های سپاس‌گزار هرگز سؤال نمی‌کنند که چرا چنین رویدادی برای من اتفاق افتاد. آنان می‌کوشند به حکمت موجود در آن رویداد پی ببرند. آنان این حقیقت را می‌دانند: خدا گر زحکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری بنابراین، بسته‌شدن در اول را با رویی گشاده می‌پذیرند و می‌کوشند به حکمت آن پی ببرند و به دلیل گشوده‌شدن در دیگر نیز همواره سپاس‌گزار خواهند بود. گاهی بسیاری از نعمت‌های ارزشمند زندگی‌مان برای ما عادی می‌شوند. تمرین‌های این کتاب کمک می‌کنند تا همواره به نعمت‌های زندگی‌مان بیندیشیم و آن‌ها را قدر بدانیم. قدردانستن نعمت‌ها به این معنی است که به‌خوبی از آن‌ها استفاده کنیم. پس از تمام‌شدن دوره‌ی ۲۶روزه‌ی این تمرین‌ها بکوشید آن‌ها را همواره تکرار کنید. در واقع باید بکوشید سپاس‌گزارانه‌زیستن را به عادت سازنده و جدید زندگی‌تان تبدیل کنید. شاید این تمرین‌ها ساده به‌نظر برسند؛ اما شروعی مناسب برای سپاس‌گزارانه‌زیستن خواهند بود. امید است که بتوانید به‌معنای‌واقعی سپاس‌گزارانه زندگی‌کنید.

ادامه...

مشخصات معجزه‌ی سپاس‌گزاری

نظرات کاربران درباره معجزه‌ی سپاس‌گزاری

یه دوره من افسرده شده بودم و فکر میکردم من چقد بدبختم. همچنین بیکار هم بودم.شروع کردم این کتاب رو‌خوندم یه دوره ۲۸ روزه خاص داره واقعا متوجه شدم خیلی چیزای خوب تو زندگیم هست که نمیبینمشون.حتما توصیه میکنم بهتون
در ۲ سال پیش توسط فاطمه پیری ( | )
کتاب خوبیه ولی فکر نکنم راندا برن از ائمه‌ی ما سخن و حدیث به عنوان مثال و مرجع آورده باشه. ترجمهٔ دقیق را میپسندم. نه ترجمه‌ی دلبخواه را. کاش این بخش‌ها را هم در نمونه می آوردید.
در ۱ سال پیش توسط ela...sh5 ( | )
مگه ایشون مسلمان هستن یا بر گرفته از آیات قرآن نوشته شده چرا اول کتاب اشاره داره به کلام قرآن... آیا این ترجمه شک و شبه ای ایجاد نمیکنه ؟؟؟
در ۱ سال پیش توسط 935...158 ( | )
این کتاب بسیار تأثیرگذار است وزندگیت رو متحول می کنه و نگاه مثبت به همه چی پیدا می کنی وحالتو خوب می‌کنه به شرطی که انجامش بدی تمرین هاشو
در ۱ سال پیش توسط leila Karkon ( | )
عااالیه این کتاب ، هنوز تمریناتش رو کامل انجام ندادم ولی تا همینجا کلی از اشتباهاتم رو فهمیدم
در ۱ سال پیش توسط باران ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۰
  • ۱۱
  • بعدی ›
  • آخرین ››