دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
دانش ثروتمند شدن

دانلود کتاب پرفروش علم ثروتمند شدن اثر والاس د. واتلز

نسخه الکترونیک دانش ثروتمند شدن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی دانش ثروتمند شدن

حتما شما نیز درباره کتاب‌هایی نظیر قانون جذب شنیده‌اید، این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید ثروتمند شوید و زندگی خود را دگرگون کنید. همان‌گونه که می‌دانید ثروت موضوع مهمی در زندگی ما انسان‌ها به شمار می‌آید، هر چند مسائل مهم دیگری نیز برای داشتن یک زندگی خوب مطرح هستند اما آن‌ها از اهمیت ثروت نمی‌کاهند. بهره‌مندی از ثروت و درآمد بالا می‌تواند موجب افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس شما بشود و جایگاه اجتماعی شما را ارتقا ببخشد. یکی  از کتاب‌هایی که با مطالعه عمیق می‌توانید راه‌های مناسبی برای کسب ثروت پیدا کنید، کتاب علم ثروتمند شدن است. این کتاب به طور خلاصه می‌گوید که باید توجه داشته باشید ثروت و موفقیت در زندگی بیشتر از اراده به تلاش هدفمند نیاز دارد.

درباره کتاب علم ثروتمند شدن، اولین کتاب در حوزه موفقیت

بله! درست خواندید، کتاب دانش ثروتمند شدن را می‌توان اولین اثری دانست که وسیله و امکان دگرگون شدن زندگی را به مردان و زنانی تلاشگر می‌آموزد. لازم است به یاد داشته باشید که رهنمودهای این کتاب به صورت انتزاعی نیستند و نتایج عملی ارزشمندی را در زندگی شما به همراه می‌آورند. اگر به دنبال آن هستید که در زندگی خود به ثروتی قابل توجه دست پیدا کنید، این کتاب منتظر شماست.

همه ما می‌دانیم که در ستایش فقر سخنان زیادی گفته شده است اما به خوبی می‌دانیم در شرایطی که فقیر هستیم به هیچ عنوان امکان شکوفایی استعدادها و توان‌مندی‌هایمان وجود ندارد. به همین خاطر لازم است که با ثروتمند شدن شانس پیشرفت بیشتر و رفتن به دنبال علاقه‌های خودمان را فراهم کنیم. به عبارتی می‌توان گفت که هدف زندگی پیشرفت است و همه ما حق داریم که برای پیشرفت بیشتر به ظرفیت‌های جدیدتری دست پیدا کنیم و می‌توانیم بگوییم فردی ثروتمند است که در زندگی هر آنچه ظرفیتش را دارد به دست بیاورد.

درون‌مایه کتاب علم ثروتمند شدن

همان‌طور که می‌دانید مسئله کسب ثروت یکی از مناقشه‌برانگیزترین موضوعات در الهیات مسیحی به شمار می‌آید، پیروان مذهب پروتستان کار و جمع‌آوری ثروت را امر پسندیده‌ای می‌دانند. جامعه شناس برجسته آلمانی ماکس وبر نیز در کتابی به نام اخلاق پروتستانی و روح سرمایه‌داری به طور کامل به این مسئله اشاره کرده است.

کتاب علم ثروتمند شدن نیز مدعای ساده‌ای دارد و آن‌هم این است که میل به کسب ثروت هیچ مشکل و ایرادی ندارد و این میل، تمایلی حقیقی، ارزشمند و شایسته ستایش است. پس ضرورتی نیست که این میل را سرکوب کنیم و خودمان را شایسته سرزنش بدانیم.

به گمان نویسنده این کتاب، سه عامل و محرک اصلی برای زندگی انسان‌ها وجود دارد که این سه محرک، جسم، ذهن و روح نام دارند. به گمان نویسنده هیچ یک از این سه موجودیت بر دیگری برتری ویژه‌ای ندارد و هیچ یک از آن‌ها به تنهایی نمی‌توانند انسان‌ها را به موفقیت و شکوفایی برسانند.  پس ضرورت دارد که هر سه محرک و عامل در کنار یک‌دیگر با هم کار کنند.

مسئله واضح است انسان‌ها بدون برآورده کردن نیازهای جسمانی، نمی‌توانند قدرت و بنیه کافی برای تعالی روح و ذهن خود پیدا کنند. دسترسی به کتاب‌ها و تفکر بر سر مسائل مختلف، نیازمند بهره‌مندی از نوعی فراغت و بهره‌مندی از حداقل ضروریات زندگی است.

ساختار کتاب دانش ثروتمند شدن

کتاب علم ثروتمند شدن رویکردی بسیار عملگرایانه و نتیجه محور دارد و از پرداختن به حواشی و نظریات فلسفی تا حد امکان اجتناب می‌کند. کتاب فوق را می‌توان یک خودآموز برای کسب ثروت به شمار آورد. هر چند فصل‌های اولیه کتاب به تعدادی از مبانی فکری نویسنده به طور مختصر اشاره می‌کند. در اثر فوق، ثروتمند شدن بیش از آن‌که متاثر از محیط زندگی، استعداد، زندگی سخت‌گیرانه و صرفه‌جویانه باشد نتیجه به کار بردن روش‌های معینی است که زندگی انسان‌ها را دستخوش تغییر می‌دهد.

به گفته نویسنده عموم ثروتمندان، بهره هوشی‌ای در حد میانگین اعضای جامعه دارند و به جای آن‌که انسان‌هایی صرفه‌جو یا خسیس باشند با گشاده‌دستی به دیگران هدایای ارزشمندی می‌دهند. وجود انسان‌های فقیر و غنی در یک محیط نیز نشان می‌دهد که محیط زندگی انسان‌ها تاثیر ناچیزی بر وضعیت درآمدی‌شان می‌گذارد.  پس به عبارت بهتر برای ثروتمند شدن لازم نیست که به یک ابرانسان تبدیل شویم و کارهای بسیار پیچیده و دور از ذهنی را انجام دهیم.

دانش ثروتمند شدن سرشاز از تکنیک‌هایی است که آنم‌ها را می‌توانید به راحتی در زندگی خود به کار ببندید و  متوجه تاثیرات آن بشوید.

درباره والاس واتلز، فردی فقیر که به ثروت فراوان دست یافت

والاس د واتلز در سال 1860 در شهر نوندای ایالت ایلینویز آمریکا دیده به جهان گشود. او به خانواده‌ای فقیر تعلق داشت، پدرش در مزرعه کوچکشان کار می‌کرد و مادرش به عنوان یک پیشخدمت روزگار را می‌گذراند. والاس تنها فرزند این خانواده بود و از همان دوران کودکی به عنوان کارگر در مزرعه پدرش کار می‌کرد. او دو دهه اول زندگی خود را در همان مزرعه خانوادگی سپری کرده است. والاس هنگامی‌که 27 سال داشت با خانم ابی والترز ازدواج کرد که حاصل این ازدواج سه فرزند به نام‌های راسل، آگنس و فلورانس بود. بیشتر اطلاعاتی که از زندگی والاس باقی مانده، توسط دخترش فلورانس جمع‌آوری شده است. او زندگینامه پدرش را برای یک مجله مشهور آمریکایی ارسال کرد تا آن‌ها بتوانند چاپش کنند.

والاس با وجود آن‌که درآمد کمی داشت توانست برای ادامه تحصیل به دانشگاه برود. او پس از پایان تحصیلاتش به فعالیت سیاسی نیز روی آورد و عضو حزب سوسیال مسیحی ایالات متحده آمریکا شد و به تدریج توانست زندگی خود را با توجه به شناختش از کشاورزی و زمین‌داری افزایش دهد.

از او کتاب‌ها و آثار ارزشمندی در حوزه خودیاری باقی مانده است. نهایتا این نویسنده موفق و ثروتمند در سال 1911 درگذشت.

دانلود کتاب علم ثروتمند شدن را به چه افرادی توصیه می‌کنیم؟

خرید و خواندن کتاب الکترونیکی علم ثروتمند شدن برای همه علاقه‌مندان به حوزه خودیاری و افرادی که به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود هستند، مناسب است. این کتاب برای همه کارکنان، مدیران شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار قابلیت استفاده دارد و مشاوران شرکت‌ها و کمپانی‌ها نیز می‌توانند آن را مطالعه کنند.

ترجمه کتاب علم ثروتمند شدن به فارسی

کتاب علم ثروتمند شدن به زبان‌های مختلفی در سراسر دنیا ترجمه شده است و به دلیل اهمیتش توسط مترجمان مختلفی به زبان فارسی برگردانده شده است. از ترجمه‌های این کتاب می‌توان به ترجمه محسن مجدی کیا توسط انتشارات آرایان و ترجمه محمد صادق غلامحسین زاده به وسیله انتشارات نسل نواندیش اشاره کرد. این اثر ترجمه روان و ساده‌ای دارد و خواندنش شما را خسته نمی‌کند.

در بخشی از کتاب علم ثروتمند شدن می‌خوانیم:

برای ثروتمند شدن به روشی علمی قرار نیست که شما قدرت اراده تان را بر هر چیزی غیر از خودتان اعمال کنید. زیرا در هر صورت چنین حقی ندارید. این درست نیست که اراده تان را بر دیگر مردان و زنان اعمال کنید تا مجبور به انجام آنچه شما می خواهید شوند. مجبور کردن مردم با قدرت ذهن به همان اندازه وادار کردن آن ها با قدرت بدنی, غلط است. چه افراد را با قدرت بدنی به انجام کارها برای خود مجبور کنید و چه با ابزار ذهن در هر دو حالت آن ها را تا حد بردگی خفیف کرده اید؛ تنها تفاوت در روش کار است. اگر گرفتن چیزی از مردم با نیروی بدنی دزدی باشد. در نتیجه گرفتن با نیروی ذهنی نیز دزدی است و هیچ تفاوتی در اصل مطلب ندارد.

شما حق ندارید که از قدرت اراده تان بر روی شخصی دیگر, حتی «برای صلاح خودش» استفاده کنید؛ زیرا شما نمی دانید صلاح اوست. دانش ثروتمند شدن به کوچک ترین اعمال قدرتی بر هیچ کس دیگری احتیاج ندارد. در واقع هرگونه تلاشی در استفاده از اراده تان بر دیگران فقط به شکست اراده خود شما منجر می شود.

حتی لازم نیست که شما اراده تان را بر چیزها اعمال کنید تا آن ها را واداریه حرکت به سمت خود کنید. زیرا این کار در حقیقت تلاش به وادار ساختن خداست و همان قدر که گستاخانه است. احمقانه و بی فایده نیز هست. به همان اندازه که لازم نیست از قدرت اراده تان برای طلوع خورشید استفاده کنید. نیازی نیست که خدا را مجبور به دادن چیزهای خوب به خود کنید.

نیازی نیست تا از قدرت اراده تان برای غلبه بر نیروی فرضی مخالف استفاده کنید؛ زیرا باعث می شوید که لجاجت و سرکشی در شما ساکن شود.


مشخصات دانش ثروتمند شدن

نظرات کاربران درباره دانش ثروتمند شدن

این کتاب با اینکه کوتاهه ولی نکات باارزشی داره و قانون جذب رو خوب توضیح داده( تجسم خلاق، شکرگزاری، تمرکز بر روی خواسته ها ) و نکات مهم بیشتری که برای ثروتمند شدن داره همش مفید و آموزنده بود
در ۶ ماه پیش توسط fsk...e62 ( | )
کتاب ساده اما بینظیره.فوقالعاده س
در ۸ ماه پیش توسط محمود مروتی ( | )
کتاب فوق العاده خوبیه
در ۹ ماه پیش توسط میر حسین مدنی ( | )
بسیار عالی
در ۱ سال پیش توسط نیره سادات قاسمی زادیان ( | )
بسیار کتاب خواندنی و لذت بخشی است. گنج های بسیاری در این کتاب است. البته نشر نسل نواندیش هم در لذت بخش شدن کتابها، سهم بسزایی دارد. از نویسنده و مترجم و ناشر و گروه خوب فیدیبو بسیار ممنونم
در ۱ سال پیش توسط نیره سادات قاسمی زادیان ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››