0
معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه صوتی ارباب حلقه‌ها

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه صوتی ارباب حلقه‌ها

3 عنوان صوتی

آیا جی. آر. آر تالکین را می‌شناسید؟ مجموعه سری کتاب‌های صوتی ارباب حلقه‌ها را چطور؟ بگذارید سوال را جور دیگری بپرسیم؛ کسی را می‌شناسید که با ارباب حلقه‌ها آشنایی نداشته باشد؟ کتاب‌های پرفروشی که به‌خوبی دنیای فانتزی را در ذهن خوانندگان خود به تصویر می‌کشند. دنیایی که هر چیزی بخواهید، در آن‌ پیدا می‌کنید؛ از نبرد خیر و شر گرفته تا عشق، وفاداری، غم و شادی. اصلاً مگر می‌شود ارباب حلقه‌ها را نخواند، ندید و دوست نداشت؟

جی. آر. آر تالکین، نویسنده‌ی مشهور این سه‌گانه از استادان مشهور رشته‌ی لغت‌شناسی بود. او به افسانه‌ها، اسطوره‌ها و آرکی‌تایپ‌ها بسیار علاقه داشت و در این زمینه مطالعات بسیاری انجام می‌داد. او از همان کودکی به ثبت تصاویر مناظر طبیعی می‌پرداخت و آلبومی از مکان‌های دیدنی و بکر در ذهن خود برپا کرده بود.

تالکین از کودکی به خواندن و نوشتن نیز تمایل زیادی نشان داد. به‌طوری‌که در چهارسالگی می‌توانست بخواند و نوشتن را نیز از شش‌سالگی آغاز کرد. او در دوران نوجوانی به سراغ کتاب‌هایی رفت که دنیای افسانه‌ای جالبی را خلق کرده بودند؛ از جمله آلیس در سرزمین عجایب و آثار جورج مک‌دونالد. همین باعث شکل‌گیری ریشه‌ای قوی از داستان‌ها و باورهای فولکلور در او شد و او را بیش‌ازپیش به سمت این دنیا کشاند. در نهایت او در سال 1937 توانست نخستین اثر خود را، یعنی «هابیت» به انتشار برساند.

پس‌از این اثر بود که در سال 1954 و 1955 توانست کتاب «ارباب حلقه‌ها» را تالیف کند. او این کتاب را تنها در یک جلد نوشت و تحت ‌عنوان ارباب حلقه‌ها منتشر کرد؛ اما ناشران کتاب تصمیم گرفتند برای کم‌حجم‌ترکردن کتاب و خواندن بهتر، آن را به یک سه‌گانه تبدیل کنند و به‌ترتیب با نام‌‍‌های یاران حلقه، دو برج و بازگشت شاه به انتشار برسانند.

پس‌از انتشار این کتاب‌ها، محبوبیت تالکین که پیش‌از این با «هابیت» به اسم و رسم گسترده‎ای دست یافته بود، دوچندان شد. این کتاب در زمره‌ی بهترین کتاب‌های قرن بیستم قرار گرفت و توانست در مدت کوتاهی در تمام جهان طرفداران بسیاری پیدا کند. این مجموعه در ایران نیز توسط رضا علیزاده به ترجمه رسیده است. راستی اگر بخواهید در مدت زمان کوتاه‌تری این سه‌گانه‌ی جذاب و پرماجرا را تمام کنید، می‌توانید در فیدیبو به مجموعه سری کتاب‌های صوتی ارباب حلقه‌ها گوش دهید و قدم در مسیری بگذارید که پرماجرا، خطرناک و دلهره‌آور است.


کتاب‌های سری ارباب حلقه‌ها را با چه ترتیبی بخوانیم؟

ارباب حلقه‌ها در واقع دنباله‌ای از کتاب اول تالکین، یعنی هابیت است. در همان سرزمینی که هابیت شکل می‌گیرد، ارباب حلقه‌ها نیز خلق می‌شود و در سه داستان یاران حلقه، دو برج و بازگشت شاه روایت خود را پی می‌گیرد. اما داستان و ترتیب این سه کتاب به چه صورت است؟

کتاب اول یاران حلقه نام دارد. این کتاب داستان گروهی نه‌نفره را روایت می‌کند که برای نابودی حلقه‌ی قدرت، پا در سفری خطرناک و مهیج می‌گذارند. حلقه‌ی قدرت حلقه‌ای است که سائورون، ارباب تاریکی‌ها آن را برای خود می‌سازد و این حلقه عامل بقای او به‌شمار می‌رود. او در جنگی که با الف‌ها و آدم‌ها دارد، حلقه را از دست می‌دهد و به همین علت قدرتش نیز روبه‌زوال می‌رود. حلقه‌ مدت‌ها جابه‌جا می‌شود و در دست افراد مختلفی قرار می‌گیرد تا آن‌که به هابیتی از سرزمین میانه، یعنی بیلبو بیگنز می‌رسد. او در شب تولد 101 سالگی خود، حلقه را به فرودو بیگنز که برادرزاده‌اش است، می‌دهد تا آن را از بین ببرد. در کتاب یاران حلقه شاهد شکل‌گیری یک گروه نه‌نفره از فرودو و دوستانش خواهید بود که در صدد نابودی آن حلقه راهی کوه آتش می‌شوند. نسخه‌ی صوتی این جلد را می‌توانید با صدای آرمان سلطان‌زاده، سحر بیرانوند و مریم پاک‌ذات در فیدیبو بشنوید.

کتاب دوم از مجموعه سری کتاب‌های صوتی ارباب حلقه‌ها، دو برج نام دارد. این کتاب در ادامه‌ی داستان یاران حلقه به روایت سرنوشت آن‌ها می‌پردازد. هرکدام از این افراد در دست گروهی از دشمنان گرفتار شده‌اند و تنها سم و فرودو می‌توانند خود را نجات دهند. بنابراین از دوستان‌شان جدا می‌شوند و به سمت کوه آتش می‌روند. در همین حین، سائورون که در حال بازیابی قدرت خود است، برای نابودی دنیای انسان‌ها دست به نقشه‌هایی می‌زند که یکی از آن‌ها، اتحاد با فردی چون سارومان است. 

این کتاب اسم‌ها و موقعیت‌های مکانی مختلفی را دربرمی‌گیرد؛ به همین علت شاید در طول خواندن آن بسیاری از اسم‌ها را فراموش کنید اما گوش‌دادن به صدای آرمان سلطان‌زاده که هرچه رساتر این کتاب را می‌خواند، می‌تواند به آشنایی شما با اسامی و فضاها کمک کند.

کتاب پایانی تحت‌عنوان بازگشت شاه در سال 1955 منتشر می‌شود. این کتاب به ادامه‌ی سفر سخت و طاقت‌فرسای فرودو و سم می‌پردازد که راه کوه آتش را در پیش گرفته‌اند. کوه آتش محل تولد حلقه‌ی قدرت است که نابودی آن نیز در همین محل میسر خواهد بود. اما آیا فرودو به‌عنوان وارث این حلقه می‌تواند از پس سختی راه بربیاید و آن را به نابودی برساند؟ در‌حالی‌که از آن طرف سائورون با قدرتی که پیدا کرده است، به جنگ ساکنان سرزمین میانه می‌رود. سرنوشت این سرزمین در دستان فرودو است و همه‌ی نگا‌ه‌ها به او. چه کسی در این نبرد، برنده بیرون خواهد بود؟

گوش‌دادن به جلد آخر مجموعه سری کتاب‌های صوتی ارباب حلقه‌ها می‌تواند هیجان را در شما به حداکثر برساند؛ به‌طوری‌که دست از کار می‌کشید و هوش و حواس‌تان را به نبرد تاریکی و نور می‌دهید. آرمان سلطان‌زاده، ماهتینار احمدی و مریم پاک‌ذات همراه شما هستند تا این سفر را در کنار یاران حلقه به پایان برسانید.3 عنوان

3 عنوان