0
معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه الکترونیکی آگاتا کریستی

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه الکترونیکی آگاتا کریستی

10 عنوان متنی

مجموعه کتاب‌های آگاتا کریستی شما را در دل حوادث معمایی و پلیسی می‌اندازد. به‌طور کلی این مجموعه را می‌توان به دسته‌های مختلفی همچون ماجراهای هرکول پوآرو و ماجراهای دوشیزه مارپل تقسیم کرد. اولین شخصیت مشهور کتاب‌های آگاتا کریستی، هرکول پوآرو، در سال 1916 در ذهن آگاتا کریستی و در رمان پلیسی ماجراهای اسرارآمیز در استایلز خلق شد. این رمان را 4 سال بعد انتشارات جان لین آمریکا به چاپ رساند. اندک اندک طرفداران رمان‌های پلیسی به شخصیت هرکول پوآرو علاقه پیدا کردند. این علاقه و طرفداری آن‌قدر زیاد بود که به ساخت سریالی با نام پوآرو ختم شد. آگاتا کریستی با نوشتن رمان‌های معمایی قصد داشت خواننده را به جهانی دیگری ببرد. او را چند ساعتی به تفکر وادارد و خواننده را تا انتهای کتاب با شوق و هیجان فراوان بکشاند. در این کار موفق هم شد. حالا هیچ نویسنده‌ای نمی‌تواند در نوشتن رمان‌های معمایی و جنایی به پای آگاتا کریستی برسد. 

رمان‌های آگاتا کریستی، معمولا پراکنده هستند؛ به همین دلیل یافتن و خواندن آن‌ها کمی سخت به‌نظر می‌رسد. فیدیبو در حل مشکل بسیار موفقیت بوده است. فیدیبو با ارائه‌ی مجموعه الکترونیکی کتاب‌های آگاتا کریستی چاپ نشر ویدا، شما را به هیجان خواندن بهترین رمان‌های پلیسی و معمایی دنیا دعوت می‌کند. 


کتاب‌های سری آگاتا کریستی را با چه ترتیبی بخوانیم؟

اولین کتابی که باید از این مجموعه بخوانید کتاب ماجرای ستاره غرب است. خود این کتاب از چند عنوان مثل تراژدی ملک اربابی مارسدون و آپارتمان ارزان تشکیل شده است. در این داستان‌ها مثل بسیاری از ماجراهای پوآرو، این کارآگاره باید پرده از راز یک ماجرای جنایی بردارد. 

ماجراهای تامی و توپنس دومین کتابی است که باید از این مجموعه بخوانید. این کتاب مجموعه‌ی بسیاری از داستان کوتاه‌های هیجان‌انگیز آگاتا کریستی را در دل خود جا داده است. کتاب با داستان تامی و توپنس، شروع می‌شود. توپنس به‌دنبال اتفاقی است که به زندگی مشترک سرد و بی‌روح شش ساله‌ی آن‌ها هیجانی بدهد. این زوج، بر اثر یک اتفاق وارد حل پروسه‌ی پرونده‌های جنایی و معمایی می‌شوند. توپنس خوشحال از این اتفاق در تلاش است همسر خود همراهی کند. 

اگر خیال می‌کنید تنها پوآرو، تامی و توپنس شخصیت‌های موفق داستان‌‎های کریستی هستند؛ باید جلد سوم محموعه آگاتا کریستی را بخوانید. این جلد با عنوان آقای کوئین در رویستون، از شخصت تازه‌ای به‌نام آقای کوئین پرده‌ برداری می‌کند. داستان‌های نفس‌گیر آقای کوئین اجازه نمی‌دهند حتی یک لحظه کتاب را زمین بگذارید. 

در جلد چهارم مجموعه با نام لیستردیل، شخصیت‌های متفاوت و مختلفی می‌بینید. این جلد مجموعه‌ای از داستان کوتاه‌های کریستی را به نمایش می‌گذارد. ظاهرا داستان‌ها نقطه‌ی مشترکی با هم ندارند و هر کدام فضای روایتی خاص خود را پیش می‌گیرند. 

چه رازی پشت مرگ خانم جونز است؟ تنها با خواندن جلد پنجم مجموعه می‌تواند به پاسخ این سوال برسید. دوشیزه مارپل، از شخصیت‌های محبوب کریستی، در کتاب راز مرگ خانم جونز یکی از نقش‌های اصلی را بازی می‌کند. 

آماده‌ی آشنایی با یک شخصیت معمایی هستید؟ در جلد ششم مجموعه با عنوان ماجراهای پارکر پاین، هر لحظه باید منتظر غافلگیری جدیدی باشید. این کتاب از مجموعه داستان‌هایی تشکیل شده است که شخصیت اصلی آن‌ها را پارکر پاین بازی می‌کند. پارکر پاین ذربین به‌دست هر لحظه به دنبال پیداکردن سرنخ معماها و ماجراهاست. 

در جلد هفتم این مجموعه با عنوان ماجرای پودینگ کریسمس، هرکول پوآرو به‌دنبال یافتن یاقوت‌های قرمز گم‌شده می‌افتد. داستان از این قرار است که تنها پسر حاکم ثروتمند برای ازدواج با دختر عموی خود به انگلستان سفر می‌کند. در این سفر او با خود مقداری زیادی طلا از جمله یاقوت‌های قرمز بسیار ارزشمند می‌آورد. اما یاقوت‌ها دزدیده می‌شوند و به روز عروسی نمی‌رسند. یاقوت‌ها را چه کسی دزدیده است و به کجا برده است؟ تنها هرکول پوآرو می‌تواند پاسخ این سؤال را بیابد. 

در جلد هشتم مجموعه‌ی آگاتا کریستی با عنوان آخرین جلسه‌ی احضار ارواح، بار دیگر حل‌کردن معماها به دوش پوآرو  و مارپل می‌افتد. این جلد کتاب‌ها از مجموعه داستان‌های معمایی تشکیل شده است. در این داستان‌ها دو کارگاه اصلی در تلاش هستند برای اتفاقات نامعقول، دلیلی منطقی و واقعی پیدا کنند. فضای داستان‌ها با هم کاملاً متفاوت است. در یکی از داستان‌ها کارآگاه‌ها به سراغ خانه‌ی تسخیرشده می‌روند و در داستان بعدی سعی بر حل معمای عروسک‌های شیطانی را دارند. 

در جلد نهم، آگاتا کریستی گشتی در اساطیر یونانی می‌زند. این کتاب با عنوان کمربند هیپولیتا با تابلوی جنجالی هیپولیتا از زنان زیبا و قدرتمند یونانی آغاز می‌شود. در این داستان هم شما شاهد حل یک معما توسط هرکول پوآرو هستید. این بار معما دشوارتر است چون به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد. 

جلد دهم با عنوان سه موش کور، یکی از مشهورترین داستان کوتاه‌های آگاتا کریستی را در دل خود جا داده است. داستان سه موش کور، در ابتدا روایتی 20 دقیقه‌ای برای رادیو بود که آگاتا کریستی نوشت. بعد از آن آگاتا کریستی، داستان را گسترش داد و آن را به یک نمایشنامه تبدیل کرد. در حین نوشتن نمایشنامه تله موش ایده‌ی نوشتن داستان کوتاه سه موش کور به ذهن او رسید. ماجرای نمایشنامه آنقدر برای آگاتا کریستی مهم و حیاتی بود که تا زمان اجرای نمایش، اجازه‌ی چاپ این داستان کوتاه را به کسی نداد. سه موش کور، روایت اتفاقی عجیب در زندگی زوج جوان است که یک مهمانخانه را اداره می‌کنند. در جلد دهم علاوه‌بر این داستان، فرصت خواندن چندین داستان جذاب دیگر هم دارید. 

اگر به دوشیزه مارپل علاقه‌ی زیادی دارید؛ آخرین جلد مجموعه را بخوانید. جلد یازدهم مجموعه‌ی آگاتا کریستی با عنوان حماقت گرینشاو، معماهایی را طرح می‌کند که گره بازکردن آن‌ها در دستان دوشیزه مارپل است. هیجان این کتاب آنقدر زیاد است که بی‌شک یک نفس آن را تا انتها ورق می‌زنید.