0
رابرت کیوساکی

معرفی کتاب‌های رابرت کیوساکی

نویسنده

کتاب های موفقیت رابرت کیوساکی

زندگی‌نامه‌ی رابرت کیوساکیn>

رابرت کیوساکی اقتصاددان، سرمایه‌گذار و نویسنده در 8 آوریل سال 1947 در هاوایی متولد شد. او ملیتی ژاپنی-آمریکایی دارد و در خانواده‌ای تحصیل کرده و مرفه بزرگ شد. کیوساکی پس از اتمام  دوره دبیرستان برای ادامه تحصیل به نیویورک رفت و با عنوان افسر عرشه در مقطع کارشناسی در سال 1969 فارغ‌التحصیل شد. او برای مدت کوتاهی در ارتش آمریکا خدمت کرد. رابرت کیوساکی در سال 1994 با کیم کیوساکی ازدواج کرد.

شکست‌های پی در پی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی پس از پایان دوره دانشگاه برای مدتی به در ارتش پیوست. او در سال 1977 و پس از پایان جنگ آمریکا و ویتنام تصمیم گرفت از ارتش جدا شود و کسب و کار خود را راه اندازد. تولید کیف پول مردانه اولین تجربه‌ی رابرت کیوساکی در این زمینه بود. اگرچه در ابتدا فروش چشم‌گیری نداشت اما پس از چندی، شرکت او به شهرت رسید و سود چند میلیون دلاری را عاید رابرت کیوساکی کرد. اگرچه محصولات شرکت کیوساکی بسیار مورد توجه مجلات مطرح مانند  ساکسز مگزین قرار گرفت، اما در نهایت این شرکت ورشکسته شد.

نویسنده‌ی کتاب پرفروش پدر پولدار و پدر فقیر، پس از تجربه‌ی اولین شکست خود تصمیم گرفت شانس خود را تجارت خرده فروشی امتحان کند. او در دومین شرکت خود به تجارت پوشاک مشغول بود. اما تلاش‌های او باز نتیجه‌ای در بر نداشت و او برای بار دوم ورشکست شد.

موفقیت‌های مالی رابرت کیوساکی

تجربه‌ی دو شکست اول رابرت کیوساکی او را به تغییر زمینه کاری ترغیب کرد. کیوساکی شرکت مشهور ارهارد را خریداری کرد و تصمیم گرفت مفاهیم تجارت، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی را در قالب سمینار به دیگران آموزش دهد. سومین ایده‌ی او برای راه اندازی کسب و کار شخصی‌اش بسیار موفق عمل کرد و شرکت او درآمد قابل توجهی از فروش سمینارها به دست آورد.

سال 1996 برای کیوساکی سال مهمی به شمار می‌آید. او در سال 1996 تنها زمانیکه 47 سال داشت خود را بازنشسته کرد. علاوه بر آن کیوساکی در همان سال کتاب موفق «پدر پولدار و پدر فقیر» را منتشر نمود.

رابرت کیوساکی پس از بازنشستگی به شغل مورد علاقه‌ی خود یعنی سرمایه گذاری در شرکت‌های سهامی عام روی آورد. طلا و نقره و نفت از شرکت‌های مورد علاقه‌ی او برای سرمایه گذاری به شمار می‌آید. او از این راه ثروت قابل توجهی به دست آورد. به دنبال موفقیت‌های پی درپی کیوساکی در فروش کتاب پدر پولدار پدر فقیر او تصمیم گرفت یک موسسه بین‌المللی تحت عنوان «پدر پولدار» تاسیس کند. این موسسه در هفت کشور شعبه دارد. و مباحث تجارت و سرمایه گذاری را به علاقمندان می‌آموزد. رابرت کیوساکی در حال حاضر بیش از 80 میلیون دلار ثروت خالص دارد. بخش عمده‌ای از ثروت او را املاک و مستغلات تشکیل می‌دهد.

 کتاب پدرپولدار پدر فقیر چه چیزی در چنته دارد؟

رابرت کیوساکی با انتشار کتاب پدرپولدار پدر فقیر رویکرد جدیدی نسبت به ثروت به وجود آورد و نظریه‌های اقتصادی او علاقمندان بازارهای مالی را به شدت تاثیر قرار داد. این کتاب به مفهوم هوش مالی می‌پردازد. رابرت کیوساکی دو نوع تفکر را در این کتاب توضیح می‌دهد. «کار کردن برای پول» و «کارکردن پول برای ما». او معتقد است کسب ثروت بیشتر از آنکه به سخت کار کردن مرتبط باشد به نوع نگاه و سبک زندگی وابسته است به عقیده‌ی کیوساکی کسب ثروت و تحلیل مسائل اقتصادی مانند دیگر موضوعات مهم زندگی به آموزش احتیاج دارد. کیوساکی با استفاده از تمثیل دیدگاه‌های خود را از دیدگاه یک پدر پولدار و یک پدر فقیر بیان می‌کند و به مقایسه شرایط و تصمیم‌های آنان می‌پردازد. . این کتاب در 8 فصل به نگارش در آمده است و هر فصل یک قانون مهم در رابطه با کسب ثروت را بیان می‌کند.

آثار و افتخارات رابرت کیوساکی

کتاب پدر پولدار پدرفقیر موفق‌ترین اثر رابرت کیوساکی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است. این کتاب تاکنون به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده و 27 میلیون بار در سراسر جهان تجدید چاپ شده است. از دیگر آثار رابرت کیوساکی می‌توان به کتاب‌های «چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند»، «هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید» و «کودکان هوشمند و ثروتمند» اشاره کرد. او علاوه بر کتاب،  مقالات زیادی درباره‌ راه‌های کسب ثروت و کارآفرینی در مجلات و روزنامه‌ها منتشر نموده است.

رابرت کیوساکی در سال 2006 با همکاری دونالد ترامپ کتاب «چرا می‌خواهیم شما هم ثروتمند باشید» را منتشر نمود. او از طرفداران سیاست‌های ترامپ است و معتقد است دیدگاه‌های اقتصادی ترامپ با پایین‌ترین ریسک ممکن منافع زیادی را برای ایالات متحده به همراه دارد.

یک جمله از رابرت کیوساکی

اتکاء به بیمه تأمین اجتماعی، یارانه دولت و سبد کالا بدترین نوع دلخوشی برای افراد جامعه است. کسی ثروتمند است که در صورت بیکاری در سه ماه به راحتی بتواند به زندگی ادامه دهد.