فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شو

کتاب چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شو

نسخه الکترونیک کتاب چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شو

در مجموعه‌ی ثروتمندان خودساخته قصد داریم این دانش را، یعنی دانش نوین ثروتمندی خودساخته را به ایرانیان عرضه کنیم و بهترین اندیشه‌های بومی و غیربومی در این زمینه را در اختیارشان قرار دهیم تا گوهر تحول فردی و جمعی را بر مبنای به روزترین اندیشه‌های حاضر، همراه سفرِ زندگی‌شان کنند و تحولی را پدید آورند که وقوعِ آن، دغدغه‌ی دهه‌ها و قرن‌های اندیشمندان این سرزمین بوده است. *** «رابرت کیوساکی» شاید بهترین و موفق‌ترین مدرس موفقیت مالی در یک و نیم ‌دهه‌ی گذشته باشد. نخستین کتاب او، یعنی«پدر پولدار، پدر بی‌پول» که در سال ۱۹۹۷ عرضه شد، چنان مرزهای فروش را در هم شکسته که بعید است تا اطلاع ثانوی، کتابی بتواند به رکوردهای فروش این کتاب، نزدیک شود. اما آن‌چه این کتاب و سایر آثار کیوساکی را متمایز از دیگران می‌کند، فروش‌های حیرت‌انگیزشان نیست، بلکه نوع آموزه‌های آن‌هاست؛ آموزه‌هایی که از انگیزشِ صرف، بسیار فراتر می‌روند و با مخاطب‌شان بر مبنای واقعیت‌ها و اعداد و ارقامی حرف می‌زنند که در زندگی او وجود دارند و جنبه‌ای بسیار متفاوت از وضعیت امروز او را می‌نمایانند و همین، عامل انگیزش اوست تا توانایی‌های خود را در کار اندازد تا بسیار فراتر از امروز خویش شود. کتاب حاضر، جدیدترین کتاب اوست (سال ۲۰۱۳) که به قول خودش، بهترین کتابی‌ست که تا به حال نوشته است و آن‌چه یکی از نکات شاخص این اثر به شمار می‌رود؛ پرداختن به محیطی‌ست که می‌تواند ثروتمندان خودساخته را برای اجتماع آینده‌مان پدید آورد و از این جهت، شاید بهترین انتخاب برای اولین کتاب از کتاب‌های «ثروتمندان خودساخته» باشد.

ادامه...

بخشی از کتاب چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شو

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:چرا ثروتمندان خودساخته؟

درباره ی مجموعه کتاب هایی که با این عنوان کلی منتشر می شوند
حسین یاغچی/ ویراستار مجموعه

در سال ها و دهه های اخیر، مقالات، تحقیقات و کتاب های بی شماری منتشر شده است با این موضوع که چه کنیم جامعه ای تراز اول در مقیاس جهانی داشته باشیم. برخی از آن ها علاج این درد را در دموکراسی جسته اند و گروهی دیگر، پای تکنولوژی را وسط کشیده اند و تحول واقعی را از رهگذر فرهنگی دیده اند که تکنولوژی پدید می آورد. گروهی دیگر اما سراغ ریشه ها و سنت ها رفته اند و بازگشت به آن را برای رسیدن به جامعه ی تراز اول، تجویز کرده اند و... اگر بخواهیم از تزها و تجویزهای ارائه شده برای این جامعه ی در حال گذار سخن گوییم، مثنوی هفتادمن برای خودمان و شما ساخته ایم؛ اما آن چه مشخص است مغفول ماندن و در خوش بینانه ترین حالت، کم رنگ شدن موضوعی ست که یکی از بنیان های هر اجتماعی به شمار می رود. در ایرانِ ما، دهه ها و شاید قرن ها به دلیل شرایط تاریخی، جغرافیایی و گاه تحمیلی و خارجی، نگاه منطقی و خالی از حب و بغضی به مقوله ی ثروتمندی و ثروت سازی وجود نداشته است و آن چه امروز به عنوان میراث این اندیشه های بومی برای ما به جا مانده است؛ فرهنگی ست به شدت ضد ثروت و ثروتمندی که حتا ثروتمندان اش هم خواسته و ناخواسته راه پوشش و ریا می روند و نتیجه ی زحمت خود را مخفی می کنند تا از هر جهت، اسباب طعن و انگ نشوند. حالا خلافِ مسیرِ غالبِ طی شده در فرهنگ فکری این سرزمین، باید مشکلِ نرسیدن به جامعه ی تراز اول در روزگار امروز را در کمبودِ انسان هایی با صفت بارزه ی «ثروتمندان خودساخته» جست که در نگاه اول، چون عنوان ثروتمند را یدک می کشند، در بهترین حالت با کم توجهی مواجه می شوند و جدی گرفته نشدن. اما ثروتمند خودساخته به خصوص در دوران امروز، واجد معنایی ست که صرفن قرار نیست انگیزنده ای برای عموم مردمان باشد تا کمی حال و توان بیش تری بیابند. ثروتمند خودساخته یعنی آن که از خویش و توانایی های اش فراتر می رود و افق های جدیدی را در زندگی خود پدید می آورد و ناگفته پیداست که این فراتررفتن و افق سازی، بر حال جامعه هم موثر است. ثروتمند خودساخته اسباب جاه و مکنت خود را در تعامل با اجتماع پیرامون اش و خدماتی که به آن ها ارائه می کند به دست می آورد و چون فراتر از امروز خویش شود، لاجرم حال امروز اجتماع پیرامون اش را هم فراتر از آنی می کند که بدان دچار است. یک ثروتمند خودساخته یعنی یک تحول مثبت در اجتماع و چون این در هزاران هزار جمع شود، آن وقت، جامعه ای تراز اول در مقیاس جهانی که هیچ، بس فراتر از مقیاس های امروز جهانی خواهیم داشت که می تواند چون الگویی از تحول بر مبنای خودساختگی و نیروی انسانی تربیت شده، به همگان عرضه شود؛ جامعه ای متشکل از توانمندان که هر تحول خود را به عنوان ایجادِ فضا و خدمتی جدید برای هم نوعان خویش می بینند و تحولاتی مانا و چندنسلی پدید می آورند.
در جهان حاضر و در عصر انفجار ارتباطات و اطلاعات، قرار نیست که ثروتمند خودساخته برای رسیدن به کمال مادی خویش، دنبال سرمایه های مشهود برود؛ همان ها که به عنوان ملک و املاک، قرن ها اسباب و نشانه ی ثروتمندی بوده اند؛ و باز، قرار نیست که آمال خود را در به دست آوردن کارخانه هایی بجوید که تنها در صورتی موفق ترند که دود بیشتری را نصیب هوای اطراف خود کنند؛ همان کارخانه هایی که تا همین ۱۰-۲۰ سال اخیر از نشانه های عصر صنعتی و فراصنعتی بوده اند. در عصر امروز، آن چه اسباب رسیدن به مرتبت بالای مالی و ثروتمندشدن خودخواسته و خودساخته است، همان چیزی ست که با اساس این عصر، همگون است و آن، دانش و اطلاعات پویا و تحول آفرین است که فرمود: «هرکه آگه تر بُوَد، جان اش قوی ست». بر این اساس، در مجموعه ی ثروتمندان خودساخته قصد داریم این دانش را، یعنی دانش نوین ثروتمندی خودساخته را به ایرانیان عرضه کنیم و بهترین اندیشه های بومی و غیربومی در این زمینه را در اختیارشان قرار دهیم تا گوهر تحول فردی و جمعی را بر مبنای به روزترین اندیشه های حاضر، همراه سفرِ زندگی شان کنند و تحولی را پدید آورند که وقوعِ آن، دغدغه ی دهه ها و قرن های اندیشمندان این سرزمین بوده است.
***
«رابرت کیوساکی» شاید بهترین و موفق ترین مدرس موفقیت مالی در یک و نیم دهه ی گذشته باشد. نخستین کتاب او، یعنی «پدر پولدار، پدر بی پول» که در سال ۱۹۹۷ عرضه شد، چنان مرزهای فروش را در هم شکسته که بعید است تا اطلاع ثانوی، کتابی بتواند به رکوردهای فروش این کتاب، نزدیک شود. اما آن چه این کتاب و سایر آثار کیوساکی را متمایز از دیگران می کند، فروش های حیرت انگیزشان نیست، بلکه نوع آموزه های آن هاست؛ آموزه هایی که از انگیزشِ صرف، بسیار فراتر می روند و با مخاطب شان بر مبنای واقعیت ها و اعداد و ارقامی حرف می زنند که در زندگی او وجود دارند و جنبه ای بسیار متفاوت از وضعیت امروز او را می نمایانند و همین، عامل انگیزش اوست تا توانایی های خود را در کار اندازد تا بسیار فراتر از امروز خویش شود. کتاب حاضر، جدیدترین کتاب اوست (سال ۲۰۱۳) که به قول خودش، بهترین کتابی ست که تا به حال نوشته است و آن چه یکی از نکات شاخص این اثر به شمار می رود؛ پرداختن به محیطی ست که می تواند ثروتمندان خودساخته را برای اجتماع آینده مان پدید آورد و از این جهت، شاید بهترین انتخاب برای اولین کتاب از کتاب های «ثروتمندان خودساخته» باشد.

همه ی انسان ها نابغه متولد می شوند،
این گردش روزگار است
که آن ها را به انسان هایی معمولی
تبدیل می کند.

ریچارد باکمینستر فولر

وقتی پنج ساله بودم؛
مادرم همیشه به من می گفت
شادی، کلید زندگی ست.
وقتی به مدرسه رفتم
آن ها از من پرسیدند بزرگ که شدم،
می خواهم چه کاره شوم
و من نوشتم شادمان.
آن ها به من گفتند تکلیف درسی ام را
درست متوجه نشده ام
و من گفتم آن ها زندگی را درست متوجه نشد ه اند.

جان لنون

مقدمه

محمدمهدی ربانی*

کتاب حاضر با موضوعی بسیار فوق العاده از نویسنده ای نام آشنا خدمت تان تقدیم می شود که این موضوع، یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها بوده است. اما گمان نکنید این کتاب، فقط مختص والدین است تا شیوه ی تربیت بهینه ی فرزندان شان را بیاموزند. بلکه برای هرکسی ست که می خواهد به موفقیت مالی برسد و نگران است که شغل اش در گذار سریع روزگار به پدیده ای کم مصرف تبدیل شود. بنابراین خواندن این کتاب را به خاطر آینده ی متحولی که خواهید داشت از دست ندهید. اما در سطح خود، این کتاب به تربیت فرزندانی پولساز هم می پردازد. به هر حال، تربیت فرزند از هنرهای پیچیده ای ست که متاسفانه همگان از آن برخوردار نیستند؛ ولی خوشبختانه مهارتی قابل یادگیری ست که با کمی تلاش می توان به آن دست یافت. در گذشته خانواده ها به صورت غریزی کودکان را با آداب و سنن خود رشد می دادند اما امروزه با تغییر روزافزون شرایط و محیط، ظهور تکنولوژی، کمبود وقت و... به شیوه ای نوین برای تربیت کودکان خود نیاز داریم.
یکی از موضوعاتی که در تربیت کودکان و آینده ی آن ها بسیار اهمیت دارد مدیریت مالی و دانش ثروت آفرینی ست. ما والدین می توانیم کودکان خود را طوری بار بیاوریم که در آینده نیازمند کسی نباشند و حتا برای دیگران نان آوری کنند؛ در مقابل می توانیم آنان را طوری تربیت کنیم که همیشه نیازمند دیگران باشند و تا آخر عمر نتوانند زندگی توام با آسایشی برای خود بسازند.
اگر فرزندان ما دانش ثروت آفرینی را نیاموزند و در آینده توانمند نباشند متاسفانه نمی توانند در دیگر ابعاد زندگی شان نیز موفق عمل کنند. فقر، عامل بسیاری از مشکلات اخلاقی و معنوی ست.
ما در جامعه ای رو به رشد زندگی می کنیم و با داشتن کمی دانش مالی می توانیم جزو ثروتمندان خودساخته باشیم. جالب است بدانید ۶۰درصد از میلیاردرها، میلیاردر خودساخته هستند و ۴۰درصد دیگر ثروت شان را به ارث برده یا ثروت به ارث برده شان را افزایش داده اند.
تربیت فرزندان از وظایف اصلی والدین محسوب می شود. این کتاب به ما می گوید که به جای ماهی دادن به فرزندان مان، به آن ها ماهی گیری یاد دهیم. کتاب جدید کیوساکی به این سوالات پاسخ می دهد:
چه کنیم تا فرزندان توانمند و خوشبختی داشته باشیم؟
چگونه فرزندان مان را با ارزش پول آشنا کنیم؟
چگونه به کودکان مان پول توجیبی بدهیم؟
چه رشته هایی برای تحصیل فرزندان مان مناسب تر است؟
چگونه فرزندان مان به جای مصرف کننده ی ثروت، ثروت آفرین شوند؟
آرزوی همه ی پدر و مادرها، موفقیت فرزندان شان است، ما دوست داریم فرزندان مان با اعتماد به نفس باشند، زندگی آرام و بی دغدغه ای داشته باشند، از مشکلات مالی نرنجند، آرمان گرا و با نشاط باشند، از راه درست پول در بیاورند و عاقبت به خیر شوند. اگر این آرزوها را دارید بد نیست فقط بیست ساعت وقت بگذارید و این کتاب را کامل بخوانید، این چند ساعت می تواند آینده ی نسل تان را تغییر دهد، البته به نظر من می تواند زندگی خودتان را نیز همین الان متحول سازد.

*قائم مقام مجله ی پنجره ی خلاقیت و مدیر مرکز مشاوره ی مدیریت تینو

مقدمه

نبوغ مالی فرزندتان را بیدار کنیدهمه نابغه هستند.
ولی اگر شما استعداد یک ماهی را
با بالا رفتن از یک درخت بسنجید،
او تمام عمر با این فکر زندگی می کند که
یک احمق است.

آلبرت انیشتین

نظرات کاربران درباره کتاب چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شو

درود بر انتشارات نگاه نوین که قیمت کتاب هاش مناسبه
در 1 سال پیش توسط دنی ک
چه عنوان قشنگی:-D
در 1 سال پیش توسط صائب مرادی
لطفا این کتاب رو تو طرح قرار بدین چرا نظرات رو پاک میکنین قسمت نظرات راجع به هر موضوعی میتونه باشه چه محتوا چه قیمت یا هر چیز دیگه راجع به کتاب اون نطرات تشکر از فیدیبو رو چرا پاک نمیکنین نکنه اونا راجع به محتوای کتابه به هرحال کار زشتیه شما تنها اپ کتابخوان نیستین بهتره یکی از کتابای مشتری مداریتون رو خودتونم بخونین
در 1 سال پیش توسط mhr...mfg
استیو جابز ، مارک زاکربرگ ، الون ماسک و بیل گیتس شاید دانشگاه رو نا تموم گذاشتن ولی توجه داشته باشید همه اینها دانشگاه هاروارد رو کنار گذاشتن
در 12 ماه پیش توسط som...ala
خود رابرت گفته اسم یکی از کتابامو به عمد گذاشتم اگر میخواهید ثروتمند شوید به مدرسه نروید تا پرفروش بشه! خب طبیعیه دیگه میخواد بفروشه.این اسم ها هم فقط واس جذب مخاطبه که خودم قبول دارم اصلانم بد نیست این ماییم که باید ببینیم کتاب به دردمون میخوره یا نه همین
در 1 سال پیش توسط محمد ...
دوستان عزیز خواهش میکنم قبل از خوندن این کتاب یه طرفه به قاضی نرید....حرفاش واقعا رو حساب و کتابه ...من خودم قصد داشتم ارشد بخونم با خوندن این کتاب واقعا توجیه شدم کار بیهوده ایه.....نظام آموزش و پرورش ما کارمندپروره.....لطفا لطفا لطفا بخونید و نظر بدید 😊
در 12 ماه پیش توسط بهزاد
من دو بار خوندم این کتاب را، پر از محتوای کاربردیه. من که خیلی استفاده کردم
در 1 سال پیش توسط rab...ess
کتاب عالی بخصوص برای والدین که چگونه فرزندان خودشون برای کارآفرین و موفقیت در زندگی تربیت کن
در 1 سال پیش توسط 2figh so
Why 'A' students work for 'C' students? تو یوتیوب دیدمش
در 11 ماه پیش توسط مسلم سیدزاده
البته دور از ذهن نیست چون زرنگ ها مهندس میشن . تنبل ها کار افرین . من خیلی دیدم
در 1 سال پیش توسط مسیح عطایی