پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها

اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها
سیری در تاریخ علم و فلسفه در جهان اسلام

نسخه الکترونیک اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها

وضعیت اسف‌بار و نامطلوب فعلی جهان اسلام و سیطره­ی علمی و فرهنگی جهان غرب، سبب نوعی خودباختگی و یأس در میان جوانانی که با تاریخ تمدن اسلامی آشنایی کافی ندارند،گردیده است. این کتاب، منبع بسیار مناسبی برای آشنا شدن با تمدن شکوهمند اسلام است؛ چه آن که نویسنده­ی آن پروفسور میان محمد شریف از محققین برجسته در زمینه تاریخ علم بوده و دیگر این که این کتاب، کتابی بسیار خلاصه و در عین حال پرمغز می‌باشد. کتاب حاضر علاوه بر اطلاعات فروانی که در مورد تاریخ علم و فکر در جهان اسلام به مخاطب می­دهد؛ حاوی نکات بسیار مهم و برجسته‌ای است که در دیگر کتاب‌های تاریخ علم کمتر مشهود است: ۱. معرفی منصفانه و محققانه­ی منابع و خاستگاه‌های داخلی و خارجی تفکر اسلامی؛ ۲. نشان دادن چگونگی و میزان تأثیر مسلمانان در ظهور تمدن کنونی غرب؛ ۳. نشان دادن نوآوری‌ها و ابتکارات دانشمندان مسلمان در علوم مختلف؛ ۴. در بخش فلسفه و کلام با مقایسه آراء متفکران مسلمان با فلاسفه دوره­ جدید غرب، محققانه سبقت متفکران مسلمان در طرح مباحث و مسائلی که فلاسفه­ی دوره جدید غرب مطرح نمودند؛ را نشان داده است و تأثیرپذیری فلاسفه دوره جدید از متفکران مسلمان و وجوه برتری پاسخ‌های متفکران مسلمان را به خوبی بیان نموده است.

ادامه...

مشخصات اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها

بخشی از اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره اندیشه اسلامی؛ خاستگاه­‌ها و دست‌آوردها