پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
مدیریت تعارض

مدیریت تعارض
از دیدگاه صاحب‌نظران مدیریت و مکتب‌اسلام

نسخه الکترونیک مدیریت تعارض به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره مدیریت تعارض

مدیریت صحیح تعارض، متأثّر از عوامل مختلفی از جمله انتخاب شیوه‌ی مناسب جهت اداره‌ی تعارض است. مدیران شیوه‌های متفاوتی را برای مدیریت تعارضات بین‌فردی و گروهی مفید می­دانند؛ ولی اثربخشی این شیوه‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله فرهنگ و فلسفه‌ی حاکم بر جامعه است. برخی از فرهنگها مشوّق تعارض هستند و انتخاب شیوهای مناسب را موکول بر کسب امتیازات و منافع شخصی می­کنند. امّا برخی از فرهنگها چنین مقوله­ای را نامطلوب دانسته و به جای آن بر همکاری و تشریک مساعی تأکید می­کنند. در مقابل فرهنگهایی نیز وجود دارند که دیدگاه متعادلی نسبت به تعارض داشته، از یک سو درجاتی از تعارض را به دلیل آثار مخرّب، منفی معرّفی می­کنند و بر اجتناب، پیشگیری و یا حلّ آنها تأکید دارند و از سوی دیگر با ایجاد سطوحی از تعارضات مثبت موافقت می­کنند. آنچه برای مدیران یک کشور اسلامی، اهمّیت مییابد، نگرش و سفارشات اندیشمندان و پیشوایان این دین مقدّس است. بدین جهت در این پژوهش، سعی شده است تا علاوه بر مطالعه­ی آراء و دیدگاه‌های متخصّصان مدیریت، این علم از نگاه مکتب اسلام نیز مورد بررسی قرار گیرد. برای آگاهی مدیران، دانشجویان و علاقه­مندان، مطالب کتاب پیرامون تعارض و مدیریت تعارض در دو فصل تدوین شده است: در فصل نخست به مطالبی پیرامون تعارض اشاره شده است؛ در فصل دوم نیز مباحثی پیرامون مدیریت تعارض مطرح شده است.

ادامه...

مشخصات مدیریت تعارض

بخشی از مدیریت تعارض

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره مدیریت تعارض