از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
جاری‌سازی استراتژی

جاری‌سازی استراتژی
راهنمای گام به گام پیاده‌سازی استراتژی

نسخه الکترونیک جاری‌سازی استراتژی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی جاری‌سازی استراتژی

درباره کتاب جاری‌سازی استراتژی

کتاب «جاری‌سازی استراتژی» نوشته‌ی «مجتبی لشکر بلوکی» در سال 1398 منتشر شد. این اثر در دسته کتاب‌های مدیریت و موفقیت قرار می‌گیرد و درباره‌ی روش‌های مدیریتی و استراتژی‌های راهبردی صحبت می‌کند. موفقیت یک شرکت و سازمان علاوه‌بر داشتن نیروهای خوب و بامهارت نیازمند یک برنامه‌ و استراتژی کاربردی است که به‌وسیله‌ی آن بتوان قدم‌به‌قدم به اهداف نزدیک شد. اگر علت شکست شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک را مطالعه کنید متوجه می‌شوید بخش زیادی از مشکلات و چالش‌های آن‌ها عدم وجود یک برنامه‌ی مدون و یا عدم پیاده‌سازی یک برنامه‌ی درست بوده است. باید مدیران و افراد فعال در حوزه‌ی کسب‌وکار در چیدن یک استراتژی همگام با ظرفیت‌های کارمندان و اهداف شرکت توانا باشند و علاوه‌بر آن توانایی اجرای آن را داشته باشند.

«مجتبی لشکر بلوکی»، مشاور اقتصاد در رابطه با اجرای برنامه‌های استراتژیک کتاب «جاری‌سازی استراتژی» را به نگارش درآورده است که شامل پانزده فصل است:

 • فصل اول : اهمیت و جایگاه جاری‌سازی استراتژی
 • فصل دوم : عملیاتی سازی یا اجرایی کردن استراتژی
 • فصل سوم : نقشۀ استراتژی و عملیاتی کردن استراتژی
 • فصل چهارم : یادگیری و کنترل استراتژیک
 • فصل پنجم : مبانی مدیریت تحولات استراتژیک
 • فصل ششم : از شرایط اضطرار تا چشم‌انداز مشترک
 • فصل هفتم : از هموارسازی تا نهادینه‌سازی تحولات استراتژیک
 • فصل هشتم : همسوسازی فرهنگ و استراتژی
 • فصل نهم : همسوسازی ساختار و استراتژی
 • فصل دهم : همسوسازی سیستم‌ها و استراتژی
 • فصل یازدهم : مدل متا: مسیر تحقق تصمیمات استراتژیک
 • فصل دوازدهم : تحلیل نمونۀ موردی جاری‌سازی استراتژی براساس مدل متا
 • فصل سیزدهم : جاری‌سازی استراتژی در پنج دقیقه
 • فصل چهاردهم : بیست اصل کلیدی مدل متا و ده باور اشتباه
 • فصل پانزدهم : جایگاه مدل متا در متامدل دیاموند؛ نگاهی فراگیر به مدیریت استراتژیک

کتاب «جاری‌سازی استراتژی» نوشته‌ی «مجتبی لشکر بلوکی» از سوی انتشارات آریانا قلم منتشر شده است که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

درباره مجتبی لشکر بلوکی

«مجتبی لشکر بلوکی» مشاور و نویسنده‌ی کتاب «جاری‌سازی استراتژی»، فارغ‌التحصیل مديريت استراتژيک، دانشگاه شهيد بهشتی است. او از سال 1392 تا 1398 مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی بود و در حال حاضر در دانشگاه مشغول به تدریس است. او سال‌ها تجربه درزمینه‌ی سرمایه‌گذاری و مدیریت دارد و در تعداد زیادی پروژه‌ی مالی و سیاسی حضور داشته است. او تجربیات و یادداشت‌هایش را طی سال‌های اخیر به‌صورت مکتوب درآورده و چندین کتاب منتشر کرده است. «هنر رقصیدن با استراتژی» یکی از دیگر آثار این نویسنده است که در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب جاری‌سازی استراتژی می‌خوانیم

چرا به مدل کارت امتیازی متوازن، متوازن گفته می‌شود؟ صفت توازن چرا به اين سیستم مدیریت عملکرد افزوده شده است؟ در کارت امتیازی متوازن، تعادل و توازن بین عوامل زیر برقرار می‌شود.

توازن بین شاخص‌های مالی و غیرمالی: در این سیستم برخلاف سیستم‌های اندازه‌گیری گذشته که فقط به جنبه‌های مالی توجه می‌شد، معیارهای دیگر (غیرمالی) نیز در نظر گرفته شده است.

توازن بین معیارهای درونی و بیرونی: در کارت امتیازی متوازن، بین معیارهای بیرونی (مشتریان، سهام‌داران و مالی) و معیارهای درونی (یادگیری و فرایندها) توازن ایجاد شده است.

تعادل بین شاخص‌های گذشته‌نگر و آینده‌نگر: در کارت امتیازی متوازن نه‌تنها عملکرد گذشته به کمک معیارهای مالی اندازه‌گیری می‌شود، بلکه در هر مقطع زمانی عواملی اندازه‌گیری می‌شوند که تعیین‌کننده عملکرد آینده‌اند.

تعادل بین کوتاه‌مدت و بلندمدت: درحالی که از طریق معیارهای مالی بیشتر عملکرد کوتاه‌مدت اندازه گرفته می‌شود، کارت امتیازی متوازن مقدار عوامل تأثیرگذار بر عملکرد درازمدت سازمان را نیز نشان می‌دهد. به‌عنوان ‌مثال ممکن است که با حذف آموزش و تحقیق و توسعه در کوتاه‌مدت سود افزایش یابد اما عملکرد بلندمدت سازمان آسیب ببیند.

توازن بین معیارهای نتیجه و عملکرد: در این سیستم بین سنجش معیارهای خروجی و نتایج به‌دست‌آمده از عملکردهای گذشته همچون فروش، رضایت مشتریان و شاخص‌های تعیین‌کننده عملکرد آینده همچون چگونگی انجام فرایندهای داخلی توازن برقرار شده است.

همچنین بین معیارهای کمی (سود. جریان نقدی و...) و معیارهای کیفی (رضایت مشتریان) توازن مشاهده می‌شود.

در سایر سیستم‌ها به جنبه‌های عملیاتی، تاکتیکی و کوتاه‌مدت توجه می‌شود ولی در کام جنبه‌های استراتژیک و بلندمدت نیز در نظر گرفته می‌شود. از این ابزار هم می‌توان بازخوردهای استراتژیک گرفت و هم بازخوردهای عملیاتی.

توازن بین سطوح مختلف سازمان: سیستم‌های اندازه‌گیری گذشته فقط برای استفاده افراد رده بالای سازمان و مدیران ارشد طراحی شده بود درحالی که این سیستم برای تمام افراد سازمان، در هر سطح سازمانی که وجود داشته باشند، می‌تواند بازخوردهای مفیدی فراهم کند. چرا که در عصر نوین فراصنعتی دیگر نمی‌توان انتظار داشت که کارکنان بدون چون و چرا و تفکر کار کنند. دیگر به کارکنان به چشم کسانی که باید چشم وگوش بسته از قوانین و مقررات تبعیت کنند، نگریسته نمی‌شود. بلکه انتظار این است که خود، مقررات و قوانین را طراحی و اجرا کنند و اين کار از کارکنانی که از اطلاعات به دورند بعید به نظر می‌رسد. برای به وجود آوردن یک سازمان یادگیرنده و کارکنان دانا باید اطلاعات و نتایج عملکرد در دسترس باشد.

مشخصات جاری‌سازی استراتژی

نظرات کاربران درباره جاری‌سازی استراتژی

سلام من نسخه قبلیش رو دارم عالیه عالی
در ۹ ماه پیش توسط 919...770 ( | )
قبل از خرید باید بتونیم فهرست مطالب رو ببینیم تا بهتر برای خرید تصمیم گیری کنیم ولی توی نمونه کتاب فقط فهرست ۱۵ صفحه مشخص شده و بیرون نمونه در گزینه فهرست کتاب هم هیچ چیزی نوشته نشده
در ۱ سال پیش توسط محمدرضا ( | )
text
در ۱ سال پیش توسط BMQ...-02 ( | )