Loading

چند لحظه ...
کتاب هرمنوتیک‌ فلسفی‌ و نظریه‌ ادبی‌

کتاب هرمنوتیک‌ فلسفی‌ و نظریه‌ ادبی‌
نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب هرمنوتیک‌ فلسفی‌ و نظریه‌ ادبی‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب هرمنوتیک‌ فلسفی‌ و نظریه‌ ادبی‌

در این‌ کتاب‌ که‌ به‌ شیوه‌ای‌ روشن‌ و دقیق‌ نوشته‌ شده‌ است‌، جوئل‌ واینسهایمر به‌ بررسی‌ این‌ موضوع‌ می‌پردازد که‌ چگونه‌ بصیرت‌های‌ هانس‌ ـ گئورگ‌ گادامر، فهم‌ ما را از نظریه‌ ادبی‌ و تأویل‌ دگرگون‌ می‌سازد. واینسهایمر کار خود را با مروری‌ بر هرمنوتیک‌ مدرن‌، از شلایرماخر تا ریکور، آغاز می‌کند، و نشان‌ می‌دهد که‌ کار گادامر در بطن‌ مکالمه‌ای‌ جای‌ دارد که‌ همچنان‌ در جریان‌ است‌. او می‌گوید که‌ هرمنوتیکِ گادامر مشخصاً فلسفی‌ است‌، زیرا در این‌ باب‌ کند و کاو می‌کند که‌ فهم‌ اصولاً چگونه‌ روی‌ می‌دهد، نه‌ این‌ که‌ چگونه‌ باید برای‌ داشتن‌ کارکردی‌ دقیق‌تر یا کارآتر به‌ قاعده‌ در آید. به‌ زعم‌ واینسهایمر، گادامر فهم‌ را اثر تاریخ‌ قلمداد می‌کند، و آن‌ را نه‌ از سنخ‌ فعل‌ بلکه‌ از جنس‌ انفعال‌ می‌داند؛ چیزی‌ که‌ برای‌ تأویل‌گزار یا مفسر روی‌ می‌دهد.

ادامه...

مشخصات کتاب هرمنوتیک‌ فلسفی‌ و نظریه‌ ادبی‌

نظرات کاربران درباره کتاب هرمنوتیک‌ فلسفی‌ و نظریه‌ ادبی‌

کتابهایی از این سری باید چهد بارخواند
در ۶ ماه پیش توسط sol...145 ( | )
اگر اطلاعا اولیه نسبت به هرمنوتیک، هایدگر و فکتیسیتی، گادامر و نئوکانتی ها ندارید، سراغ این کتاب نیایید. هم ترجمه روان نیست و اذیت خواهید شد، هم سطح و نوع مواجهات کتاب با مسئله آن مقدمات را می طلبد.
در ۱ سال پیش توسط ami...i75 ( | )