Loading

چند لحظه ...
کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران

کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران

نسخه الکترونیک کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۸,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران

طبیعت همواره عنصری حائز اهمیت در اساطیر ملل گوناگون و واجد جایگاهی متفاوت در ادیان و ایدئولوژی های مختلف بوده است. ایرانیان از دیرباز همواره به خاطر همزیستی در کنار طبیعت برای نیروهایی که بوجود آورنده و هدایت کننده نظم طبیعت بودند، احترام زیادی قایل بوده اند و عناصر مفید و سودمند طبیعت را مقدس می دانستند. ایران با جغرافیای طبیعی متنوع، سرزمین تضاد های بزرگ است و به طور کلی ساختار اساطیر ایران نوعی باور به دوگانگی در طبیعت، در وجود انسان و در نیروی متعارض موجود در جهان است. از مهم ترین وجوه این تقابل ها در اساطیر، نبردی مداوم میان نیرو های خیر و شر است . در این راستا کتاب حاضر در پی یافتن نقش طبیعت در شکل گیری اساطیر ایران و در نهایت بازنمایی نیروهای طبیعی اسطوره ساز و تضاد های موجود در طبیعت این سرزمین است که در بوجود آمدن و یا تقویت باور به دوگانگی و تداوم اصل ثنویت در باور و اعتقادات و اساطیر ایرانیان تاثیر داشته است.

ادامه...

مشخصات کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران

بخشی از کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نقش طبیعت در شکل‌گیری اساطیر ایران