Loading

چند لحظه ...
کتاب نیم‌خورده‌ درندگان

کتاب نیم‌خورده‌ درندگان
فيلمنامه‌ سينمايی

نسخه الکترونیک کتاب نیم‌خورده‌ درندگان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۸,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نیم‌خورده‌ درندگان

ـ در تاریکی شب در آسمانی که ماه پشت ابر پنهان مانده است ابرها آرام‌آرام کنار می‌روند و ماه را نمایان می­کنند. ـ در خیابانی نسبتاً بی‌رفت‌و‌آمد در پایین شهر، تعداد زیادی از مردمان دور گروهی تعزیه­خوان جمع شده­اند. گروه تعزیه‌خوان در حال اجرای تعزیه­ی حُرّ دلاور هستند. شبیه‌خوان حُرّ در کنار اسب سفیدی ایستاده است و آوازخوانی می­کند. در اطراف چند چراغ گازی دیده می­شود که روشنایی به میدان داده است. ـ داخل یک مغازه­ی پرنده‌فروشی: در تاریکی شب که مغازه هم در تاریکی رفته صدای آرام پرندگان مختلف شنیده می­شود. به ناگه در میان انبوهی از قفس‌ها، سه مرد که بی‌شک دزد هستند در حال خالی کردن گاوصندوق و خالی کردن چند پرنده از قفس می­باشند. ـ همان موقع در خیابان، سواری گشت شهربانی پیدایش می­شود. پس از توقف، دو مامور از سواری پیاده شده و با فاصله­ای صدمتری از تعزیه­خوان­ها و با فاصله­ایی نزدیک به مغازه­ی پرنده­فروشی، شاهد اجرای تعزیه می­شوند. ـ حالا داخل مغازه یکی از سارقین متوجه­ی چراغ سواری شهربانی شده است. هر سه سارق همدیگر را با ترس و اضطراب نگاه می­کنند. سپس با سرعت بیشتر پول‌ها را داخل کیسه می­ریزند. بعد از این کار یکی از آنها داخل گاوصندوق یک پرنده­ی مرده قرار می­دهد و درِ آن را می­بندد. ـ تعزیه در حال اجرا می‌باشد و یکی از ماموران شهربانی به سبب نوحه­ی محزون می‌گرید. مامور دیگر از گریستن او پنهانی پوزخند می­زند. ـ سه مرد سارق آرام‌آرام از میان انبوه قفس­های پرندگان به سمت در ورودی مغازه می‌آیند. در به آرامی باز می­شود. نگاه مامور شهربانی که پیش از این پوزخندزنان بود به باز شدن در ِمغازه می­افتد. او مشکوک و با تعجب به خود می­گوید این وقت شب چه کسی داخل مغازه است؟ مامور گریان هم به سبب تعجب وی متوجه باز شدن در مغازه می­شود. ناگهان به شکلی خیره‌کننده تعداد زیادی از پرندگان از میان درِ باز شده به بیرون پریده و پرواز می­کنند. لحظه به لحظه به تعداد آنها اضافه شده و تردید هر دو مأمور به سرقت بیشتر می‌شود. ناگهان دو نفر از سارقین در پوششی سیاه‌رنگ، شتابان از مغازه به بیرون آمده و با دو مأمور چشم در چشم می­شوند. اندکی بعد از سکوتی حیرت‌آمیز در نگاه آن‌ها، سه سارق در دو جهت مخالف پا به فرار می­گذارند. مأمور گریان به دنبال دو سارق رفته و مامور زیرک به دنبال سارقی که به سمت میدان اجرای تعزیه گریخته می­رود. ـ تعزیه در حال اجرا می­باشد و هیچ یک از شبیه‌خوانان و تماشاگران متوجه­ی سرقت و فرار سارقین نیستند. سارق دوان‌دوان به سمت گروه تعزیه می­رود. مأمور ایست می‌کشد و تیر هوایی شلیک می­کند. مجریان تعزیه و تماشاگران متوجه­ی صدای گلوله می­شوند. سارق دوان‌دوان خود را به میدان تعزیه می­رساند. کیسه­ی پول و چاقویی در دست دارد. تعزیه‌خوان­ها عقب می­کشند. مردان و زنان ترسیده‌اند. سارق تهدیدآمیز و با سرعت، سوار بر اسب شبیه­خوان می­شود و در همان حال پا به فرار می­گذارد. همه حیرت کرده‌اند. مامور شهربانی دیر رسیده است و شاهد فرار کردن سارق و تاختن اسب می‌شود. دوان‌دوان به سمت او می­رود اما بعید است که به او برسد.

ادامه...

مشخصات کتاب نیم‌خورده‌ درندگان

بخشی از کتاب نیم‌خورده‌ درندگان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نیم‌خورده‌ درندگان