Loading

چند لحظه ...
کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه

کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه
جلد دوم

نسخه الکترونیک کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه

اگر مانع بازی بچه‌ها شویم، هستی، خلاقیت، قدرت یادگیری و آینده را از آنها گرفته‌ایم. بچه‌ها برای رشد مهارت‌های اجتماعی، عاطفی، شناختی (تفکر) و جسمی به بازی نیاز دارند. بازی به آنها کمک می‌کند که یاد بگیرند چگونه با بچه‌های دیگر، مشارکت و همکاری داشته باشند، اختلافات را برطرف و مسایل را حل کنند. این مهارت‌ها، توانایی‌ها و نگرش‌ها در ایجاد اساسی مستحکم برای یادگیری‌های آینده ضروری است. به‌علاوه، بازی تخیل و خلاقیت، مهارت‌های ادبی و عددی، مهارت‌های حل مسأله، مهارت‌های اجتماعی (ازجمله یادگیری نحوه‌ی کنار آمدن با دیگران و...)، مهارت‌های بدنی (شامل تعادل، توازن، انعطاف و...)، حرف زدن و گوش دادن، روابط و امنیت عاطفی، اضطراب و تنش، همدلی و توانایی پذیرش تفاوت‌ها و درک ما از خود و جایگاهمان در جهان را افزایش می‌دهد (بوور، ۲۰۱۰: ۷-۳). در کنار این مزایا، استفاده از بازی‌های آموزشی در کلاس درس، به‌طور خاص باعث افزایش یادگیری می‌شود. همچنین این بازی‌ها، به علت آنکه در برگیرنده‌ی کنش و واکنش متقابل و تبادل ایده‌ها و تفکرات بین بچه‌ها و بزرگ‌ترهاست، بر استمرار انگیزش کودکان، تقویت علاقه و جذب شدن در تجربه و یادگیری تأثیر می‌گذارد (کندی و باربلت، ۲۰۱۰: ۴). این کتاب و جلد دوم آن که به‌منظور رسیدن به این اهداف تدوین شده­اند، شامل بیش از ۳۰ بازی برای شناخت و پرورش حواس پنجگانه­ی کودکان به‌ویژه در سال­های دبستان است. حواس پنجگانه اولین و تنها ابزارهای ارتباطی کودکان با محیط است و کودکان به‌واسطه‌ی آنها به یادگیری می‌پردازند و تجارب خود را می‌سازند. هر یک از این حواس، بخشی از اطلاعات مورد نیاز را به ما می‌دهند و لذا محرومیت از هر کدام به‌منزله‌ی محرومیت از بخشی از اطلاعات موردنیاز برای یک زندگی سالم و موفق است. همچنین ضعف در هر یک از این حواس، باعث اکتساب ضعیف و ناکافی اطلاعات مربوط به آن حس می‌شود و به نقص در یادگیری منجر می‌شود. درواقع اگر اطلاعات درست و کاملی به دست نیاوریم، ماده‌ی اولیه‌ی لازم برای تجزیه‌وتحلیل را نداریم و لذا هر چقدر هم پردازشگر خوبی باشیم نمی‌توانیم به نتایج مطلوب دست یابیم. این امر اهمیت پرورش حواس پنجگانه از زمان کودکی را نشان می‌دهد. لذا در این کتاب، به طراحی بازی‌هایی پرداخته‌ایم که به افزایش توانمندی کودکان در کسب اطلاعات از مجرای این حواس منجر شود و درنتیجه موفقیت آنها را در یادگیری و کسب اطلاعات مورد نیاز افزایش دهد.

ادامه...

مشخصات کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه

  • ناشر انتشارات یار مانا
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۶,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.87 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بازی‌های آموزشی برای پرورش حواس پنجگانه