دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر

کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر
جلد اول: مفاهیم

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر

گسترش شهر‌ها و افزایش جمعیت و تقاضای روز افزون استفاده از سیستم‌های حمل‌ونقل شهری، لزوم تعیین و پیش‌بینی ظرفیت این سیستم‌ها را بیش از پیش نمایان می‌کند. معابر شهری را می‌توان پر استفاده‌ترین زیر‌ساخت حمل‌ونقل شهری دانست، از این رو تعیین ظرفیت معابر از اهمیت بالایی نسبت به سایر زیر‌ساخت‌ها برخوردار است. ظرفیت معابر که یکی از مهمترین مفاهیم علم مهندسی ترافیک به شمار می‌آید، زیربنای طراحی تعداد بیشماری از زیر‌ساخت‌های حمل‌ونقل شهر است. در حال حاضر تعیین ظرفیت معابر شهری با استفاده از راهنمای ظرفیت راه‌های کشور ایالات متحده آمریکا (HCM) صورت می‌گیرد که به عنوان یکی از راهنما‌های معتبر در سطح جهانی شناخته می‌شود. در راهنمای ظرفیت راه‌ها به لزوم اعمال دقت در زمان استفاده از مقادیر پیشنهادی در این راهنما اشاره شده است. به بیان دیگر در این راهنما در بسیاری از موارد، ضمن ارائه مقادیر قابل استفاده در کشور‌ آمریکا، به برآورد و بررسی مجدد مقادیر توسط پژوهشگر توصیه شده است. به عنوان نمونه‌ای از این مقادیر می‌توان به معیار‌ سطح خدمت اشاره کرد. سطح خدمت معابر، معیاری کیفی از احساس کاربران معبر اعم از رانندگان و عابران است. در واقع این شاخص درک افراد استفاده‌کننده از میزان راحتی و کیفیت عبور و مرور در معابر را نتیجه می‌دهد. از این رو با توجه به تأثیر‌پذیر بودن تقسیم‌بندی سطوح کیفی از کاربران و وضعیت سایر ‌راه‌های محدوده‌ی زندگی افراد، این سطوح از محلی به محل دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است.

ادامه...

مشخصات کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر

بخشی از کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای تعیین ظرفیت معابر

این کتاب واقعا عالیه چون : توسط دکتر کرمانشاهی ترجمه شده که عضو هیئت علمی دانشگاه تهرانه و در ضمن این کتاب یک مرجع جهانیه که دوستان اونو ترجمه کردن
در ۱۱ ماه پیش توسط koo...him ( | )