Loading

چند لحظه ...
کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل

کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل

نسخه الکترونیک کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل

در هر نظام حقوقی، خواه ملی یا بین المللی، نقض یک تعهد الزام آور، موجب مسئولیت حقوقی می‎گردد. قواعد مسئولیت بین المللی تعیین کننده وضعیت هایی است که در آن دولت برای نقض تعهد بین المللی دارای مسئولیت می گردد و نیز آثار این مسئولیت را مشخص می‎نماید. هنگامی برای یک دولت مسئولیت به وجود می آید که آن دولت با فعل و ترک فعل خود، تعهدات بین الملل خود را نقض نماید. از آنجا که دولت ها بطور متقابل وظایف و تعهداتی را بر عهده دارند لازم است که در چهار چوب قواعد و قوانین بین المللی این تعهدات به انجام برسند. از جمله تعهدات دولت‎ها، حفاظت متقابل از منافع کشورهای دیگر و مراقبت از مکانهای سیاسی و دیپلماتیک آن کشورها می باشد که به هر نحو ممکن موظف به محافظت و تامین امنیت آنها و کارکنان آنها هستند و در صورتی که اتفاقی بیفتد موظف به پاسخگویی می‎باشند؛ و در مواردی باید خسارت های بعمل آمده را جبران نمایند. در این پژوهش با ذکر وظایف و تکالیف دولت های پذیرنده درحفاظت از سفارتخانه‎ها و منافع سایر کشورها و نیز وظایف کشورهای فرستنده در هنگام ایجاد دفاتر و نمایندگی های خود در کشورهای پذیرنده، به بررسی حادثه تعرض به سفارت خانه بریتانیا در تهران پرداخته و با توجه به قواعد و قوانین بین‎المللی انجام چنین عملی را غیر قابل توجیه دانسته و برخلاف منافع ملی می دانیم و در پاسخ به این سوال که آیا حمله و اشغال سفارت انگلستان توسط اشخاص ایرانی موجب ایجاد مسئولیت بین المللی دولت ایران می باشد یا نه؟ باید گفت که مسئولیت بین المللی دولت ایران در حفاظت از سفارتخانه بریتانیا در حادثه اشغال آن قابل طرح می باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل

بخشی از کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جایگاه سفارت‌خانه‌ها در حقوق بین‌الملل