Loading

چند لحظه ...
کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان

کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان

نسخه الکترونیک کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۴۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان

با توجه به اینکه در عنوان این کتاب استعداد یک کلمه کلیدی است، جای ان دارد که قبل از بررسی چگونگی پرورش استعداد، این کلمه را توضیح دهیم. استعداد در این کتاب به معنای سقف، محدوده، گستره، بهترین بخش وجود فرزندمان در هر مهارت، توانایی، ویژگی و شخصیتی که دارد، است. این سقف ترکیبی است از انچه به طور بیولوژیکی به ارث برده ایم (کروموزوم ها و ژن ها که گاهی " طبیعت " نامیده می شود) و انگیزه شخصی (گرایش یا علاقه به یک دستاورد یا ویژگی)؛ البته عامل انگیزه ممکن است کاملا حاصل ترکیب وراثت و محیط باشد اما چنان اهمیتی دارد که به طور جداگانه به ان می پردازیم. برخی نویسندگان، محققان الهیات و نظریه‌پردازان، عناصر دیگری را نیز به این ترکیب اضافه می کنند (مانند اراده الهی، شانس، طالع و تقدیر) اما ما با توجه به هدف خود در این فصل، بر وراثت، محیط و انگیزه متمرکز می شویم. لطفا در نظر داشته باشید که به حداکثر رساندن استعداد با هوشمند بودن یا با هوش و نابغه بودن یکی نیست. در فصل ۱۱ به طور خاص به این افراد می پردازیم. به حداکثر رساندن استعداد به معنای با هوش و یا نابغه بودن نیست؛ بلکه به معنای ان است که چگونه می شود با توجه به انچه داریم، حداکثر دستاورد را داشته باشیم. این کتاب و این فصل برای تما می والدین نوشته شده است تا به بچه هایشان کمک کنند با استفاده از حداکثر قابلیت خود، زندگی کنند. تقریبا همه ما استعداد بیشتری از انچه به کار می بریم، داریم. ماموریت این کتاب ان است که به ما کمک کند انچه را که به طور بالقوه، در کودکانمان وجود دارد فعال کنیم، اما این به معنای ان نیست که می خواهیم از بچه هایمان افرادی با هوش یا نابغه بسازیم. محیط که گاهی به ان پرورش دهنده یا تربیت کننده نیز گفته می شود، شامل عوامل بسیار مختلفی است. عوامل زیر از بقیه مهم ترند و اغلب با یکدیگر هم‌پوشانی دارند: * تغذیه و سلامتی * انگیزش حسی (شامل حواس چشایی، بویایی، لامسه، حرکتی / تعادلی، شنوایی و بینایی) * انگیزش مغزی (شامل زبان و تفکر) * روابط بین والدین، خواهر و برادرها، بستگان و دیگران * تجربیات فرهنگی، هوشیاری و حساسیت هر یک از عناصر تشکیل دهنده زندگی بچه ها که بر چگونگی تجربه وجود خود و یا چگونگی ادراک خود تاثیر می گذارد، یکی از اجزای محیط آن هاست. محققان مختلف (در زمینه های پزشکی، روان شناسی، اجتماعی، اموزشی) به طور مستمر عواملی را که محیط پرورش کودکان را تغییر می دهند، مورد بررسی قرار می دهند تا دریابند که انان در اینده چه کسانی خواهند شد. ما در اینجا تن ها به صورت سطحی به این مطلب اشاره می کنیم اما دانش زیادی در این زمینه وجود دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان

بخشی از کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان