دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب تکامل خرد

کتاب تکامل خرد
ضرورت کارکردها در کشورهای در حال توسعه اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب تکامل خرد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب تکامل خرد

سازمان بین‌المللی کار یک نهاد بین‌المللی است که سازمان ملل متحد مباحث مربوط به تأمین اجتماعی را به آن محول کرده است. این سازمان بیمه‌های خرد را به‌عنوان ابزاری برای کاهش فقر و توسعه اجتماعی مورد حمایت خود قرار داده و در راستای تشکیل یک شبکه وسیع تأمین اجتماعی، به ایجاد انگیزه در مؤسسات بیمه خرد و تشویق آن‌ها مبادرت نموده است. بانک جهانی نیز از دهه ۹۰ اقدام به توسعه استراتژی‌های خود در زمینه حمایت‌های اجتماعی نموده است‌. در حال حاضر بازار جهانی بیمه خرد یک ظرفیت پوششی تا ۴ میلیارد نفر را دارد که فقط حدود ۵ درصد از افراد کم‌درآمد در کشورهای در حال توسعه از محصولات بیمه خرد استفاده می‌کنند و این در حالی است که بیمه‌های خرد اعم از عمر و غیر عمر‌، نقش مهمی در توسعه صنعت بیمه کشور‌های در حال توسعه و همچنین سهم به‌سزایی در کاهش ریسک‌های گروه‌های فقیر و کم‌درآمد جامعه خواهد داشت. البته حمایت دولت از بیمه‌های خرد نیز به‌عنوان یکی از عناصر کلیدی در پیشبرد اهداف صنعت بیمه در کشور‌های در حال توسعه مطرح می‌باشد. هر چند که تکافل (بیمه اسلامی) در سال ۲۰۱۰ تنها حدود ۲/ ۰ درصد پرتفوی حق بیمه دنیا را به خود اختصاص داده است‌، ولی در سال‌های ابتدایی قرن ۲۱ صنعت تکافل توانمندی خود را در اجرا اثبات کرده است‌. در جامعه بین‌الملل، مالزی یکی از اعضاء گروه ۸ است که شامل کشورهای در حال توسعه اسلامی از جمله بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه می‌شود. در این کشورها تکافل به‌عنوان پروژه گروه ۸ تأیید‌شده که مسئولیت رهبری آن بر عهده مالزی می‌باشد. بیمه‌های خرد اسلامی (تحت عنوان تکافل خرد) بر‌اساس اصول تعاون به‌عنوان یک مکانیسم حفاظت در برابر اصول دین و شریعت مورد توجه است که در مقابل عواقب مالی مرگ و میر و بیماری به فقرا در ازای حق بیمه مقرون‌به‌صرفه داده می‌شود. با این حال، طرح‌های تکافل خرد نیازمند توسعه سازمانی و حمایت از سوی حداقل چهار شرکت‌کننده می‌باشند که عبارتند از: دولت، اجراکنندگان تکافل خرد یا مؤسسات تکافل خرد‌، صندوق وجوه زکات، سازمان‌های خیریه و سازمان‌های غیردولتی، و شرکت‌کنندگان تکافل خرد ‌و این بیمه یک شیوۀ کارآمد و مؤثر خوانده می‌شود. لازم به‌ذکر است که در کشورهای اسلامی که دارای درآمد اندک می‌باشند، تقاضای فراوانی برای طرح‌های کم‌هزینه تکافل (تکافل خرد) وجود دارد. طبق نتایج حاصله از تحقیق انجام شده در کشور در خصوص بیمه خرد با ساختار تکافل؛ از دیدگاه کارشناسان بیمه‌، ارائه بیمه‌های خرد با ساختار تکافل در مناطق روستایی کشور امکان‌پذیر است و این بیمه راهکار مناسبی برای پوشش بیمه خانوارهای ساکن مناطق روستایی تشخیص داده شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب تکامل خرد

بخشی از کتاب تکامل خرد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تکامل خرد