فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب غول‌کوچولو بی‌خواب می‌شود و داستان‌های دیگر

کتاب غول‌کوچولو بی‌خواب می‌شود و داستان‌های دیگر

نسخه الکترونیک کتاب غول‌کوچولو بی‌خواب می‌شود و داستان‌های دیگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۷۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب غول‌کوچولو بی‌خواب می‌شود و داستان‌های دیگر

وقتی خوابمان می‌برد، وارد دنیای دیگری می‌شویم: دنیای اسرترآمیز خواب‌ها! خواب‌های سیلون، غول کوچولویی که تخیلش حد و مرز نمی‌شناسد،هیجان‌انگیز و با نمک‎‌اند. در این مجموعه چهارجلدی، غول کوچولو ما را با خود در سفرها، نوآوری‌ها، کاوش‌ها و خرابکاری‌های شبانه‌اش همراه می‌کند.

ادامه...

بخشی از کتاب غول‌کوچولو بی‌خواب می‌شود و داستان‌های دیگر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:این کتاب ترجمه ای است از:
Les Voyages du petit géant
La Planète du petit géant
La Nuit blanche du petit géant
Gilles Tibo
Illustrations de Jean Bernéche
Éditions Québec Amérique inc., 2007, 2006, 2006

اولین سفر اکتشافیامروز می خواهم در سفری اکتشافی... تا آن سر خانه بروم.
یک دست لباس مخصوص کاوشگرها برای خودم دست و پا می کنم و چیزهای به درد نخوری مثل چکمه های گنده بابام، کاسه سالادخوری، قطب نمای قدیمی، تور پروانه گیری، کوله پشتی، چراغ قوه و طناب برای گرفتن حیوان های وحشی برمی دارم.
بابام، من را که می بیند، می پرسد: «سیلون، چی کار می کنی؟»
«می خواهم بروم سفر.»
بابام می گوید: «خوش بگذرد!»
مامانم می گوید: «من هم همان که بابات گفت.»
سفر اکتشافی ام را از راهرو شروع می کنم. از زیر میزها و صندلی ها سینه خیز رد می شوم، اما نه حیوان وحشی می بینم نه حشره یا پروانه ای. تورم خالی خالی خالی است.
خواب دیدم:
در یک سفر اکتشافی به راهرو رفته بودم.
لابه لای گل های قالی می خزیدم. مثل یک جنگل واقعی بود!تلاش می کردم حشرات، شیرها و فیل ها را شکار کنم. اما آن ها خیلی فرز و چابک بودند.
پس روش های بهتری انتخاب کردم. برای این که بتوانم شکارشان کنم، جنگل را توی خودش پیچیدم و لوله کردم. آن را لوله کردم، لوله کردم... تا سر از اتاق مامان و بابام درآوردم. بابام داد کشید: «ای بابا! آخر این چه وضعش است سیلون! چرا فرش راهرو روی تخت لوله شده؟»دومین سفر اکتشافیکلاه و چراغ قوه ام را برمی دارم و سراغ کمد گنده ام می روم. می خواهم داخلش را بگردم. به آرامی در کمد را باز می کنم. غژغژ صدا می دهد. داخلش تاریک و سیاه است. کمد مثل یک غار خیلی خیلی بزرگ است. چراغ قوه روی کلاهم را روشن می کنم. داخل غار، دو تا حیوان مخملی خطرناک و جعبه ای پر از گنج دزدهای دریایی پیدا می کنم.
خواب دیدم:
توی غار بزرگی می گشتم... ناگهان توی سوراخ تاریک و سیاهی افتادم. تالاپی افتادم روی تختخواب مامان و بابام. آن ها فریادکنان هر دو با هم در یک زمان همان جمله همیشگی شان را تکرار کردند: «ای بابا! آخر این چه وضعش است سیلون! چراغ قوه ات را خاموش کن! نورش توی چشم هایمان افتاده، آخر این طوری که نمی شود خوابید!»سفرهای غول کوچولوتقدیم به کالین.
ژ. ت

از پدر و مادرم
گرترود و بنوآ سپاسگزارم
چون سفری زیبا به نام زندگی را به من ارزانی داشتند.

ژ. ب

خانه غول هااسم من سیلون است. من در خانه غول ها زندگی می کنم. میزها، صندلی ها و درها ده برابر قد من هستند.
هر روز صبح از تختم پایین می پرم. آن وقت، آن قدر می روم، می روم و می روم تا به حمام می رسم. بعد راه می روم، راه می روم و راه می روم تا به آشپزخانه می رسم.
راهرو خیلی، خیلی، خیلی دراز است. اگر می توانستم فاصله بین اتاقم و آشپزخانه را بشمرم، کمِ کم دوهزار کیلومتر می شد.
خسته و کوفته به آشپزخانه می رسم. بابام به من می گوید: «سیلون، چی شده؟ انگار خسته و بی حالی؟»
جوابش را نمی دهم.گوشت کباب شده مخصوص غول ها را با مربای غول ها می خورم. آدم برای رفت و آمد در این خانه، که از یک کشور هم بزرگ تر است، به اسب، اتومبیل، قطار یا هواپیما احتیاج دارد!خواب دیدم:
شب بود. سوار اسب سفیدی بودم و توی خانه می گشتم. اسبم از روی میزها و صندلی ها می پرید. ته راهرو رفتم و به سرعت برگشتم.
ناگهان اسبم موشی دید و ترسید. روی پاهای عقبش بلند شد, تعادلم را از دست دادم و افتادم... روی تختخواب مامان و بابام. بابام داد کشید: «ای بابا! آخر این چه وضعش است سیلون! آخر با چکمه های کابویی، طناب و اسب چوبی ات توی تختخواب ما چی کار می کنی؟»

نظرات کاربران درباره کتاب غول‌کوچولو بی‌خواب می‌شود و داستان‌های دیگر