دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب مفهوم امر سیاسی

کتاب مفهوم امر سیاسی

نسخه الکترونیک کتاب مفهوم امر سیاسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب مفهوم امر سیاسی

مفهوم امر سیاسی پیش فرض مفهوم دولت است. بر اساس کار برد زبانی مدرن، دولت منزلت سیاسی مردمی سازمان یافته در یک واحد سرزمینی محصور است. این چیزی نیست جز تعبیری کلی و نه تعریف دولت. از آنجا که در این کتاب درباره سرشت امر سیاسی بحث می‌شود، ذات دولت مورد برسی قرار گرفته است. مترجمان این کتاب، آن را نه تنها مهم‌ترین اثر کارل اشمیت بلکه یکی از مهم‌ترین آثار فلسفه سیاسی در قرن بیستم می‌دانند، چرا که کارل اشمیت از تأثیرگذارترین و در عین حال مناقشه برانگیزترین دانشمندان سیاسی صد سال اخیر است و هر روز نظر محققان بیشتری به آثار او جلب می‌شود. با توجه به این موضوع، کتاب مفهوم امر سیاسی، به عنوان یکی از مهم ترین آثار این نویسنده در اختیار فارسی زبانان قرار ‌می‌گیرد. در مجموعه حاضر علاوه بر مقاله «مفهوم امر سیاسی» مقاله دیگری از نویسنده با عنوان «عصر خنثی سازی‌ها و سیاست زدایی‌ها» که در آن اشمیت به توصیف دیدگاه خود در باب تاریخ مدرن اروپا می‌پردازد، اضافه شده است. یک مقاله دیگر از لئواشتراوس با نام «یادداشت‌هایی در باب کارل اشمیت»، «کارل اشمیت در جستجوی امر سیاسی» نوشته موریس اوریکا و «الهیات سیاسی چیست» اثر هاینریش مایر تکمیل کننده این کتاب هستند.

ادامه...

مشخصات کتاب مفهوم امر سیاسی

بخشی از کتاب مفهوم امر سیاسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مفهوم امر سیاسی

کتابیه که چندین بار باید خواند
در ۲ سال پیش توسط ete...rad ( | )
یکی از بهترین ترجمه‌هایی که به عمرم خواندم و یکی از اثربخش ترین متون نمام زندگی‌ام بود. بصیرت و نفوذ اندیشه اشمیت جسارت اندیشیدن به زیر سطح ظاهری امور را می‌آموزد.
در ۸ ماه پیش توسط سیدمحمدرضا موسوی قیداری ( | )
بعد از مدتها اثر مهمی از اشمیت ترجمه شده که علی رغم برخی ایرادات جزئی، ارزش بالایی برای مطالعه و اشنابی با پایه ای ترین مظاهر اندیشه اشمیتی دارد.
در ۱ سال پیش توسط ash...000 ( | )
کتاب خوبی است ولی باید با دیدگاه غرب به خوبی آشنا بود
در ۲ سال پیش توسط e.a...i12 ( | )
کتاب توصیه شده ای هست...
در ۱۲ ماه پیش توسط pes...oon ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››